İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dedicated hakkında bir soru

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar ev1 den bir dedicated kiraladık. Hosting işi yapıyoruz.(Firma olmasakta en azından dürüst olarak bir yerlere kadar geldik.) Ama son günlerde düşmanlarımız iyice arttı. Server a sürekli saldırı oluyor. apf falan yüklü ama çare etmiyor.
Ev1 de server upgrade seçeneklerinde firewall kartı var.
Snapgear PCI 630 Firewall card

Bu kartı alsam dertlerime deva olurmu. (ddos html flood)
Yoksa aldığıma değmezmi.

Size sormadan almak istemedim. Bu saldırılardan mutlaka kurtulmam lazım.

Şimdiden teşekkürler

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ddos sadece hafifletile biliniyor firewall pek işe yaramıyor.ama şu var adam işe yaramadıgını düşünüp caydırıcı etkisi var yok ben kararlıyım bu siteyi çökertirim derse eninde sonunda çökertir sadece lamerları uzak tutuyor siteden firewall :eek:

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
HTML Flood icin pek ise yarayacagini soyleyemem, bu tip hardware gear kartlar yasal gibi gozukmeyen paket isteklerini servera ulasmadan bloklayan cihazlar, eger html flooddan kastin apache'ye duzensiz basliklar yollayarak birden fazla request ile apache'yi dusurmek ise mod_security, mod_limitipconn, mod_dossevasive gibi modullerle bunlarin biraz olsun onune gecebilirsin.

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mod_security
mod_dossevasive kurulu. Datacenter dün gece servera 3- 3:30 saatleri arasında çok büyük bir saldırı olduğunu bizden haber gelmeyince serverı zarar görmemesi için kapattıklarını söylediler. Durum bu derece vahim yani.

Arkadaşlar peki ne yapmam lazım. Önerileriniz neler. Datacenter mı değiştirelim.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dikkat et de taklaya gelme :) saldırı ayrıntısını iste, teknik cihaz loglarını iste, lisanssızroute koymaları lazım saldırı gelen ipye standart prosedür geregi, direk kafadan kapattılarsa sunucuyu altındanbi bityenigi çıkabilir
bence biraz bastırmanda fayda var

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
darXis' Alıntı:
dikkat et de taklaya gelme :) saldırı ayrıntısını iste, teknik cihaz loglarını iste, lisanssızroute koymaları lazım saldırı gelen ipye standart prosedür geregi, direk kafadan kapattılarsa sunucuyu altındanbi bityenigi çıkabilir

darXis ev1 konusunda tecrübelidir :p

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
darXis' Alıntı:

Tamam abi. Olayın peşine düşeceğim.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Son zamanlarda ssh portuna dadanan wormlar cikti, yada cok artti.
Saldirilar eger ssh den geliyor ise sshd servisinin portunu degistirmenizi tavsiye ederim.
Saldiri Database'e SQL seklinde yapiliyor ise ve hostunuz Linux ise iptables i kullanabilirsiniz, biraz tricky.
Eger SYN saldirisi yasiyorsaniz yine iptables i SYN saldilarini onlemek icin kullanabilirsiniz.
Bu konuda (iyinet.com) dan oturu tecrubelendim. Destek almak isterseniz ozelden bana yazin. Kalici cozumler sunabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5