İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dedicated server özellikleri hakkında bilgi ??

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu sıralar dedicated sunucu kiralamayı düşünüyorum ancak bu konuda pek tecrübem yok. O yüzden tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

Günlük tekil hiti 10000 civarında olan (günden güne artmakta) ve içeriği büyük ölçüde resimlerden oluşan bir websitem var. Aylık bandwidth kullanımım 900 GB civarında (hite bağlı olarak o da artış gösteriyor). Ayrıca özellikle haftasonları saatte 1000 ziyaretçi siteye giriyor.

Bu özelliklerde bir site için performansta sıkıntı yaşamamam için sunucunun CPU ve RAM değerleri ne olmalı? Pentium mu AMD mi önerirsiniz? Başka hangi noktalara dikkat etmem gerekir?

Şimdiden çok teşekkürler.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
core2duo yada xeon bir islemci isini görür yada saglam bir amd opteron tabiikide ramin 2 gb kasabilir 4 gb olması saglıklı olur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir tek bu siteyse, Athlon/Sempron/P4 serisi 3.0 veya muadili ve 1 GB Ram yeter. 5000 tekil hiti, athlon 2400, 512 mb ram'da load 0.2 civarı çalıştırıyorum. Kontrol paneli filan yükleyip gereksiz servisler de yüklemedim. Apache, mysql çalışıyor bir tek.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sunucu optimasyonuna bakar biraz bu Angelo ya katılıyorum. Sunucuyu alır ilk hali ile siteleri çalıştırırsan farklı olur ama load 8)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5