İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

deneme.com [deneme sınavları ve kişisel blog]

E

ediz

Misafir
kişisel blog deyip geçmemelisiniz.

Emin olun çoğunuzda olan
link,
eg-zotik,
mp3 vs. gibi sitelerinizden daha çok hit alan kişisel bloglar mevcut.

Ayrıca hit derken kaliteli hitden bahsediyorum.

Hani kandırmaca veya mp3 veya uygun-değilgrafiyi ya da popup gibi gereksiz materyaller kullanmadan ziyaretçisi olan sitelerde
ziyaretçilerin girip çıktıkları,
sonra tekrar geldikleri,
takip ettikleri,
kulakdan kulağa anlatılan iyi şeyler yapılan vesaire vesaire sitelerin ziyaretçileri gibi.
:)

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence uyelikli ve deneme sınavı seklinde olması cok mantıklı olur...

sorulari db e nasıl yukleyecin onemli nokta.. eger guzel bir sekilde ekleyebilirsen cok guzel olur ..

ben olsam ne yapardima gelince...

1- oncelikle en az 200 deneme sinavindan olusan bir alt db.. kategorilere ayrilmis sekilde
2- uyelere sirayla bu sorulara ulasma imkani..
ornek : bir turkce denemesi coz. ... daha sonra cozmedigim bi turkce denemsi daha coz.. gibi.. bunun sonucunda ogrencinin zayif oldugu konular hakkinda grafik ve ivme cizmesi.. ( onceki denemelerine de bakarak )
- Aldigi puanlarla universitede girebilecegi yerler ( tabii ki universitelerin gecen yilki db i sistemde olmali. ) buna bir cok ek sey olabilir..

deneme olayi oldukca fazlalastirilabilir sadece oss olarak bakmaliy

lgs-oss-les-toefl- vb tamemem db e bagli bir sistem.

3- uyeler kesinlikle ucretsiz olmamali.
ben 3 cesit uyelik dusunuyorum:
a. tek seferlik uye. her deneme sinavi icin belirli bir ucret alma.
b. aylik veya yillik uyelik veya tum sinavlar icin abonelik gibi uyelik.
c. kurumsal uyelik
- dershane dergi vb yerlerin basvurulari seklinde alinacak uyeler:
- dershaneler dershanelerindeki ogrencilerine internetten de sinav cozme imkani vermesi saglanabilir.. ayni db kullanilarak ya dershaneye ozel bir sayfa yapilir ( her dershane icin ayri ) veya deneme.com adresine ait uyelik verilir. sonuc ayni.. Bunlar icin de 100-200 ogrenci arasi belirli bir fiyat - 500-1000 ogrenci arasi farkli bir fiyat anlasmasi yapilabilir. ( bu konuda yani dershanelerle yapilacak olan anlasmalarda yardimci olabilirim eger istersen )

sonuc: ilk db yi olusturduktan sonra ki bu emek gerektirecektir ama bence 1aylik guzel bir calismadan sonra cok rahat hazirlanabilir. Bu konuda telif haklarina dikkat edilmesi gerekir ama ahmeti mehmet 5 i 10 yapmak bu telif haklarindan kurtulmak icin yeterlidir. Bunun yaninda dershanelerle anlasip 1000 soru karsiligi 100 uyelik gibi anlasmalar yapilararak da db e telif hakli soru eklenebilir. Bundan sonra oss ve deneme sinavlari surdugu surece sadece kazanc olusur...

deneme blog siir edebiyat olmamali bence amac.. Olaya hit olarak bakilmaktansa kurumsal calismalar seklinde bakilmasi cok daha mantiklidir. Bunun sonucunda duzenli garanti kazanc + gereksiz host ve gereksiz ziyaretcilerden de kurtulmus olursunuz.

fatih veya ferhat bu fikir bana oldukca mantikli geldi . Umarim en iyi sekilde degerlendirirsiniz. yukarda yazdigim hersey icin yardim edebilirim. ( dershane dergi soru vb. msn zaten sizde var)

iyi calismalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5