İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dengesiz Google amcanın marifetleri :)

E

ErsinAcar

Misafir
Daha dün youtube indir yazınca 1. sırada çıkan site şuan google da değil sanırım sandbox a düştüm neden olduğunu düşünüyorum (seo işinde yeniyim) acaba son 1 ayda aldığım çok fazla sayıdaki backlink buna sebep olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum bi acemi olarak yol gösterin bana:D

Kolay gelsin. Teşekkür ederim.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
google yeni bir sisteme geçme aşamasında bu aralar sürekli deişimler oluyor.Bu nedenle pr değişimlerinden sonra konusalım derim..

E

ErsinAcar

Misafir
inş. düzleri ya şuan 2 domain üzerinde burdan öğrendiklerimi uyguluyorum 2. ayımda hevesim kırıldı. böyle olunca :(

google yeni bir sisteme geçme aşamasında bu aralar sürekli deişimler oluyor.Bu nedenle pr değişimlerinden sonra konusalım derim..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sitende spam yoksa hiç bir düzenleme yapmamanı öneririm aynı durum yılbasında benimde başıma geldi 15k dan 200 tekile düştüm ve hiç bir şey yapmadım tekrar düzeldi 2-3 gün önce..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dediklerine göre bir nevi sınav ediyormuş:) Eğer yanlış bir iş yapıyorsa site sahibi bu düşmeyi üstüne alınıp onları temizliyor .
Ama ben bu backlink olayına hala itimat etmiyorum.Dünya bazında yapılan birşey ve googlenin hesaplarını bozan birşey illede buna karşı birşey geliştirecektir.Ama bugün ama yarın.Tek backlinkim yok ( kasıtlı olan ). Bakalım gelecekte bu işe bende kendim kaptıracammı .
saygılar..

E

ErsinAcar

Misafir
spamdan kastın nedir mmmm? ana sayfada yer alan yazıları direk youtubeden son eklenilen videoları çekerek getiriyorum bununla bi ilgisi olsa bu yöntemi kullanan bi çok yer var. Onlar da etkilenirdi.

Sitende spam yoksa hiç bir düzenleme yapmamanı öneririm aynı durum yılbasında benimde başıma geldi 15k dan 200 tekile düştüm ve hiç bir şey yapmadım tekrar düzeldi 2-3 gün önce..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
spamdan kastın nedir mmmm? ana sayfada yer alan yazıları direk youtubeden son eklenilen videoları çekerek getiriyorum bununla bi ilgisi olsa bu yöntemi kullanan bi çok yer var. Onlar da etkilenirdi.

Spamdan kastım içeriği olmayan kelimelerle google dan hit çekmeye çalışmak anlamına geliyor.Böyle bir durum yoksa problem yok..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim hitler ve inexler'de çok dengesiz, bir gün biton ziyaretçi yollarken diğer gün avucumu yalıyorum. bir gün ilk sayada çıkarken diğer gün 2.-3. sayfaya düşüyorum. google bişeyler çeviriyo ama hadi hayırlısı...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu ayın sonuna kadar ak koyun kara koyun belli olur 1 adet sitemi 40 sayfa indexlemiş durumda 0 site.

E

ErsinAcar

Misafir
ya benin inme düşme olayı değil direk site kalktı google dan dün baktım 1. sıradaydın 1 saat sonra googleda siteden eser yok onuna site: koyarak baktığımda hiç bişey gelmediğini görünce ağlıyasım geldi desem yeridir:)
yani sandbox a düştüm sanırım galiba :) bazıları backlink almayı bırak diyor bazıları aynen devam et diyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

E

ErsinAcar

Misafir
arkadaşlar domainim düzeldi artık googleda görünüyorum darısı diğer arkadaşların başına :) (ufak bi sorun var 1. sıradan 3. sıraya düşmüşüm ama hiç olmamasından iyidir hehe)
Kolay gelsin

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde ağıt yakmam gerekiyor. googledan gelen 2-3k tekil hit 100 den fazla olmaz oldu. bircok kelimede ilk sayfada ve üst sıralardaydım şimdi kendimi bulamıyorum..

biraz daha sabredebiliriz..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"go-gıl" kafa karıştırmaya çalışıyor, herşey normal.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5