İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Datacenter Ortakligi

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar ben Almanyadayim ve Ufak bir Datacenter kurmak istiyorum. Bu is tekbasina olmayacagina göre kendime bir ortak aramaya karar verdim.

Su anda 6000 kbps lik internet hattimiz var eger Ortak bulabilirsem hatti
16000 lige yükseltmek istiyorum. Ama bu yükseltmede Ortak olacak kisi hic bir ücret ödemeyecek. Kisinin yapacagi tek sey Server larin Giderlerinin yarisini karsilamak ve dogal olarak makinalar ve müsteriler ile ilgilenmek. Kazanc paylasimlarini ise özel olarak konusursak daha iyi olur.

Ulasim icin ister Ö.M
MSN : [email protected]
Mail : [email protected]

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Server giderleri derken serverları kiralayarak mı alıyorsunuz toptancılardan, yoksa elektrik vb gibi giderler mi? Bir iş planınız varsa incelemek isterim.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Serverlari satin almayi düsünüyorum. su anlik bir is plani yok cünkü ortak olacak kisi ile bir plan kurmayi düsündüm.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Herkese ilgileri icin tesekkürler, DC ortakligi kurulmustur yakinda Büyük Kampanyalarimiz ile Sizlerle birlikte olacagiz.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bekliyoruz 4 gozle yabancıya gitmesin paralarımız :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Biraz açıklayıcı bilgi verebilirmisin.
Benim almanyada olan arkadaşımda evine birkaç makineden oluşan kendi dc sini kurmak istiyor.
Bunun için izin vs almak gereklimi yoksa makineleri kurup hattı bağlayıp iş bitirilebilirmi?

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz açıklayıcı bilgi verebilirmisin.
Benim almanyada olan arkadaşımda evine birkaç makineden oluşan kendi dc sini kurmak istiyor.
Bunun için izin vs almak gereklimi yoksa makineleri kurup hattı bağlayıp iş bitirilebilirmi?

ben 1-2 şey söylemek istiyorum şu aralar fransa da bu işi dediğin şekilde yapan çok kişi var üstüne üstelik bu kadar imkana karşılık adamlar bilgisayarları bile kaçak alıyorlar durum böyle olunca baskınlarda bütün bilgisayarlara el konuluyor ve verilerinize hiç bir şekilde ulaşamıyorsunuz sanırım bi yasal yürürlülük olması gerekiyor çünkü bu işte para kazancaksınız vergi vermeden yapacağın iş kaçak sayılır şahsi fikrim.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
eve datacenter kurulurmu?:)bunun ısıtması, soğutması vs..teknik detayları tam bilmiyorum ama evde datacenter olayı bana ilginç geldi.
ama oluyorsa da birşey daha öğrenmiş oluruz:)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
eve datacenter kurulurmu?:)bunun ısıtması, soğutması vs..teknik detayları tam bilmiyorum ama evde datacenter olayı bana ilginç geldi.
ama oluyorsa da birşey daha öğrenmiş oluruz:)
Benim arkadaş bir gece dediki ya benim net bağlantım 6000 lik, eve ben birtane server alayım en fazla tutacağı 2000 ero. Bende dedimki jenarator ne olacak. Adam gülerek burası almanya burda elektirik kesilmez dedi. Soğutulması lazım dediğimde burası almanya zaten soğuk ülke onu ısınmayacak bir odaya kurarım gerekirse kilimayı oraya aktarırım dedi. Net bağlantısınıda 16000 lik yapar keyfime bakarım demişti.
Bende madem bu kadar kolay neden almanyadaki herkes bunu akıl edemiyor dedim. Ve sohbetimiz orda kaldı.

Eğer buradaki arkadaşlar bu işi uygulamaya geçirip bize detayları anlatırsalar bende kendi arkadaşıma akıl vereceğim. Merakla bekliyorum :)

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Herkesin yapmamasının nedeni bir çeşit yasa olabilir. Ama bizim için kendi sitelerimizi koyacağımız bir makine de yeter.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaslar Ilk sayfada belirttigim gibi , "evde kuracagim" demistim, fakat biraz uygunsuz oldu. Onun icin Depo gibi biryer satin alip , Makinalari oraya tasidik, Islerimizi de saglam a almak icin Polis , Savcilik ve Belediye den izin aldik. Insallah iyi yerlere geliriz.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
almanyada 5mbit hat fiyatı aylık ne kadar ?

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Almanyada 5mbit 200$ (5*320g bandwith)
100Mbit 2000$ civarı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5