İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Depremler ve HAARP

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
etkilendim, veriler gerçek, eğer depremler seller vs yönlendirilebiliyorsa biz bitmişiz yahu, o haarp ı elinde bulunduran kişilerin herhangi bir yere saldırı yapmaları kaçınılmaz olur. gerçektende geleceğin savaş yöntemi olarak kabul edilebilir.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
konu hakkında yüzeysel bilgim vardı fakat detaylı olarak bilimsel açıdan incelemedim, gerçek olabilir de olmayabilir de, bilimsel olarak inceledikten sonra karar vermek gerekir

hakikaten 17 ağustos 1999 grafiği yok enteresan

Induction Magnetometer

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ülkemizin bir ivme kazanmışken PKK olaylarının artması, saldırıların üzerine gitmeyi kesin bir kararlılıkla sürdüren devletimizin bu şiddette bir depremin altından kalkabilmesi pek zor olacaktı..

Komplo teorisinin kralı gibi dursada, olaylar o kadar açık bir şekilde gözümüzün önünde ki..

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
tabi bu tip teknolojileri algılamak, geliştirmek için iyi yetişmiş bilim insanlarına ve devletin desteğine ihtiyaç var. malesef eğitim sistemimizde belki de kasıtlı olarak örneğin fizik gibi alanlarda son yıllarda ilköğretim ve ortaöğretimden başlayan sistematik bir göz ardı etme önemsememe programı uygulanıyor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Depremden hemen önce gökyüzünde görülen mavi ışık konusunda benim bizzat 1. dereceden bir akrabamın şahitliği söz konusu, deprem gecesi gölcük semalarında mavi ışığın patladığını akabinden depremin olduğunu kendisine geldiğinde öğrendik.

Bu olaylar karşısında bir süre dili tutulmuştu ve konuşamamıştı. Gecenin ilerleyen vakitlerinde kendisine geldiğinde durumu bize aktardı. Mavi ışık konusunda pek inanmamıştım şoka girmiş olabileceği için kafasında bunu kurgulamış olabilir demiştim.. Şimdi.. şimdi ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
99 da bursadaydım, depremden önce telefonlar çalışmıyordu ve hava çok garipti, ayrıca yıldızların birbirleriyle çok yakın oluşu ve binlercesinin aynı yerde toplanmış olması korkutmuştu bizi, o depremi 45 saniye bende yaşadım, şükür halimize

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Komplo teorisi, aslında bir toplum psikolojisi. Bilinmeyen güçler, çok farklı topluluklar vs. her toplumda her ülkede var. Depremlerin nasıl oluştuğu ışıklar vs. zaten bilim dünyası tarafından açıklanan olgular ama olan biten birşeyler sonunda hep böyle amerikalıların bizi yutacağı olgusu ve bizim onlardan korkup tembelleştiren bir garip hareket, bilinçli yada bilinçsiz yapılsada bizi etkilediği kesin. Amerikalılarında tıpkı bizdeki gibi farklı devletlerin adamlarının içlerinde olduğu ve onları birgün 11 eylül gibi olaylar ile sarsacağı korkusu gibi birşey.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sahip olan ülkelerden bazıları...
Norveç: Isınıyor.
Amerika: Her türlü doğa olayı onbinleri öldürüyor.
Rusya: Isınıyor.

Yani bu teknolojiyi kullanan ülkelerin başına gelen bir sürü doğa olayı varsa bu videoları 3 dakikadan fazla izlemek yerine shrek izlemek bana daha eğlenceli geliyor :)

Nunogomes

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
konu hakkında yüzeysel bilgim vardı fakat detaylı olarak bilimsel açıdan incelemedim, gerçek olabilir de olmayabilir de, bilimsel olarak inceledikten sonra karar vermek gerekir

hakikaten 17 ağustos 1999 grafiği yok enteresan

Induction Magnetometer

O grafik saat farkı olduğu için olmayabilir. Şu an Türkiye'de saat 03:48 - 26.10.2011, ABD'de 19.48 - 25.10.2011 - bölge Alabama

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Arkadaşlar bu teori falan değil,gerçek.
Bu teknoloji ile doğaya müdahale etmek mümkün.Zaten burada sorgulanan teknoloji değil,bu teknolojiye sahip ülkelerin bunu kötü yönde kullanıp kullanmadıklarıdır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bir kaç haber kanalına pasladım bu konuyu, incelesinler bakalım.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
teknoloji nası sorgulanıyo hala anlamam. her halt yapılmıyo mu teknoloji ile. onlar neden yapılmasın ?

