İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ddos eden sahislar

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aile terbiyesi tabiki önemlidir ama bela nain diyorum :)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ana baba nasıl yetştirmişse çocuk öyle yetişir. ön teker arka teker heabı

Çocuğu aile büyütür ama sokak eğitir...
ilk okula başladığı günün sabahı gelir ve size o güne kadar söylemediği bir kelimeyi sarfeder " SA NA NEEEEEEE"
aile böylelikle ilk şokunu yaşar.
yani aile ne kadar terbiye vermeye çalışsa da bir de dışardaki dünya var...
kişi kendinden bilmeli işi

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aile olayı değil tamamen kul hakkı bu. (Hangi din olduğu farketmiyor bu kavramda..)

Bir de ufak bir bilgi vermek istiyorum. Eğer başınızı çok ağrıtıyorlarsa, saldırı gelen iplerin kayıtlarını alın ya da birkaç tanesini almanız yeterli olur. Saat ve zaman tutunuz. Sonrasında savcılığa başvuruda bulunun ve ip adresinin kime ait olduğunu öğrenmek için telekoma başvuracak izne sahip olun.

Bundan sonrasında bir uzman ya da yazılımı tespit edecek bir kişi ve polis eşliğinde saldırı gelen makinadan hangi serverlara bağlanma olduğunu tespit ettiriniz. Root ya da administratoru (saldırının başlatıldığı ana sunucu) çok rahat bir şekilde bulabileceksiniz. Gerisi de yargının işi zaten.

Lütfen peşini bırakmayınız.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir de ufak bir bilgi vermek istiyorum. Eğer başınızı çok ağrıtıyorlarsa, saldırı gelen iplerin kayıtlarını alın ya da birkaç tanesini almanız yeterli olur. Saat ve zaman tutunuz. Sonrasında savcılığa başvuruda bulunun ve ip adresinin kime ait olduğunu öğrenmek için telekoma başvuracak izne sahip olun.

Bundan sonrasında bir uzman ya da yazılımı tespit edecek bir kişi ve polis eşliğinde saldırı gelen makinadan hangi serverlara bağlanma olduğunu tespit ettiriniz. Root ya da administratoru (saldırının başlatıldığı ana sunucu) çok rahat bir şekilde bulabileceksiniz. Gerisi de yargının işi zaten.

Lütfen peşini bırakmayınız.

:) kızma ama kendin yaptınmı bu dedigini ?

Şaka bir yana arkadaşıma katılıyorum !

ip bulunup MUTLAKA ama MUTLAKA peşine düşülmelidir
eski tabirle "ibreti alem için" yapmak gereklidir
hadlerini bilmeliler

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peşine düşmek çözüm değil bunlardan okadar çok varki birini bulsan, diğeri saldırır. Çözüm kullandığınız sunucunun konfigurasyo'nunda ve datacenter'da bitiyor. Biz rn.com.tr olarak bu tür saldırılara %80'lere varan garanti sunuyoruz. [email protected] msn adresindeki arkadaşlarla görüşüp bir managed hizmet alabilirsiniz.

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5