İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Debian sunucu session sorunu

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu nereye açaçağımı bilemedim, umarım doğru yerdir.

İki tane aynı Debian kurulu sunucum var. Aralarında tek fark birinde MySQL 4.0.x diğerinde MySQL 4.1.x var.

Gelelim iki gündür uğraştığım, çözemediğim ve deli olduğumu soruna;

MySQL 4.1.x ve DirectAdmin kurulu sunucumda kurulu olan forumlardan hepsi aynı sorunu yaşıyor, foruma giriyorsunuz buraya kadar normal. Çıkıyorsun giriyorsun tekrar şifre soruyor, şifre doğrulanıyor, yani her geldiğimde beni tanımıyor. Cookieleri kontrol ettim normal olarak PC'de oluşturuluyor.

Birde komut satırı forumlarda şöyle bir hal almış.
http://forumadresi/index.php?s="[FONT=&quot]6fb66aaec9b65daeb51cb5b2e1585da0[/FONT]"
Aklıma sessionlarla ilgili bir sorun olabileceği geliyor ama o konuda da bir şey yapamadım.

Bilindik ne varsa yaptım ama yapamadığım bir şey var, sizce sorunun kaynağı nedir?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP.ini dosyasinda session handling ile ilgili ayarlar ne der bu konuya?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:

session.save_path /tmp olarak görünüyor ve dizinde dosyalar görünüyor. Her iki sunucunun php.ini dosyasını karşılaştırdım aralarında belirgin bir fark yok.

Benim aklıma script <> MySQL-client arasında bir sorun var gibi geliyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sifre dogrulaniyorsa MySQL baglantisi basarili demektir bence, tmp 777 dir heralde.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Sifre dogrulaniyorsa MySQL baglantisi basarili demektir bence, tmp 777 dir heralde.

Her şey normal görünüyor olmasına rağmen Invision Power Board Kontrol Paneli->SQL Toolbox'dan tabloları optimize etmeye çalıştığımda şu sorunu alıyorum;

mySQL query error: OPTÝMÝZE TABLE ibf_warn_logs

SQL error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OPTÝMÝZE TABLE ibf_warn_logs' at line 1

Oysa MySQL sunucuda Kontrol paneli yüklemeden önceki MySQL 4.1 varken sorun yoktu. DirectAdmin kontrol paneli yüklendikten sonra yeni MySQL 4.1 yüklenmiş olmasına rağmen bu sorun meydana geldi.

Yerel makinemde MySQL 4.1 yüklü, script orada sorunsız çalışıyor ve sorunsuz girişte beni hatırlayabiliyor.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
PHP 4.4.2 kullanılıyor, php.ini session ayarlarında dikkat etmem gereken bir nokta var mı?

Edit: Hatanın kaynağını buldum sanırım, register_globals = On olmasına rağmen aktif olmuyor.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunun kesin olarak DirectAdmin tarafından kurulan PHP 4.4.2'nin register_globas sorunu olduğu.

Şimdi PHP'yi yeniden derlersem Kontrol paneli sorun yaratabilir. Kısa yoldan bu desteğin verilebilmesi mümkün mü? php.ini dosyasından aktif edilemiyor maalesef.

.htaccess ile bu sorun aşılabiliyormuş, nasıl yapılabileceği hakkında bilgisi olan var mı?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi açtığım konuyu yine ben kapatayım bari;
Forum veya scriptlerde cookie set zamanı içerisinde script sizi hatırlamıyorsa birde sunucu dilini Ingilizce olarak değiştirin ve apache'yi restart edin bakın belkide sorun giderilmiş olabilir.

Ben de 10 gündür uğraşıyorum, forumun birinde sunucu dilinin sorun yaratabileceğini okudum. Sunucu dilini değiştirince sorun çözüldü.

Belki birilerinin işine yarar diye burada paylaşıyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5