İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Datacenter Kurmak Ne Kadar Masraf Gider?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb' Alıntı:
500 server o kadarda buyuk gozukmuyor. Kucuk bir yere 500 server sigdirilir. Ama digerlerininde dedigi gibi cok masrafli olur.
baglanti masrafi,
teknik eleman masrafi,
klimasi, yangin sondurucu sistemleri vs vs dunyanin parasina patlar.

3 eleman rahatlıkla yeter. Klima ise oda durumuna bağlantılı olarak 4 veya 5 klima ihtiyacı karsılar sanıyorum. Alt katlarda ise rahatlıkla karşılar

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yahu brakın bu işleri yapamayacağınız işlere burnunuzu sokup milletin beynini bulandırmayın ha soyle olur dukkanın olur bi veya makina atarsın guzel birde bağlantı tamam ama datacenter işi zor milletin beynini bulandırmaktan başka bişi deil bu fikir.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
sanayii tipi jenaratörler lazım araştırın bi fiyatlarını :) zor iş hele türkiyede..

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum Bina Derken Gir Fdc nin data center in resimlerine bak adamlar nasıl kurmuş. acaba sadece 100.000$ mi eder o şekilde kurmak pcler hariç.
ben orta çaplı ve ufak çaplıdan bahsettim.
saygılar..

S

seven7

Misafir
ya fdc de kimmis :) ...ev1 veya the planet e bakin...datacenter gorsun gozunuz :)

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben aradan 1 ini verdim. o biridi saten herşeyi açıklamaya yetiyo. o mekanın sadece 1-10 tirilyona kurulabilceğini kastediyom. bugün ortalama bina bile 500 milyar. o datacenterdeki mekanı ne kadara kurulu acaba. ister fdc ister ev1 ne farkı var. örnek verdim.
:p
SAYGILAR:..

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ Türkiyede Bu İşler Olmaz. Hiç Bişi Yapılmaz türkiyede. Kaç Kişiye Server Vercen. All Bakalım 100mbit bağlantı kaç para. gitcen kuzey kutbuna orda yapcan.
:p
:D:D:D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
klimayı boşverin baba yaa...Firmayı Norveç e açın pencereleride açık tutarsanız klima olayı tamamdır...Kredi Avrupa birliğinden gelecek haaa :D:D...Başbakanla aynı uçakta gidersiniz orda bi yer tutarsın hem onların ülkesine yatırım yapıcan die kredide kolay çıkar ;)...ya varya sen git bi kredi al finanstan falan 1.45 le tüketici kredis veriyolar al 8-10 tane koyun ver kendini doğaya, haftalık gastelerede arada bi mail atarsın belki sende mersinli arkadaş gibi keşfedilirsin yazık ediyosun forumlarda :)

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
venom' Alıntı:
klimayı boşverin baba yaa...Firmayı Norveç e açın pencereleride açık tutarsanız klima olayı tamamdır...Kredi Avrupa birliğinden gelecek haaa :D...Başbakanla aynı uçakta gidersiniz orda bi yer tutarsın hem onların ülkesine yatırım yapıcan die kredide kolay çıkar ;)...ya varya sen git bi kredi al finanstan falan 1.45 le tüketici kredis veriyolar al 8-10 tane koyun ver kendini doğaya, haftalık gastelerede arada bi mail atarsın belki sende mersinli arkadaş gibi keşfedilirsin yazık ediyosun forumlarda :)

Nokta Bitti :D

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum Kredi Olayına Gelince Doğrudur. Örnek Veriyorum
Benim Aslım Mesleğim Ayakkabı Dikiyoruz Sayacı Deniyo. meslağime.
örnek veriyorum. mesela gidiyon adapazarı belediye başkanına.
ben burda bir şirket kurcam diyon.
100 kişiden fazla çalışcam diyorsun.
adamlar sana bina veriyorlar kocaman hiç para istemiyorlar. tek yapman gereken makineleri yerleştirmen oluyo. bu dükkanı 5 sene çalıştır dbu bina senin olcak diyo. mesela 5 katlı bi bina veriyo 1.000 metre kare her katı. sen düzseni kuruyorsun sıra işçiye geliyo. bulunduğun ortamdan ve çevre kçtlerdeki boş çalışmayan herkezi alıyorsun. burda mesleği bilmeyenlere 6 ay para vermeyebilirsin dio. en alt kada ufak bi meslek öğretmek için bi mekan kuruyıon. meslek öğrenenleri üst kata çalışmaya alıyorsun. ve 6. ay istersen hiç para verme ne iştern çıkar nede çıkmak isterler. sen istersen veriyorsun tabi. sonra yavaş yavaş sistemi kuruyon. 100lerce kişi çalışıyon kredi alıyon bina alıyon. işçiler sorun olmuyo.
kredi sistemi bu şekilde işliyo.
bilmeyenler öğrensin lüffen

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ya niye öyle diyorsunuz

Datacenter lar kurulsun rekabet artsın ucuzlasın.

artık forumlarda hangi hosting firması iyi yerine tr deki hangi datacenter iyi server hizmeti veriyor onlar tartışılsın.

yeter artık dışarıya giden milyon dolarlar.

bu işi hakkı ile yapabilecek olan kişiler girsinler destek yapılır.

