İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dedicate Hakkında 3 TAne sorum war Lütfen Yardım

B

ByAcemi

Misafir
merhabalar ben bu knoularda çok acemiyim daha önce reseller bayi paketi kullandım şirket siteleri yaptığım için hepsini aynı yerde barındırabiliordum kolay oluyordu şimdi dedicate e geçmek istiyorum ama soruları mwar

1-asp,php,mysql,mssql yani 1 sunucuda hem asp hemde php nasıl barınabiliyor böyle bir sunucuya hangi işletim sistemi ve hangi panel gerekıyor

2-Bandwtih olayı 10mbit unmetered bandwtih benim bildiğim 1mbit lik bağlantı 160gb bandwtihe eşit bilmiyorum doğrumu bu 10mbit lik bağlantı aylık kaç gb bandwtihe eşittir

3-son sorum ise whm paneli biliyorum acaba bir dedicate sahibi olan birisi bana admin paneli screenshot alarak gösterebilirmi çok merak ediyorum :eek:

Ve bana önereceğiniz yabancı ve ucuz dedicate veren firmalar önerebilirmisiniz(kurulumu felan herşeyi içinde olsun) birde unmetered bandwith olsun

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ByAcemi' Alıntı:
1-asp,php,mysql,mssql yani 1 sunucuda hem asp hemde php nasıl barınabiliyor böyle bir sunucuya hangi işletim sistemi ve hangi panel gerekıyor

Cevap1 : Windows kurulu server'lar.Panel olarak Plesk iyi bir alternatif.

2-Bandwtih olayı 10mbit unmetered bandwtih benim bildiğim 1mbit lik bağlantı 160gb bandwtihe eşit bilmiyorum doğrumu bu 10mbit lik bağlantı aylık kaç gb bandwtihe eşittir

Cevap2 : 1mbit 160gb diyorsan,10mbit 1,600 gb'tır.ama genelde 1,000gb olarak kiralanıyor.

3-son sorum ise whm paneli biliyorum acaba bir dedicate sahibi olan birisi bana admin paneli screenshot alarak gösterebilirmi çok merak ediyorum :eek:

Cevap3 : http://www.nettigritty.com/whmdemo/

İyi çalışmalar..

B

ByAcemi

Misafir
saol arkadşaım ama verdiğin adres whm paneli bunun bir üst paneli daha oldugunu biliorum onu merak ediourm

B

ByAcemi

Misafir
yani dedicate ve reseller aynı panel oluyor yani ben whm paneli kullanmayı biliorum ozaman dedicate kiralarsam bi zorluk çekmem değilmi

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ByAcemi' Alıntı:
yani dedicate ve reseller aynı panel oluyor yani ben whm paneli kullanmayı biliorum ozaman dedicate kiralarsam bi zorluk çekmem değilmi

Linux sunucu alırsanız, SSH üzerinden bazı işlemler yapmanız gerekebilir.

Sadece WHM bilmek ile sunucu yönetimi yapamazsınız.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ByAcemi' Alıntı:

Server yönetimi ile reseller yönetimi farklı şeyler.cPanel docs'larına bakmanı öneririm..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sen Reseller yetkileri ile donatilmis WHM kullanmissin, root oldugun zaman butun ozellikler sana acik olacak. Ama zaten temel anlamda account acma kapama ayni, o yuzden zorluk cekmezsin evet. Windows hem asp hem php calistirabiliyor teknik olarak ama server dedigin Windows olamaz hic bir zaman, guvenlik, stabilite, performans, buyutulebilirlik, hiz, dokumantasyon, program destegi vb. her turlu konuda oncelikli olarak yeni basliyorsan Linux'un herhangi bir dagitimi, biraz tecrubeli isen FreeBSD kullanman daha faydali olacaktir.

1 mbps = 320 GB'dir. 10 mbps unmetered maximum 3200 GB data transferine es degerdir. Sanildiginin aksine doldurulmasi imkansiza yakin bir data limitidir, yani ortalama bir siteyle bunu doldurman imkansiz. Buyuk boyutlu video downloaduna acik bir siten olmasi gerekiyor. Sirket sitesi veya kisisel siteler diyorsan zaten 1000 GB sana yeterli. Bandwidth'i alirken, bu sebepten dolayi, boyutundan cok kalitesine bakmalisin.

B

ByAcemi

Misafir
kullanım kılavuzu varmı öğrenmek istiyorum çünkü türkçe olursa daha iyi olur kılavuz nerden indirebilirim

B

ByAcemi

Misafir
Angelo' Alıntı:
Sen Reseller yetkileri ile donatilmis WHM kullanmissin, root oldugun zaman butun ozellikler sana acik olacak. Ama zaten temel anlamda account acma kapama ayni, o yuzden zorluk cekmezsin evet. Windows hem asp hem php calistirabiliyor teknik olarak ama server dedigin Windows olamaz hic bir zaman, guvenlik, stabilite, performans, buyutulebilirlik, hiz, dokumantasyon, program destegi vb. her turlu konuda oncelikli olarak yeni basliyorsan Linux'un herhangi bir dagitimi, biraz tecrubeli isen FreeBSD kullanman daha faydali olacaktir.

