İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Devamlı Dejavu Olan Var Mı

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
bir arkadaşım anlatmıştı doğru mudur değil midir bilemiyorum ama aynen aktarayım:
dejavu denilen olay aslında beyin sinirleriyle alakalı bir durumdur. şöyle ki; beyinde algılamayı sağlayan sinir demetlerinden biri önce biri sonra çalışır ve bunun sonucunda beyin aynı şeyi iki defa yaşamış gibi düşünür. insanlar da buna dejavu derler...
Mantıklı olabilir tabiki.Zaten sözlükte böyle entryler görüyoruz olmuyacak birşey değil.
Artık insanlar çok yoğun yaşıyorlar. Araba kullanırken bile e-posta gönderebiliyoruz. Geçen gün bir reklam filmini ftp ye yüklemem gerekti, metrobüsteydim ve telefondan yaptım. Zaman zemin çok değişti herşey karıştı birbirine. Bu şartlarda etrafımızdaki bir çok şeyi olması gereken gibi algılayamıyoruz. Devamlı meşgulüz çünkü. Haliyle beyinde görüp depoladıklarımızı, başka bir zaman gösteriyor bize.
Dejavu mejavu yalan yani :)

Bilgininde dediği gibi, gidin çiçeklere bakın biraz :p
O zaman bilgi çiçek diyip geçmiyecek modelinide söyliyecek tam teşhiş koyucaz :=)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Dejavu felan hikaye. Gece yatarken kaç tane rüya gördüğümüzü biraz araştırarak bulabilirsiniz. Bunların %90'ını hatırlamıyoruz. Bu dejavu dediğiniz olayda bu rüyalardan kaynaklanmaktadır. Yani rüyanda görüpte hatırlamadığın daha sonra o olayı yaşadığında " ulan beni bunu yaşadım " dediğin şey aslında rüyanda gördüklerindir.

Hatta kimi düşüncelere göre insanlar yaşıycakları yada yaşadıkları olayları rüyalarında görürlermiş. Yani ben aslında yarın ne yaşıycağımı daha önceden rüyamda görürmüşüm ama hatırlamazmışım. İşte buraad dejavu dediğiniz olay giriyor devreye.

Kısacası rüyadır rüya takmayın :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
O zaman bilgi çiçek diyip geçmiyecek modelinide söyliyecek tam teşhiş koyucaz :=)
Ata binin demiştim ya neyse...
İlla çiçek istiyorsanız
Bir tane olsun, güzel koksun diyorsanız Gül olabilir,
Geniş düşünüyorsanız Buket, Demet
Genel düşünüyorsanız Çiçek, Figen, Itır olsun da ne olursa olsun,
Kamelya, Manolya veya Lale de diğer alternatifler arasında...

Yaşınıza ve boyunuza uygun bir model seçin; çiçeğine göre bakım ve sulama işlemi yapın.

Gelecekte şöyle bir dejavu yaşarsınız...
Dır dır dır , dır dır dır, dır dır dır ...

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ata binin demiştim ya neyse...
İlla çiçek istiyorsanız
Bir tane olsun, güzel koksun diyorsanız Gül olabilir,
Geniş düşünüyorsanız Buket, Demet
Genel düşünüyorsanız Çiçek, Figen, Itır olsun da ne olursa olsun,
Kamelya, Manolya veya Lale de diğer alternatifler arasında...

Yaşınıza ve boyunuza uygun bir model seçin; çiçeğine göre bakım ve sulama işlemi yapın.

Gelecekte şöyle bir dejavu yaşarsınız...
Dır dır dır , dır dır dır, dır dır dır ...

Bilgi en basitinden günümüzde olmuş bir solmuş gül 20 lira, olmuş bir buket 400-500 lira bunlara verilecek paraya hergün dejavu olunur :=)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bi keresinde de rüyamda gördüğüm şey gerçekleşmişti
şimdi ben nasıl bi çiçek almalıyım?
Bilgi, bilgi lütfen

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5