İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dedicatedturk.com hakkında?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
.Ayrıca sorunda öyle abartılıcak bişey değil sadece mysql optimasyonu bunu yapamıycak kadar bilgisizler.Ben yaşadığım sürece her platformda bu host için böyle demeçlerime devam edicem.
]

Merhaba
mysql optimasyonu ,script hataları bunlar kimin sorumluluğunda ?
Bide bişey belirtmek isterim. Ben haksızsın yada haklısın demiyorum. Müşteri daima haklıdır. Ama Turkticaret.net bu firmanın müşteri sayısını göz önüne alırsak ne kadar bilgili olurlarsa olsunlar şuan senin kullandığın hostun desteğini veremezler. Anatolia da bence bilgi ile ilgili bir sorunlarının olduğunu düşünmüyorum. Adamın atıyorum 100 tane host sağladı site olduğunu farzedelim bide 5 tane 10 tane tabii ki biraz daha özen göstericek yada ben böyle düşünüyorum.

Ne oldu DEDICATEDTURK kurudun kaldın : Böyle cümleler seviyeyi düşürmekten başka bi işe yaramaz bence

Not:Anatoliahostin benim 1 resellerımı 1 vps mi aynı sebepten Suspend etti. Ama ben hala DEDICATEDTURK.com dan server aldım. İstiyen olursa server ip adresimi yazabilirim yada istediği bilgileri.

K

KingTR

Misafir
Wishmaster' Alıntı:
Merhaba
mysql optimasyonu ,script hataları bunlar kimin sorumluluğunda ?

Devam etmiycem diyomda illa beni zorluyonuz :D Arkadaşı baq ben bu sorunu vbulletin.com da buldum.Dedikleri şu hostunuzla iletişime geçin konuyu halletsinler.YANİ SORUN HOSTTA Ama anlamak istmeiyosunuz.Bu işlemi ben mi yapıcam yani tamam sunucu adminliğini versinler bana yapıyım çokta önemli bir iş değil.Script in hatası değil yani bu optimasyonu host yapmak zorunda.Siz de adamlara hiçbir şey bırakmadınız yani mantığınızı anlayamadım gitti.bu adam ne yapacak orda oturup hesap açıcak, oturup maç izliycek başka işi yoq.Bunlar hostun sorumluluğundadır.

İNŞ. maddi sorunlarımı aştığımda bende host açıcam o zaman hizmet nedir bütün hepsine öğreticem.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
İNŞ. maddi sorunlarımı aştığımda bende host açıcam o zaman hizmet nedir bütün hepsine öğreticem.

Yılların hosting firmasısın sanırım o yüzden böyle konuşuyorsun.. Adamlar ücretini iade etmş barındıramayız demişler daha beklentin ne firmadan anlamıyorum? Benim anatolia dan alınmış kaç tane domainim kaç tane sunucum var 2000 yılından beride çalışıyorum çok şükür tık demedi şimdi sana mı diyor onu anlamadım.. Ki dün pekiyi.com un sahibiydi yanılmıyorsam onunla bir dialoğumuz geçti o da benim gibi düşünüyor ki dha bir çok örneğide var.. Bu kadar insan memnun bi sen memnun değilsin sorun firmada..

Söyle adamlar sana daha ne yapacktı? Paranı ödeyip hizmetine son vermiş dosyalarınıda iade etmişler.. Daha beklentin ne? Turkticaret.net e git bakayım şunu düzelt burayı değiştir de adamlar sana ne diyor?

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
Devam etmiycem diyomda illa beni zorluyonuz :D Arkadaşı baq ben bu sorunu vbulletin.com da buldum.Dedikleri şu hostunuzla iletişime geçin konuyu halletsinler.YANİ SORUN HOSTTA Ama anlamak istmeiyosunuz.Bu işlemi ben mi yapıcam yani tamam sunucu adminliğini versinler bana yapıyım çokta önemli bir iş değil.Script in hatası değil yani bu optimasyonu host yapmak zorunda.Siz de adamlara hiçbir şey bırakmadınız yani mantığınızı anlayamadım gitti.bu adam ne yapacak orda oturup hesap açıcak, oturup maç izliycek başka işi yoq.Bunlar hostun sorumluluğundadır.

Ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum Baştan bil bunu Üslüp olarak gerçekten yanlış yoldasın. Önce üslubunu düzeltmeni tavsiye ederim. Ben sana daha önce dedim ki hata ne ? vbulletin.com da çözdüğün sorunu yaz bakalım buraya burdaki arkadaşlar bi öğrensinler çünkü host satışı ile ilgilenen çok arkadaş var burada hem onlarda öğrenmiş olurlar... "optimasyon" dur gidiyor. Eğer gerçekten sorumulu host firması ise burdaki arkadaşlar sana söylerler.

D

debraallentompson

Misafir
KingTR' Alıntı:
:D vbulletin ini bilmeyen varmı hayır onlarca arkadaşım vb kullanıyor kullanan kimsede böyle bir sorun yoq fakat nedense bu hosta oldu.Ama bakın daha yeni yepyeni bir hosting buna çözüm getirmişken sözde böyle büyük ve ulu bir hostingin buna çözüm getiremesi komik değilmi.Daha resseller ı adam gibi veremeyen bir şirket (!) sunucuyu nasıl verir bilemem ayrıca aynı bu database problemi forumcuk.com da var forumcuk.com un bu şirkette sunucu su var inanmayan gitsin sorsun whois çeksin. Ben karalama yapmıyorum.Sadece bana yapılan haksızlığın sizede yapılmasını istemedim için böyle yazı yazıyorum.Yoqsa bu firmanın düşmanı değilim.

pco : benim saklıycak bişeyim yoq
favorites : her forum sorun çıkarmaz sorun hep hosttador

Her hosting firması senin foruma göre ayar yapacak diye bir kural yok, senin için ayar başka bir müşterinin ayarını bozar. Alacaksın dedicated sunucunu istediğin gibi ayar yapılacaksın makinene. Anatolia hosting sana özel sunucuda ayar yapmak zorunda değil.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
KingTR' Alıntı:

bir cok shared hosting'de register_globals_off ve php_safe_mode on olarak geldigi icin vbulletin duzgun calismaz, onlarda sonucta bir cok kisiyi host ediyorlar ve guvenliklerini dusunmek zorundalar, tavsiyem bunlari destekleyen bir firmadan host alman.

K

KingTR

Misafir
nokie' Alıntı:
bir cok shared hosting'de register_globals_off ve php_safe_mode on olarak geldigi icin vbulletin duzgun calismaz, onlarda sonucta bir cok kisiyi host ediyorlar ve guvenliklerini dusunmek zorundalar, tavsiyem bunlari destekleyen bir firmadan host alman.

ewet ama sorun bu değil yani sunucu adminin yapması gereken bir optimizasyon yani ben gidipte phpmyadmin den sözkonusu optimasyonu yapamıyorum..Her neyse ben devam ettikçe suçlu duruma düşüyorum.Ama dedicatedturk ten hala bir cevap yoq.İstiyorsa bütün e-mail ve online destek meajlarını yayınlayabilir.Online destek teki adamın bana dediklerini yazabilir buraya mesala. hem suçlu hemde güçlüler ya. :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@KingTR, şu optimizasyonu açıklarsan iyi olacak sanırım.DDC kullanan, host sahibi olan, vBulletin kullanan çok kullanıcı var. :)

K

KingTR

Misafir
walla bende konuyu daha doğrusu optimizasyonu tam bilmiyorum.Ben anatolia dayken sürekli mysql hatalar alıyordum.Daha sonra yeni hosta geçtim ordada bu hatalar gelmye başladı adamlara dedim biz optimizasyon yapalım dediler.Ayrıca yeni sürümlerde bize haber verin hemen optimizasyon yapalım dediler.İşte sonra bir daha bu tür mesajlar gelmedi.Şuan hosta ulaşamıyorum akşama ne tür bir ayar yaptıklarını öğrenir bildiririm ama serverıda optimize etmiş olabilirler.Sizin gibi pek kafamı yormadım açıkçası konuya.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok, ben yeni bir dedicated alacağım da, forumu gezip biraz yorum okuyorum :)
vBulletin nasıl bir optimizasyon istiyor acaba.? (1-2 defa kullandım;lin,win..sorun çıkarmamıştı)

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
eva2000 var vbulletin.comda, server configuration bolumune optimize me diye konu ac kisa zmanda yardimci olur :)

makine bilgilerini ayar conflarini pastele o sana soyluyor ne yapman gerektigini.

K

KingTR

Misafir
ewet @eva2000 gerçekten çpk hakim bu konulara bana çok yardımı oldu.Eğer server optimizasyonu istersen 5-6 dakikaya cevap verir..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server optimizasyonuna ihtiyacım yok ki.Şuan vBulletin sorunsuz şekilde çalışıyor bende.
Başka arkadaşlar karşılaşırlar belki diye sormuştum :)

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
ewet @eva2000 gerçekten çpk hakim bu konulara bana çok yardımı oldu.Eğer server optimizasyonu istersen 5-6 dakikaya cevap verir..

