İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Davetiyeli üyelik Out Davetiyesiz üyelik In

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üye alımını filan tarihte kapatmak gibi bir düşencen varmı sayın iyinet ?

bence kapansa forum için iyi olur.

iyineti diğer forumlardan ayıran ayrıcalıklar kaybolmak üzere.

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üye alımını filan tarihte kapatmak gibi bir düşencen varmı sayın iyinet ?

bence kapansa forum için iyi olur.

iyineti diğer forumlardan ayıran ayrıcalıklar kaybolmak üzere.

Söylediklerine şahsen katılmıyorum iyinet i diğerlerinden ayiran yasaklar değiL sizlersiniz Ben 2 senedir takip ediyorum burayi ama 4-5 aydir üyeyim bu 2 senede neler kaybettim bilemezsin Bence herkese acık olmasi her zaman iyidir zaten 100 mesaja kadar pM atamiyorlar 100 mesaja ulaşana kadar da birşeyler ögrenirler diye düşünüyorum

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yeni kullanıcılarla iyinete forum kültürü aşılanmaya başladı :)

Tüm yazıyı bold yazanlarmı dersin, bir büyük bir küçük harf (meRhaBa) kullananlarmı dersin, w ß gibi (wah wah? ßittin sen!) yabancı harfleri Türkçe kelimelere sokanlarmı dersin...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Yeni kullanıcılarla iyinete forum kültürü aşılanmaya başladı :)

Tüm yazıyı bold yazanlarmı dersin, bir büyük bir küçük harf (meRhaBa) kullananlarmı dersin, w ß gibi (wah wah? ßittin sen!) yabancı harfleri Türkçe kelimelere sokanlarmı dersin...

Bu durumdan memnun değilseniz biraz da siz kendi üstünüze düşen görevi yapın ve bizi bu tür rahatsızlık duyduğunuz mesajlardan haberdar edin.
Ha yok banane diyorsanız mesajlarda daha çok gülen surat resimleri görmeye başlayabiliriz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
iyinet bide son zamanlarda şöyle bi olay var:Adam sitesinde bi yazı yazmış yazıyı buraya kopyalıyor altınada ahanda bu linkten alntıdır diye yazıyor.Bu yeni üyelerin son zamanlarda çok sık yaptığı bişey.Adamın amacı bilgi vermek değil reklam yapmak oluyor.Heralde bu olayın farkındasındır..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyinet bide son zamanlarda şöyle bi olay var:Adam sitesinde bi yazı yazmış yazıyı buraya kopyalıyor altınada ahanda bu linkten alntıdır diye yazıyor.Bu yeni üyelerin son zamanlarda çok sık yaptığı bişey.Adamın amacı bilgi vermek değil reklam yapmak oluyor.Heralde bu olayın farkındasındır..

Paylaşım kaliteliyse bunu yapmasında sakınca yok bence, yapmamız gereken bu aslında.Sonuçta ona emek verip yazmışlar, buna kızmamak lazım.Ama direkt reklam kokan hareketlerse buna yorum getiremem.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Paylaştığı bilgi fasarya değilse link vermesinde ne sakınca var

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65

Reklam bir şeyin tanıtımıdır.
Bu şey bize fayda sağlayacaksa, 1 değil 1000 reklam yapılsın.
Bize faydalı olacak birşeyin duyurusu yapmak hepimize fayda sağlar.
Bilgi hangi yolla gelirse gelsin, ister RSS ister doğrudan ister sadece link, yeterki gelsin.

Reklam kötü birşey değildir arkadaşlar.
Nedense reklamı öcü gibi görüyoruz.

Geçenlerde vbSEO forumlarında iyinet forumda yazdığım vbSEO ile ilgili birkaç makalenin linkini yayınladım.
Orada Türkçe forumlarda görev yapan Mert arkadaşımızdan uyarı geldi, reklam yapmayın şeklinde.
Özelden kendisi ile konuştum, sonuçta bu makalelerin zaten bizim forumumuzda yayınlandığını, ancak vbSEO forumundaki kullanılara da çok fayda sağlayacağını söyledim.
Mert çok anlayışlı davrandı ve konu güzellikle halledildi.
memcached, xcache, MySQL vb... konularda her fırsat bulduğumda her iki forumda da yardımcı olmaya çalışıyorum.
Ha link de veriyorum, yazdığım makaleleri görsünler diye, kötü mü yapıyorum, hayır.

Biz Türk webmasterları reklam konusunda birbirimize destek olmak zorundayız arkadaşlar.
Türkiyenin internet konusunda webmaster potansiyeli çok ama çok yüksek. Türk insanının aklı bu işe yatıyor, sanki doğuştan genetik bir ayar yapılmış gibi.

Gelin birbirimize destek olmaktan, birbirimize omuz uzatmaktan çekinmeyelim.
Bugün ben senin omzuna basarak 1 adım yükselirsem yarın da sen benim omzuma basarak 2 adım yükselirsin.

