İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DBGRID VE DATA AKTARIMI

A

Anonymous

Misafir
Slm arkadaşlar.
ben şöyle birşey yapmak istiyorum. formumda bir datagrid(dbgrid) var.
bu gride yazdığım bilgileri başka bir tabloya kaydedecek ve giriş yapılan gridi boşaltacak. Tabii bunu yaparken bir tablodan (stokref) bir referans numarısını alacak ve bu numarayla beraber kaydedecek verileri.

ör=
Diyelim 3 satırlık bir kayıt var(tabiki gridde 1 tanede kayıt olabilir yüzlercede) grid de bunu alacak. referans numarasını alacak (diyelim 1) ve başka bir tabloya
--ref=1 adı=hasan;
--ref=1 adı=ali;
--ref=1 adı=veli.
yukarıdaki gibi kaç kayıt varsa hepsinin referans numaraları aynı olacak verilerde normal kaydedilecek.

böyle birşey yapmak istiyorum bana yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

A

Anonymous

Misafir
ben gayet açık yazdığımı düşünüyorum ama birde şöyle deneyim.

-- access database'imde kaynak,veri,ve referans isminde üç tane tablom var. bu tablolardan kaynak tablosu ile projemdeki datagrid (dbgrid) bağlantı yaptım. buraya kadar bir sorun yoktur umarım. şimdi veri tablosundaki bilgileri Veri tablosuna taşısın. taşırkende referans tablosundan bir numara (devamlı artan) alsın ve bu taşınan bütün verilere bu referans numarasını kaydetsin. bu kadar açık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5