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye bu Piyasa İle Hiçkimseyle Rekabete Giremez.
Bizim türkiyede 15-20 Milyona Mal Ettiğimiz Ayakkabı Çinde 1-2$ a İmal edilebiliyo. Bunu Örnek Olarak Veiyom Meslek Ayakkabı Üzerine Olduğu için Böyle Diyom.
Datacenter İle Ne alakası Vardır Diceksin Olmazmı. Türk telekom Bağlantı Tarifeleri nerdeyse 250 Milyara Yaklaşıyo Aylık.
hemde 100mbit Bile Değil
:p Kimle Rekabete Girilir Bu Bağlantıyla. Adamlar 1gb Portdan Bahsediyo. Türkiyede Bu Fiyatlarla Değil Rekabet Anca Türk insanını Götürürsün. Onuda bedavaye Vermek Lazım

roots

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pek çok mesaj sırf mesaj yazılsın diye gönderilmiş sanırım.

kaç paranız oldugu önemli değil 1 trilyonunuzda olsa 100 milyarınızda olsa bunun hiç bir önemi yok.

1 mbit hat satıp bundan 100$ bile kar edemeyecekseniz eğer 1 trilyonluk yatırım yaptığınızda ne satıp ne kadar sürede yatırımı geri kazanacaksınız bunu düşünün.

ben söyliyim hemen 100 mbit satsanız(ki bunu kaliteli bir şekilde satmak SIKAR) 100$ * 100 = 10 bin $, 1 trilyon yatırım yapıp personel sistem elektrik ofis vs üstüne masrafları düş sora geriye kalan rakam senin kar'ın olsun ve sen bununla 1 trilyon'u geri çıkar :)

şuanda kriweb.com, sadecehosting.com kendi sistem odalarını kurarak kendi fiber optik erişimlerini kullanıyorlar örnek olarak ama bu adamlar server satarız diye değil, kendi serverlarımızı sağlıklı olarak kendi ofisimizdeki kendi sistem odamızda barındırırız diye 150-200 milyar para harcamışlardır. 5 tane server gelicek onlarda 512K hat alıcak 30$ kar yapıcaksınız ve bu 200 milyarı geri kazanacaksınız... amerika değil burası, ne hatlar ucuz ne sistemler ucuz nede o kadar büyük bir potansiyelimiz yok :)

yok illa ben kuracagım diyen varsa koysun parayı cebine gelsin bana ben anahtar teslimi vereyim :)

ve amerikada suanda 1mbit hattın büyük düşünen adamlara maliyeti 1$ buyrun burdan yakın :)

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
Şu 1 trilyon kredi olayıda komik, hangi banka "datacenter" için bu kadar kredi veriyor? :)

canım benim senin ticaret odasının yaptılarından haberin yok galiba pcnin başından kalkıp şöyle bir dolaş çevreye bak allah aşkına. git ticaret odasına da sor bakim son durumlar neymiş. böyle bir şey varmıymış kırıkkale ticaret odasını da arayabilirsin tabi. bi şey bilmiyon ne konuşuyon ben onu anlamıyom...

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Faso fiso anlatma bana, hangi banka sana 1 trilyon kredi veriyor onu söyle? Ben ticaretle uğraşıyorum, gidip bankamdan böyle birşey için kredi alamam zaten aklı başında biri bu iş için almaz, söylediğin hulli yalan yani. Neden? (Küçümsemek değil!) reseller hosting satıyorsun burada, bankaya nasıl bir teminat verebiliyorsunda sana 1 trilyon verecekler?

Banka seni araştırır, bu parayı faiziyle geri ödeyebilecekmisin diye, teminat alır, mal varlığın nedir ne değildir diye. Bankayla uzun süre çalışman gerekir, büyük bir işlem hacmine ulaşman gerekir, banka yapacağın işi araştırır vs. vs. Olmaz yani, hayal anlatma bize.

BaRaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmusuz biliyorum hayal gibi bakmayin ama insanlar hayalsiz yasayamaz :)
Neden olmasin ki her ay yeni birsey alirsiniz 5-10 yil sonra biter? :)

Bence hayal kurmaya devam edin.. Olumsuz, Imkansiz diye birsey yok..
Ne diyoduk "Imkansizi basarmak zaman alir"

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phiberoptic, 3 tane şirketimiz var. şirket deposu yapmak için (dikkatini çekiyorum sadece 4 duvar) kredi verilmiyor. bir şey yaptıracaksan eğer bir bölümünü tamamlayıp ondan sonra kalanı için kredi alabilirsin. örneğin depo yaptırmak için kredi istediğimizde bankalar kıçıyla güldü bize. altı üstü 100 milyar kredi istedik, o kadar bankayla çalışmamıza rağmen kredi verilemeyeceğini söyleyip başvuru bile yaptırtmadılar. trilyonluk krediyi alamazsın demiyorum, datacenterin belli bir kısmını tamamlamadan vermezler diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5