Türk webmasterları el ele.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
önce aktiflik saglancak sonra çürük elmalık yapanlar elencek sanırım amaclanan bu

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
umarım çoluk çocuk onca bilgisiz girmez bu foruma çünkü önüne gelen 12-13 yaşındakiler sözde öğrenmek için özel measj atıp dururlar öğrenmek isteseler canla başla öğretirim ama bunlar öğrenmekten çok yaptırmaya çalışırlar abi ben beceremedim sen yap ayağına gelirler.sonrasında sitemynetten site açmış olanlar veya domain alıp forum kuranlar burda duyurmaya çalışacaklar. hele biraz öğrenseler adsense işine başlasalar hiç sormayın neler neler soracaklar uğraştıracaklar bizi. gel gelelim iyinet yöneticilerine onlara ardı arkası kesilmeyen özel mesajlar gidecek msnden görüşme isteyecekler biri birine küfrederse size yetiştirecekler kapatın adresini filan diye özel mesaj atacaklar. photoshop'u yeni öğrenmeye başlayanlar ilk çalışmam diye size hazır bir resmi biraz renklendirerek biraz blurlaştırarak ilk çalışmam adı altında sizlerden onay isteyecekler forum kirliliğini boyutunu düşünemiyorum.

bence ya davetiyeli sistem geri gelsin veya admin onaylı moderatör onaylı olsun bir de bence e-maili paralı domain olanlar başvursun

kendi düşüncem bu iyi akşamlar

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler admin. bu sayede üye olabildik çok şükür :)

X

Xman

Misafir
Neb,
Izleyip gormeye, bir anlamda tekerlegi yeniden icat etmeye gerek yok. Bak adamlar zamaninda davetiyeli uyeligi kaldirmislar sonucu asagidaki gibi olmus. Bu linkini attigim yeni bir thread, onlarca kisi agliyor bu nasil is diye.

http://www.r10.net/webmaster-genel-konular-sorunlar/131895-r10-isyani-dolandirilmaktan-biktik-2.html

Kapilari herkese kontrolsuz olarak acmanin sonucunun iyi olacagini hic zannetmiyorum.

Uygulama başlayalı 40 gün oldu ve forumda olumsuz bir gelişme yok, izleyelim görelim diyenler 40 gün geçti hala izleyemdinizmi :)

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiye, o nasil bir genelleme oyle? 40 gunde ortalik birbirine girmedi diye hicbir sakincasi yoktur OKini nasil veriyorsun anlamadim. Herhalde uc kagitcilarin hepsi kapida bekliyor degillerdi, acilinca ortalik ana baba gunune donsun. Bu zamanla olacak birsey, uye sayisi, forum'a talep arttikca ...

X

Xman

Misafir
Hiçbi sakıncası yok diye bi kelime göremiyorum sözlerimde, olumsuz bi gelişme yok dedim olmayacak yada olacak demem..

Jan_Dark!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekten güzel bir uygulama olmuş,İnsanların kaliteli sitelerden bu şekilde faydalanması dahada kolaylaşmış oldu ,kişilerin zaten yaptıkları saygısızlıkta kendi karakteriyle alakalı olandır,gercekten teşekkürler.

Başarılarınızın devamını diliyorum.

5renk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayatta herşeyin zorlukları var, en azından paylaşımın olmasın.Neden yeni üyelerden bu kadar korkuyorsunuzki ? Sizin korkularınızdan dolayı ben foruma yazı yazamıyorum.Acaba yazdığım yanlışmı olur ? Eskiler kızarmı v.s.

Buraya üye olduğunuzda bilmem kaç yüz mesajlamı üye oldunuz arkadaşlar ? Yada 5-10 kişi yanlış yaptı diye, diğer iyi şeyler yapan arkadaşları neden soğutuyorsunuz ki forumdan ? Biraz kırıcısınız, kararcısınız ama asla sabırlı değilsiniz..

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Hayatta herşeyin zorlukları var, en azından paylaşımın olmasın.Neden yeni üyelerden bu kadar korkuyorsunuzki ? Sizin korkularınızdan dolayı ben foruma yazı yazamıyorum.Acaba yazdığım yanlışmı olur ? Eskiler kızarmı v.s.

Buraya üye olduğunuzda bilmem kaç yüz mesajlamı üye oldunuz arkadaşlar ? Yada 5-10 kişi yanlış yaptı diye, diğer iyi şeyler yapan arkadaşları neden soğutuyorsunuz ki forumdan ? Biraz kırıcısınız, kararcısınız ama asla sabırlı değilsiniz..

Herkes sizin gibi değil efendim.

Eğer türkçe konuşan ve bu forumlara katılan internet insanlarının 50bin kadar olduklarını düşünürsek sadece 3-4bin kadarı seviyeli bir ortama girebilecek kalitede bireylerdir.

Bakın siz de davetiyeli üyelik sisteminin kaldırılmasıyla aramıza katıldınız lakin sizinle birlikte 9-10 kadar burada olmaması gereken üyelerde şu anda aramızda.

İyinet en kısa sürede forumun canlanması çabalarından vazgeçmeli; evdeki bulgurdanda olmamalıdır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bence yerinde bir uygulama olmuş.Zaten zaman içinde doğal seleksiyonla iyi olanlar kalır.Eğer üye olup bir şey yazmayan, katkısı olmayan adam ne olacak derseniz onlar da veritabanında 10 kb yer tutar zaten, istendiğinde de silinir kolayca.

Gayet yerinde bir uygulama.Seçilim en başta yapılmamalı, yazılar, katkılar o insanın "ederini" göstermeli diye düşünüyorum.*Steve Jobs'un dediği gibi "noktaları ileriye bakarak birleştiremezsiniz;onları sadece geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz.noktaların gelecekte bir şekilde birleşeceğine inanmanız gerekiyor"

*apple, pixar ve next'in kurucusu
Hocam doğal seleksiyondan sonra iyi olanların kalması popülasyonunun devamını sağlamıyor çaprazlama ve mutasyonla yeni, ortama uyum sağlayan, güçlü iyinet bireyleri oluşması lazım :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi