İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dedicated yada vps alacağım nasıl almalıyım öneri lütfen

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim şu an 7 tane sitem var. İleride artıcaktır elbet. Bazılarının hiti yüksek bazılarının düşük. günlük ortalama 50.000 sayfa gösterimi yapıyorlar. Tekilleri ortalama 13-14 bin. Fakat ileride mesala kışın sayfa gösteriminin 100.000'ni geçeceğine inanıyorum. Yine şu an aylık toplam 100 GB trafikleri var ve hepsi mysql kullanan siteler.

Bunların hepsi ayrı ayrı godaddy de host paketlerindeydi. Hızlı çalışıyorlardı fakat artık vps yada full dedicated almam lazım. (Godaddy'de mail attı bu konuda zaten). Neyse godaddy'den bir vps aldım ve ilk önce hiti en yüksek sitemi aldım buraya, fakat çok kastı ve çok yavaş açılmaya başladı. Dolayısı ile godaddy'den vazgeçtim.

Bu siteler bana çok fazla para kazandırmadığından maliyette önemli. Acaba vps yetmezmi? yada full dedicated alırsam minimum özellikleri ne olmalı. (Normal bir performans ile çalışacak).

Sunucudan anlayanlar buraya önerilerini yazarlarsa memnun olurum. ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bizim yaptığımız hatalara sakın düşme. Tek tavsiyem ucuzu olsun mantığıyla hareket edersen ilerde perişan olursun.
Bu işte isim yapmış tam güven sağlamış bir firma bul. Parayı gözden çıkart ve serverinin keyfini sür.
Sonradan pişmanlık fayda etmiyor. Giden gidince yerine getirebilkmek çok zor.

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim ama benim asıl sorduğum yukarıdaki belirttiğim trafiğe sahip siteler için kiralayacağım serverın minimum özellikleri ne olmalı?

Mesala; P4 2400, 1 GB Ram, 100Mbit Port yeterli olurmu?

Folder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozcesa' Alıntı:
Teşekkür ederim ama benim asıl sorduğum yukarıdaki belirttiğim trafiğe sahip siteler için kiralayacağım serverın minimum özellikleri ne olmalı?

Mesala; P4 2400, 1 GB Ram, 100Mbit Port yeterli olurmu?

Bu Konuları (FDCTurkey.Com) dan BATu ile Konuş ;) emin Ol sana dogru yolu gösterir

yaramazca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15 gün önce VPS sunucu arayışlarım sonucunda DigitalOcean la bende karşılaştım.
5$ aylık ücrete 1 core CPU 512MB Ram ve 1 TB BW veriyolar. Daha yuksek ozellikleri de daha cazip fiyata sunuyorlar. Amsterdam'da sunucuları var ve ping süreleri gayet düşük.
Üstelik 2014SSD promosyon koduyla hesabınıza 10$ lık ücretsiz yükleme yapıyorlar. Yani 2 aylık ücreti peşin vermiş oluyorlar.
Site arayüzleri çok temiz ve çok kullanışlı. Tavsiye ederim. Deneyin derim.

Link: https://www.digitalocean.com/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5