İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Demo Programı Hostta Barındırmak

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Demo bir programı hostta barındırmak yasalmıdır.? Normalde kullanıcılar demoyu indirebilmek için programın kendi sitesinde forum doldurmak zorunda, kullanıcılar açısından bu işi kolaylaştırmak için demo programı hosta atayım diyorum..
Bu yasalmıdır.?

M

messmedia

Misafir
adamlar sana teşekkür maili bile gönderirler belki :p ama sen yine kendilerine sorsana.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı bir şirket :) İstemedikleri halde barındırırsam ne olur..
Örneğin macromedia ürünleri içinde aynı şey geçerli sanırım, demo için doldurmak gerekiyor.
Şimdi adamlara mail atsam kaideye bile alacaklarını sanmıyorum..

F

fenerli

Misafir
hiçbir sorun olmaz merak etme fakat dosyalar birebir aynı olmalı, yani setup olarak hazırlanmışsa program sen onu açılmış vaziyette yayınlayamazsın veya .zip li bir dosya ise .rar olarak yayınlayamazsın

N

n0kta

Misafir
Demo değil istersen full unü koy yinede bişey olmaz. İnternet henüz adam olmadı!

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
n0kta' Alıntı:
Demo değil istersen full unü koy yinede bişey olmaz. İnternet henüz adam olmadı!

Bu cümle sorunun cevabı olmalı :)
program demo dahi olsa yasal olarak onu dağıtma hakkı firmaya aittir. Ama hiç bir firma bunu göz önende bulundurmaz. Yani serbest.

Sana şöyle örnek vereyim. Eğer demo dağıtımında sorun yaşanıyor olsaydı; Chip PCnet çoktan kapatılmıştı :)

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diğer demo programlar için bu soruyu sormazdım zaten bunu sormamın nedeni bu direk sitesinden inen demo bir program değil . Programı indirmek için aktivasyon maili ve bilgilerinizi girmenizi istiyor oyüzden sordum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5