1 mbps = 320 GB'dir. 10 mbps unmetered maximum 3200 GB data transferine es degerdir. Sanildiginin aksine doldurulmasi imkansiza yakin bir data limitidir, yani ortalama bir siteyle bunu doldurman imkansiz. Buyuk boyutlu video downloaduna acik bir siten olmasi gerekiyor. Sirket sitesi veya kisisel siteler diyorsan zaten 1000 GB sana yeterli. Bandwidth'i alirken, bu sebepten dolayi, boyutundan cok kalitesine bakmalisin.

bende şuan 25tane şirket sitesi var
ve 3tanede ***** sitesi war arkadşalarımın yani video oyun vss mesela
www.capturetv.com
buradaki her video rapid e yüklendi bunarın hepsini server e koyucam baya bi bandwtih harcicak oyüzden 10mb olması daha iyi ben kesin alıcam bi server

bana şöyle aylık 150ytl ye kadar bir server gerekıyor nereleri öneririsiniz
istediğim özellikler
80gb alan ve geniş bandwtih unmetered dediğimiz

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
150 YTL'ye kadar alacagin genis band 10 megabit unmetered bir server bulabilirsin. Ancak dedigim gibi bandwidth kalitesi yuksek olmaz. Yani premium hat tasiyicilarindan alamazsin bu paraya. Ancak ucuza toptan dagitan ve toplam kapasitesinden daha fazla serverin baglandigi (overselling) yerlerde o fiyata 10 mbps diye reklami yapilan tarzda olur.

Burst.NET'in 10 mbps ozel teklifleri var bu konuda, hivelocity.net'in de. Ayrica server4sale.com'un da bu tarz seylerini bulabilirsin. Ancak ben kisisel olarak sana tavsiye niteliginde degil (yukarida yazdigim nedenden dolayi) butcene uygun cozum buldugu icin bunlari soyluyorum.

B

ByAcemi

Misafir
verdiğin sitelere baktım saol arkadşaım bilgin için ama gösterdiğin yerler setup a felan para alıyor benim şuan 150ytl sermayem var acaba burayı önerirmisin duydunmu adını hiç

http://serverplace.net/dedicatedpa.php

bana göre en uygun burası gibi çok araştırdım...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kılavuzdan ögrenmen sorun olabilir.. ben olsam yerinde yukardaki bilgileri iyice pekiştirene kadar. reseller devam ederim..karar senin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=457560
Burada setup'i olmayan ve butcene uygun serverlar var.

Verdigin yeri duymadim,canli sohbetteki kisi de pek basarili gorunmuyor :)
Super komedi.

Victor: Hello

Xanu: these 10 mbps are not dedicated ports i guess

Victor: Yes you are right

Xanu: how many servers to connect to that port

Xanu: and what are bandwidth providers

Victor: For your reference just see the link http://serverplace.net

Xanu: sorry?

Victor: ok see this http://serverplace.net/dedicatedga.php

Xanu: i do not want prices and that link does not answer my questions

Victor: Do you want to know about dedicated servers

Xanu: i want to know about what bandwidth providers do you have and what is your unmetered policy, if they are not fully dedicated 10 mbits

Victor: hello for P4 3.0Ghz Server you would be connected to 2 cpu's

B

ByAcemi

Misafir
Angelo' Alıntı:
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=457560
Burada setup'i olmayan ve butcene uygun serverlar var.

Verdigin yeri duymadim,canli sohbetteki kisi de pek basarili gorunmuyor :)
Super komedi.

Victor: Hello

Xanu: these 10 mbps are not dedicated ports i guess

Victor: Yes you are right

Xanu: how many servers to connect to that port

Xanu: and what are bandwidth providers

Victor: For your reference just see the link http://serverplace.net

Xanu: sorry?

Victor: ok see this http://serverplace.net/dedicatedga.php

Xanu: i do not want prices and that link does not answer my questions

Victor: Do you want to know about dedicated servers

Xanu: i want to know about what bandwidth providers do you have and what is your unmetered policy, if they are not fully dedicated 10 mbits

Victor: hello for P4 3.0Ghz Server you would be connected to 2 cpu's

dostum çok tşkederim sanırım burdan kiralıcam buarada kiraladıktansonra yarıma ihtiyacım olabilirr ufak tefek sorularda yardımcı olabilirmisin :confused:

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nerden anlamadim? O chati yazdigim yerse alma yani, baglanti ile cpu yu karistiran bir yerden server almazdim.

B

ByAcemi

Misafir
yoo hyr senin verdiğin link warya orda baya uygun fiyatlı ordan alacağım

S

Spy

Misafir
Merhabalar..
1. Makinada hem asp hemde php kullanmak istiyorsan Windows sunucu seçmen gerekiyor. Sadece seçmekle kalmıyor makinada php kullandırılması için gereken yazılımlarıda kurulması lazım(apache vs.)..
Saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5