İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

db den günlük karışık veri gösterme ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar video sitesine kullanmak istediğim bir yöntem arıyorum yapamay çalıştım ama yapamadım ( asp kursum bitmedi daha :) )

günün videosu şeklind ebölüm hazırladım bu bölümde hergün db den karışlık 1 video cıkcak bunu nasıl yaparım.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En iyi yöntem, gunun videosu die bi alan aç.
sql = "Select * from videolar where gunun_videosu='1'"
şeklinde çek. en iyisi bu bence. yönetici panelinden de kendin seçeceksin ama hangi videonun günlük olmasını istiyorsan..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sql = "Select * from videolar where id='xxxx'";
bu kısmı elle girebilirsin yada php db de bir tablo oluşturursun oraya gişi yapabilirsin ( formadan) . yada php nin fwrite özelliği ile sayfaya bu kodu yazdırabilirsin. yapabileceğin bir çok yol var. yada arkadaşın dediği gibi her videoya gunun videosu diye bir field eklersin. o gün istediğin bir taneyi 1 yaparsın o günün videosu olur.

Yada tamamen otomatik olsun istiyorsan. cronjobs kullanırsın.

hacspectrum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
set RsIpucu = server.createobject("ADODB.Recordset")
SQL = "SELECT * FROM RESIM WHERE GUNCEL=1"
RsIpucu.open sql, db, 1, 3
Randomize
Rastgele = Int((Rnd*RsIpucu.RecordCount)+0)
RsIpucu.Move(Rastgele)

Bu işini görür...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@hacspectrum ileri de kayit sayisi arttikca ve yogunlastikca vermis oldugu kod problem cikartacaktir. Ozellikle de SQL server kullaniyorsan.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
günün sözü diye bi olay vardı acaba o olay bu istediğiniz işlem için denenemez mi :s

bende merak ettim şimdi bu olayın sonucunu hoş video sitem yok ama olsun öğrenmek güzeldir :)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazmayi unutmusum NEWID() kullanarak istedigin seyi halledebilirsin.

Saygilar.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@hacspectrum ileri de kayit sayisi arttikca ve yogunlastikca vermis oldugu kod problem cikartacaktir. Ozellikle de SQL server kullaniyorsan.

Yazmayi unutmusum NEWID() kullanarak istedigin seyi halledebilirsin.
Saygilar.

kernel32, esas bu dediğinde (newid yani), sayfa gösterimi çok olursa mssql çok yorulur ve tepki süresi düşer. hacspectrum un dediği daha mantıklı.

daha ileri teknikler var ama o da bana kalsın :)

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoo, kırıcı değil. aksine araştırma yapmayı teşvik edici.
yerinizde saymamak için devamlı araştırma yapın, inceleyin. daha iyi kodlama tekniklerini öğrenin. herşey de hazır olmasın...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@sitemedya cekecegi kayit sayisi bir o yuzden NewID dedim.

Ama dedigim de hala kararliyim her defasinda RecordCount almak kayit sayisi artinca cok yuk bindiren bir islem. Illa bu yol izlenecekse Max kullanilmali diye dusunuyorum.

@sitemedya dedigin gibi daha ileri teknikler mutlaka vardir.

Dipnot : Newid benim kullanmak istemedigim ve kullanmadigim birsey. Bir turlu benim icin performans saglayamadi :)

Longgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@sitemedya burası paylaşım forumu olduğuna nasıl yapıl yapılabileceği konusunda bir yol gösterebilirsin kodu tamamen yazmak zorunda değilsin elbette ama en azında hangi komut ile yapılabileceğini söylemen daha doğru olurdu.

yoksa burda hiçbirşey paylaşılmasın herkesin bildiği kendinde kalsın herkes kendi araştırsın yapsın. o zaman bu forumun mantığı nedir ? ben biliyorum benim bildiğim bana kalsın siz bilmeyin yada naparsanız yapın demek için değil herhalde.

bildiğiniz yine sizde kalsın !

saygılar

M

maiL

Misafir
@sitemedya burası paylaşım forumu olduğuna nasıl yapıl yapılabileceği konusunda bir yol gösterebilirsin kodu tamamen yazmak zorunda değilsin elbette ama en azında hangi komut ile yapılabileceğini söylemen daha doğru olurdu.

yoksa burda hiçbirşey paylaşılmasın herkesin bildiği kendinde kalsın herkes kendi araştırsın yapsın. o zaman bu forumun mantığı nedir ? ben biliyorum benim bildiğim bana kalsın siz bilmeyin yada naparsanız yapın demek için değil herhalde.

bildiğiniz yine sizde kalsın !

saygılar

aynen katılıyorum sana.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5