İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Datateknoloji Ve Yine Sorunlar

natrobin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle
Bir firmayı bu şekilde kötülemek istemezdim !
Ancak; yaşadıklarımı paylaşma gereği duyuyorum.

www.datateknoloji.com
www.dt.net.tr
0224 224 04 39
Okan Çömlekçiler

Datateknoloji adlı firmadan yani okan beyden vps kiraladım. Aylık 70 TL ödemekteyiz.
şuanda Harddisk çöktü dediler ve tüm verilerimizi kaybettik ve bu verilerinde firmada ve bizde yedekleri bulunmamakda.

Bir çok yerde datateknoloji hakkında yazılmış şikayetleri görmüşsünüzdür.
En büyük sorunların destek konusudur.Sunucularda herhangi bir sorun olduğunda datateknoloji yetkililerine ulaşamıyoruz.
Ben sunucumun 3 - 5 gün kapalı kaldığı zamanlarıda biliyorum !

Ofis telefonlarını arayın bir allahın kulu yanıt vermez.
msn nerdeyse 24 saat açık ama bir kişi bile yanıt vermiyor.
Okan beyin cep telefonunu ararsak da tabiyki açan yok ayrıca bu telefon sms desteği diyolar ama oda yok.
Ama ödeme sorunu olsun veya ödeme günü olsun ulaşırsınız bi şekilde.... ;)

Kısaca, datateknoloji teknik destek konusunda berbat.

Sunucuda sürekli problem yaşıyorduk ancak en son sorun
16.03.2009 tarihinde sunucuda problemler başladı.
Hiç bir şekilde ulaşamadık.
17.03.2009 tarihinde sunucu kapalıydı. Hiç bir şekilde yine yanıt alamadık
en son sert konuşmaya başlıyınca tabiyki (ticket) ile dönüş yaptılar ve sunucunuz 16.00 saatinde açık dediler.
Bizde müşterilerimize 16.00 saatinde siteleriniz aktif dedik.

Sunucu açılmadı ve bir müşterimizin şikayetleri sonucu 350 tl geri iade yapmış bulunmaktayım.
Şuandada geri iade isteyen müşterilerime iade yapıcağım.

Akşam saatlerinde yine sert konuşunca yanıt aldım ve sunucuda HDD sorunu olduğunu bildirdiler ve hala sorun için çalışıyoruz diyolar.
Tabiyki sunucu çökdü ve verilerde yok oldu.

sizde yedek alsaydınız diyorsunuz şuanda ancak; sunucunun bir sorunuda backup yedeği alamaması, panelde sorun vardı ve bu sorun giderilcek diye bekledik ve yedek almadık.
Şimdi elimden gelen hiç bir şey yok ve geri iade isteyen müşterilere iade yapmaya hazırlanıyoruz.

Şuanda bana dedikleri ise biz yedek alma mecburiytinde değiliz vs..
O zaman backup sorununu halletseydiniz, biz alsaydık.
Sorun sadece yedek değil, bana açılacak diyorsunuz, saat'i bekliyoruz. belirttiğiniz saat'de yine hiç bişey yok yine sunucu kapalı.
Bu hdd çökmüş neden o zaman bizi oyalıyosunuz. Bu sistemsizlik benim müşterilerime karşı mağdur etti.

Bu iletişim sorunu, bu sistemsiz çalışma ve berbat destek bunlara mal oldu.

Sizde çalışacağınız firmayı iyice araştırmadan, hiç bir şekilde host vs. almayın.

Teşekkürler

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Madem daha önce problem yaşamış ve problemli bi yer olduğunu biliyordunuz ne diye bu zamana kadar alternatif bi yer seçip müşterilerinizin madur olmasının önüne geçmediniz?

Hadi sana müstehakda, elin garibinin ne suçu var diyor insan..

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
"Bir çok yerde datateknoloji hakkında yazılmış şikayetleri görmüşsünüzdür.
En büyük sorunların destek konusudur.Sunucularda herhangi bir sorun olduğunda datateknoloji yetkililerine ulaşamıyoruz.
Ben sunucumun 3 - 5 gün kapalı kaldığı zamanlarıda biliyorum !"

Bunları bile bile neden çalışırki insan ?
Zaten aylık ödüyorsun yıllıkta ödememişsin başka bir vps kiralasaydın.
Onca insanın emeklerine yazık.

DataTeknoloji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Profilo telekomda bulunan sunucumuzda HDD problemi olmuştur ve bu sunucumuz 2007 tarihinden beri sıfır problem ile devam ediyordu.