Yahu o kdar yazı yazmışsın daha sorunundan haberin yok... Ne oldu açıkla diyoruz yanıt yok ama durmadan firmayı suçluyorsun pes artık diyorum yahu bu kadarda olmaz.. Sorun ne? Bilmiyorum.. Eeee.... Bide açıklıyorsun ordan olan bişiey değil host firmasının yapması gereiyor.. Sorun ne o zaman? Bilmiyorum..

MAdem bu kadar yazı yazıyorsun yazmayacağım artık demene rağmen..

Tek bir yazı yaz.. optimizasyonda optimizastondur diyip duruyorsun günlerdir daha ne olduğunu bilmiyorsun.. Sorun neydi de ne yapamadı Anatoliahosting.. Ayrıntılı şekilde bunu anlat bize.... Gerisi boş yazıları bırak artık..

K

KingTR

Misafir
VazgectimSenden' Alıntı:
Yahu o kdar yazı yazmışsın daha sorunundan haberin yok... Ne oldu açıkla diyoruz yanıt yok ama durmadan firmayı suçluyorsun pes artık diyorum yahu bu kadarda olmaz.. Sorun ne? Bilmiyorum.. Eeee.... Bide açıklıyorsun ordan olan bişiey değil host firmasının yapması gereiyor.. Sorun ne o zaman? Bilmiyorum..

MAdem bu kadar yazı yazıyorsun yazmayacağım artık demene rağmen..

Tek bir yazı yaz.. optimizasyonda optimizastondur diyip duruyorsun günlerdir daha ne olduğunu bilmiyorsun.. Sorun neydi de ne yapamadı Anatoliahosting.. Ayrıntılı şekilde bunu anlat bize.... Gerisi boş yazıları bırak artık..

Neyse konuyu sapıtan sizsiniz.Benim laf çevirdiğim falan yoq.Anlayabilecekmisin bilmiyorum ama başlıyorum anlatmaya.vBulletin bildiğiniz gibi mysql kullanıyor.Ve vBulletin yeni sürümlere upgrade yapıldığında büyük ihtimalle hata verecektir.Çünki vB nin yeni sürümlerinde değişen sistem e mysql da ayak uydurmalı.Bu yüzden genellikle işte database e ulaşılmadı yada bağlantı kesildi gibi mesajlarla dolar e-mailiniz bu yüzden kişisel database forumiks.com_database onarılmalı optimize edilmelidir.Optimizeden kastım mysql a yapılacak bağlantılar işte şu kadar süre sonra at gibi ayarlamamlardır her versiyon için ayrı ayarı olup forumun isteklerine cevap verebilecek şekilde sunucu admini tarafından yapılır.Ve server load öyle 20-30 civarında gezmez.İşte sorun burda bunu yapamayan anatolihosting yüzünden benim forumum 3 gün kapalı kaldı.Başka sorusu olan ???

vB.com linki

http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?t=69071

mysql.com linki

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/optimizing-the-server.html

saygılarımla,

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR burda çok şey yazadrım ama boşver. Sadece terbiyesizlik yapma seviyeyi düşürme bişeyi biliyosan yaz bilmiyosan başkalarından Kopyalayıp yapıştırdığın şeyleri satmaya çalışma komik duruma düşüyosun. Kolay gelsin sana

K

KingTR

Misafir
Wishmaster' Alıntı:
KingTR burda çok şey yazadrım ama boşver. Sadece terbiyesizlik yapma seviyeyi düşürme bişeyi biliyosan yaz bilmiyosan başkalarından Kopyalayıp yapıştırdığın şeyleri satmaya çalışma komik duruma düşüyosun. Kolay gelsin sana

neyi kopyalamışım ayrıca bu topic dışında sözde yaptığım terbiyesizliği başka bir konumda yada mesajımda yapmışmıyım ?????

tonra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Uzun zamandan beri site ve / veya sunucu yoneticiligi yapmis insanlara " Anlayabilecekmisin bilmiyorum ama başlıyorum anlatmaya" gibi bir uslupla konusmak ne kadar dogru bilemiyorum...
Yaziya boyle baslayinca bile insanlarin kafasinda bir fikir olusuyor yazinin geri kalaniyla ilgili bence...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi