İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dating adsense

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
selamlar
arkadaşlar ingilizce içerikli bir dating sitem var bu siteyi google adsense e uye ettirmek istiyorum ne yapmalıyım
daha once başvurdum sitemin tasarimini begenmemişler sanirim kabul etmediler ben şimdi yeniden başvurmak istiyorum

bir de internette bir cok dating sitesine vaktim hiç birinde adsense reklamlari goremedim siz gördünüz duydunuz mu hiç
şimdiden yardimi olan herkese teşekkurler

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben googleda rastlamıştım dating sitelerine ve kurallara aykırı bir durumu yok dating sitelerinin.. en azından benim gördüğüm dating site linkleri veriyordu..

tam anlamıyla dating değildi ama eminim ki onlarda vardır..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar sıkca FAQ ları okumanızı tavsıye ederım.
dating sıtelerıne adsense koymak tamamen kurallarra aykırı ve yasaktır...
kabul edılmeme nedenın sıte tasarımı degıl, sıtenın turudur cunku dedıgım gıbı datıng veya chat sıtelerınde adsense kullanamassın.

gordugunuz sıteler baska bır paravan sıte kullanarak kendı sıtelerınde adsense reklamı yayınlıyordur ki bu da yasaktır, google bunu kontrol ettıgı zaman uyelıgı ıptal edılecektır.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FAQ bölümünde bahsettiğin kuralı copy paste yapabilirmisin can bizde bilgilenmiş oluruz..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar FAQ ta su anda bu kural gozukmuyor ama ben ilk basvurdugum zaman ve sitem kabul edilmedigi zaman bana yolladıkları mail da yazanı aynen pasteliyorum

Daha fazla detay:

Sayfa türü: Web siteniz şu anda programımıza kabul etmediğimiz
bir web
sitesi türünde. Böyle web siteleri sohbet ve arkadaşlık siteleri, ağırlıklı
olarak
telif hakkı olan içerik bulunduran siteler, ve trafik
alışverişinde
kullanılan siteler, veya sayfalarınızın kodunda veya içeriğinde
aşırı anahtar kelime kullanan siteleri içermektedir fakat bunlarla
sınırlı
değildirler.

ama degısmıs te olabılır tabı dedıgım gıbı o yuzden mutlaka bi mail atin bence
ingilizce adsense a atin 1 gun icinde veriyorlar turkce ye atarsaniz minimum 20 gun beklersiniz :(

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hatta bir aralar adsense in
dizin, arama motoru ve arama motoru sonuc sayflarında kullanılması da yasaktı.
ama sanırım butun yasakları kaldırmıslar :)

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben googleda gördüğüm sonuçları inceledimde hepsi dating sitelerini içeren sitelermiş directort tarzındaymış yönlendirici nitelikte yani.. Kendilerinin dating servisi veren bir siteye rastlamadım bende.. :D Dating linklerini indexleyen sayfaları kabul ediliyor o zaman..

iyi çalışmalar..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabikide.
link vermek te hic bir sorun yok directory leri google buyuk bi zevkle kabul ediyor zaten :)

sohbet ve arkadaslik siterini istememesinin sebebi de yayinlayacak reklam iceriginin bulunmamamsı.
cunku bir arkadaslık sitesinde insalar siteye uye olur ve arkadas ararlar yada sohbette de ayni.
reklamı yayınlayacak bir icerik yok ortada.

ama tekrar altini cizerek soyluyorum bu kural degismis olabilir yani eskiden boyleydı bundan eminim. su anda olmayabılır.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede arkadaşlar.. dating site sahipleri kesinlikle bana kalırsa yeniden şanslarını denesinler sonuçta google'ın kuralları arasında aşağıya pasteliyorum arkadaşlara bir daha gitmemeleri için siteye dating, sohbet vs.. tarzı siteler için bir yasaklama söz konusu gözükmüyor..

Siteniz şunları içeremez:

Şiddetli düşmanlık
Nefret, şiddet, ırk ayrımı veya herhangi bir birey, grup veya organizasyon karşıtlığı
heking/ing içeriği
Yasadışı uyuşturucular ve uyuşturucu aletleri
uygun-değilgrafi, yetişkin içeriği
qumar veya vegas ile ilgili içerik
Yasadışı etkinlikleri destekleyen veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden herhangi bir içerik
Aşırı reklam
Site navigasyonunu etkileyen, Google reklamlarını kapatan, kullanıcı seçeneklerini değiştiren veya indirilmesi gereken pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencereleri. Oturum başına 5 taneyi aşmadıkları sürece diğer pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencerelerine izin verilebilir.
Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
Aldatıcı veya yönlendirici içerik veya sitenizin arama motoru sıralamasını, örneğin PageRank’ini artırmaya yönelik yapı

Herkese iyi çalışmalar..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Can' Alıntı:
hatta bir aralar adsense in
dizin, arama motoru ve arama motoru sonuc sayflarında kullanılması da yasaktı.
ama sanırım butun yasakları kaldırmıslar :)
arama motoru sayfalarında yayınlanması yasağı halen devam etnekte. Sahibi olduğum arama motorlarından biri sabit değil değişken içeriğe sahip olduğu için banlandı adsense tarafından.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sabit olmayan değişken içerik? Biraz açarmısın konuyu.. ve Uyarı aldın mı çünkü ilk önce uyarı alıyorsun diye bişeyler duymuştum..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ewt aldım ama banlandıktan sonra...

yasak olan siteler:
doorway kullananlar
arama motorları
chat siteleri
domain kayıt siteleri
domain yönlendirme siteleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5