X

Xman

Misafir
Mavi ışık olayı normal, depremde fayın kırılma anında fayda sıkışan gaz kitlesi kırılan boşluktan gökyüzüne doğru yükselir ve genelde bu gazın gece karanlığında mavimsi bir renk olduğu bilinir.

Türkiye'nin kötülüğünü isteyen ve güneydoğuda bağımsız bir kürt devleti kurulması için Pkk denen örgütü ayakta tutan ABD tamda Pkk tam gaz teröre devam ederken güneydoğuda depreme sebep olur mu sizce?

İster inanın ister inanamayın ama bu depremde ölenlerin arasında onlarca Pkk lı teröristte bulunuyor, gece Van ve Hakkari dağlarında askere polise kurşun sıkanlar gündüz kandile falan gitmiyor, geliyor şehir merkezinde evinde yatıp dinleniyor. Bir çok teröristte bu şekilde evinde gündüz saatinde dinlenirken depreme yakalanıp öldü.

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bu sistemi geçen sene duymuştum ve çok şaşırmıştım.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Ben de bu videoları izlemiştim daha önce. Aslında bakarsanız daha önce bunları yaşamadan bu videolara bakmış olsaydım. Belki düzmece derdim hani olur ya milletin kafalarını karıştırmak felan diye kurardım kafamda?

Ancak şimdi olaylara göz atalım.

25 şehidimizi toprağa verdik tam işte sınır ötesi başlamıştı kararlıydı bizimkiler o izlenimde görünmekteydiler. İlk başta 22 tabur sanki hepsinin sınırı geçeceği geçtiği yönünde duyumlar ortaya atıldı haberlerde. Sonra bir açıklama genel kurmaydan: Büyük çoğunlu ülkemizde olmak üzere az bir güvenlik güçlerimizin sınır ötesinde olduğu duyuruldu. Birşeyler oldu dönüldü gibi o bölümde neyse.

Sonra malesef ki VAN ilimizde depremi yaşadık.

Yani buraya kadar bile olsa normal derim ancak hiç mi askerlerimizin ne yapıldığı duyurulmayacaktır. Neredeyse tamamı ile üstü örtüldü. Ne yapıldığını bilmiyoruz. GÜnde bir haber çıkarsa o da nadiren haber sitelerinde görebiliyoruz. Tabiki deprem şuan gündemdir ancak 25 şehidimizi asla unutmayacağız. Resmen üzeri birşekilde örtüldü.

Bunların aynı süre zarfına denk gelmesi kafaları karıştırıyor karıştırmalı da derim. Bu yüzden bu videolara artık biraz daha yakın bakıyorum.

Bir de bugunkü haberlerde İSRAİL'den bile yardım istediğimiz ortaya çıkıyor. Yahu o kadar ülke içinden o ülkeden istenmese acaba kurtulamıyormuyuz? Yani o kadar laf yalanıp yutulup yardım istemek bilemedim ben. Tabiki özel bir durumdur bu ancak kaç ülkeden yardım eli gelirken muhtaç mı kaldıkta bu ülkeden de istiyoruz anlamış değilim...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bir de bugunkü haberlerde İSRAİL'den bile yardım istediğimiz ortaya çıkıyor. Yahu o kadar ülke içinden o ülkeden istenmese acaba kurtulamıyormuyuz? Yani o kadar laf yalanıp yutulup yardım istemek bilemedim ben. Tabiki özel bir durumdur bu ancak kaç ülkeden yardım eli gelirken muhtaç mı kaldıkta bu ülkeden de istiyoruz anlamış değilim...

Yanlış okumuşsun yada yanlış bir kaynak tarafından yönlendiriliyorsun. İsrail yardım teklif etmişti hükümette ilk aşamada cevap vermedi ancak akabinde herşeye rağmen bizde yangın sebebiyle onlara yardım etmiştik, durum hesap yapma günü değil, VAN'da ciddi bir sıkıntı var ve gelecek yardımları elimizin tersi ile itmemeliyiz.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Loi ben size katılmıyorum. Yanlış okuma felan yok. Ben de biliyorum ilk başta israil geldi biz hayır dedik ama yine sadece sadece israile hayır demeik yardıma gelen herkese şimdilik halledebiliriz dedik. Ama şimdi biliyormusunuz bilmem ama 31 ülkeden yardım istiyoruz bunun içinde israilde var. Sizce o kadar tartışmadan sonra neden israil de var? 30 Ülke yardımı yetmiyorda israil mi tamamlıyor?

Bu yardım istenmeyebilri di mecburiyet yoktu kanımca.

EKLEME: İSrail yardımda bulundu ancak ülkemiz cevap vermedi değil LOİ yanlış okumuşsun. Ülkemiz red cevabı verdi dikkat edelim yazılanlara.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5