İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

default.asp & index.asp

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kullandığım hosting'te giriş sayfası default.asp olarak açılıyor. Onu index.asp olarak değiştirebilmem mümkünmü?

default.asp forumun ana sayfası olucak. index.asp sitenin anasayfası. Forumu klasör içine atmak istemiyorum.

Kullandığım hosting godaddy. Asp'de acemiyim kusura bakmayın...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım cpanel linux server larda var .htacces ile index i tanımlayabiliyorsun. asp'de bunun için yapabileceğin en kolay yöntem

<meta refresh ..

kodu bulup index.html diye kaydedersin, gelen index.html dende istediğin sayfaya yönlenir.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım cpanel linux server larda var .htacces ile index i tanımlayabiliyorsun. asp'de bunun için yapabileceğin en kolay yöntem

<meta refresh ..

kodu bulup index.html diye kaydedersin, gelen index.html dende istediğin sayfaya yönlenir.

Google indexlemede sorun olurmu bu yöntemle?

Edit:

Bi deneme yaptım. Ana dizinde index.asp index.html ve default.asp var ama öncelik default.asp'de maalesef.

hakeden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kontrol panelinin ne yazdığını söylememissin ancak Windows Hostinglerde çoğunlukla Plesk kullanıldığından dolayı onun ayar yerini söyleyeyim sana. Web Directory/ Preferences bölümüne girersen açılış sayfalarını ve sırasını ordan ayarlayabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5