İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Deli olacam yakında

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
Şuan bi firmadan server kiraladım..
Plesk yuklu son versiyonu var ve hiç memnun değilim, berbat sürekli sorun var..
Bana tavsiyede bulunun lütfen istediğim Windows server ben plesk hariç kontrol sistemi olan tafsiye edeceginiz bi sistem arıyorum bildiğiniz varmı birde reseller var onda helm var ve sorun yaşamadım hiç..
Şimdi bana yurt dışında bulunan win server lazım
tafsiye lütfen ciddi firma arıyorum........

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yurt dışında firmaların onda dokuzu ciddi firma. Yaşadığın sorun nedir, ona göre bir yorum yapalım.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
plesk o kadarda kötü kontrol paneli değil.
Sorun senin serverından kaynaklanıyordur.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ne gibi bir probleminiz var biraz daha açıklar mısınız acaba ?

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3.5 senedir bu sektördeyim ve 3.5 senedir Plesk kullanıyorum. Ne sizin bu söylediğiniz gibi nefret uyandıracak bir durumla karşılaştım, ne de Plesk'den bu kadar nefret ettim. Bireysel ya da sunucu kaynaklı problemlerinizi Plesk'e mâl etmeyin lütfen.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pleskin üstüne panel tanımam dünyada bir araştırma yapın bakayım en çok kullanılan panel türü ne diye emin olun plesk çıkar.

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6 aydır kullanıyorum ama sürekli sorunlu
şimdi çalıştıgım firmada bunu kabul etti yani plesk te genel sorunlar oldugunu siz hala neden savunuyorsunuz ki?
Plesk panelin bazı kronik sıkıntıları var, bunlar hemen hemen herkesin başına geliyor. http://forum.swsoft.com/forumdisplay.php?s=&forumid=189 adresinden bakarsanız plesk son sürümünde bile insanlar çok sıkıntı yaşıyor. Biz en çok sorunu bayi müşterilerimizin kullandığı plesk panellerde yaşıyoruz. Size önereceklerime dikkat ederseniz çok daha az sıkıntı yaşarsınız.

1) Pleskden domaini kapatıp açma işlemi çok gerekmedikçe yapmayın, kapatıyor ama bazen mail servisini, bazen web servisini açamıyor. IIS den siteyi durdurun.
2) Pleskden hosting hesabı açarken "Web Günlüğü ve Resim Galerisi alt etki alanları oluştur" kısmını kesinlikle seçmeyin.
3) Pleskden hosting hesabı açarken sadece ve sadece gerekli servisleri aktif edin. SSL kullanmayacaksanız SSL desteğini açmayın, php kullanmayacaksanız php desteğini açmayın, tüm özellikleri açmak faydadan çok zarar getiriyor.
4) Fronpage desteğini Frontpage ile publish etmeyecekseniz açmayın.
5) Çıkan sorunları mümkün olduğunda pleskin içerisinden yada pleskin yardımcı araçlarını kullarak düzeltin. Manuel müdahalerde genelde sorun çıkartıyor.

Bana firmaca yapılan genel tafsiyeler birde bu adrese bakınız sürekli hata sorun..
http://forum.swsoft.com/forumdisplay.php?s=&forumid=189

Yaşadığım sorunlar sırasıyla
Domain ekleme silme ve bu tür işlemlerde
Mail yollama ve gelen sürekli hata mesajlarında
ftp lerin genelde çalışmaması
sitelerin bazen kapanması gibi sorunları surekli yaşıyorum....

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
6 aydır kullanıyorum ama sürekli sorunlu
şimdi çalıştıgım firmada bunu kabul etti yani plesk te genel sorunlar oldugunu siz hala neden savunuyorsunuz ki?

Bana firmaca yapılan genel tafsiyeler birde bu adrese bakınız sürekli hata sorun..
http://forum.swsoft.com/forumdisplay.php?s=&forumid=189

Yaşadığım sorunlar sırasıyla
Domain ekleme silme ve bu tür işlemlerde
Mail yollama ve gelen sürekli hata mesajlarında
ftp lerin genelde çalışmaması
sitelerin bazen kapanması gibi sorunları surekli yaşıyorum....
Benzer sorunu bizde vps üzerinde yaşamıştık.
Sürekli hata sürekli sorun.
Çalıştığımız şirket bizede 64 bit makinelerde uyumsuz çalıştığını söylediler ve hala düzeltemediler. çalıştığımız şirket 1und1.com...
Seninkide böyle bir sorundur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5