Halen oturmamış bir mantık var. Yedekleri almak bizim görevimiz değil.Nihayetinde siteler bilgisayar üzerinde çalışıyor.Her an herşey olabilir.Panel bozuktu diyorsunuz, ben managed destek sağlıyorum diye birşey diyormuyum.Sitemde de yazdığı üzere sadece network problemlerinde VPS desteği sağlıyoruz ve kurulan VPS ler problemsiz kurulup teslim ediliyor.Nitekim yapılan değişiklikler ile bozuyorsunuz.

Ayrıca yine benim dışımda olarak 5-6 kere " sunucuma virüs girdi temizleyin " dediniz.Biz yine size yardımcı olmaya çalıştık.Gerekli yazılımları kurup, temizleme işlemlerini yaptık.

@ByRON

Sizi çıkaramadım ? Bizden vps yada dedicated kiraladınız ve 3-4 gün kapalı mı kaldı ?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Profilo telekomda bulunan sunucumuzda HDD problemi olmuştur ve bu sunucumuz 2007 tarihinden beri sıfır problem ile devam ediyordu.

Halen oturmamış bir mantık var. Yedekleri almak bizim görevimiz değil.Nihayetinde siteler bilgisayar üzerinde çalışıyor.Her an herşey olabilir.Panel bozuktu diyorsunuz, ben managed destek sağlıyorum diye birşey diyormuyum.Sitemde de yazdığı üzere sadece network problemlerinde VPS desteği sağlıyoruz ve kurulan VPS ler problemsiz kurulup teslim ediliyor.Nitekim yapılan değişiklikler ile bozuyorsunuz.

Ayrıca yine benim dışımda olarak 5-6 kere " sunucuma virüs girdi temizleyin " dediniz.Biz yine size yardımcı olmaya çalıştık.Gerekli yazılımları kurup, temizleme işlemlerini yaptık.

@ByRON

Sizi çıkaramadım ? Bizden vps yada dedicated kiraladınız ve 3-4 gün kapalı mı kaldı ?

Tırnak (" ") arası yazılmış yani cümle bana ait değil konuyu acan şahısın kelimeleri ve benim tavrım en başta ona

natrobin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem daha önce problem yaşamış ve problemli bi yer olduğunu biliyordunuz ne diye bu zamana kadar alternatif bi yer seçip müşterilerinizin madur olmasının önüne geçmediniz?

Hadi sana müstehakda, elin garibinin ne suçu var diyor insan..

sizde haklısınız ancak, bu olay yaşanmadan önce internetbilişim adlı firmadan vps kiraladık ve oraya geçdik, bu sırada dt deki vps ide kapatmadık. internetbilişim ile bir problem yaşadık ve geçici olarakda tekrar dt 'de devam ettik bu sırada ise forumada yazmışdık vps aranıyor diye.

kısacası şu sıralar değişecekdik vps i ancak bu sorunla karşılaştık.

natrobin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okan bey, sadece şimdiden bahsetmeyin...
"sunucumuz 2007 tarihinden beri sıfır problem ile devam ediyordu."

yazmışsınız.peki sunucumuzun 3 - 5 gün kapalı zamanlarıda vardı.

Önemli olan sizin bu günlerde destek vermenizdir.
bana şunu söyleyebilirmisiniz. müşterim problem yaşadığı anda bana ulaşabilir ?
imkanı yok, birde hdd sorunu var bizi neden beklettiniz. sunucu saat 16,00 da çık dediniz. bizde müşteirlerimize o şekilde ilettik.
ama saat 16,00 da vps yine kapalı.....! sonuç müşteri iade istiyor...

2 gün sorunun ne olduğunu bile söylemediniz.çünkü size ulaşamıyoruz ki

herşeyi geçdim artık yapıcak bişey yok !

Herkez tercihinde serbesttir.

datateknoloji ile iş yapmak isteyen yine araştırır yine yapar. araştırıncada kendisi, iyi-kötü nasıl bir firma olduğunu anlar.

sadece ben şikayetimi dile getirdim.

hepinize teşekkürler yorumlar için, başka cevap yazmazsaniz sevinirim.....

Bu linkede bir bakın !
http://forum.iyinet.com/hosting-alim-satim/111292-dt-net-tr-datateknoloji-com-rezaleti.html
http://forum.iyinet.com/sirket-tanitim-ve-haberler/100848-datateknoloji-com-tr.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5