İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Devredilecek hosting firması;

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar askerlik nedeniyle serverimi devretmeyi düşünüyorum. aklım biraz karışık ama bu arada duyan bir kaç yer teklif verdi. ama açıkcası daha önce ne böyle bir şey yapmadım bunedenle fiyat konusunda hiç bilgim yok. müşteri özelliklerimle birlikte verilen fiyatları yazmak istedim bilgisi olan var ise tavsiyede bulunursanız sevinirim yada teklif vermek istene var ise sevinirim.

60 küsür reseller var. Çoğu büyük kapasitede resellerler..

100 e yakın hosting hesabı var.

500 e yakın domain tescili var.

Server teknoserverde barınmakta domainler ise Wholesale domain registration and internet services -- OnlineNIC Inc.

Verilen teklifler ise 2000 YTL dedi bir firma ama 1000 YTL önden 1000 YTL ise 40 günlük dağıtım izninden döndüğünde dedi.

Diğer kişi 1200 YTL peşin dedi.

Açıkcası devredip devretmeme konusunda emin değilim dediğim gibi teklifi olan varsa duymak istedim yada tavsiyede bulunmak isteyen varsa..

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada firma sitemiz

www.adamer.com.tr

Saygılarımla,

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
hayırlı olsun, yalnız güvendiğiniz birine devredin yada hosting işini bilen birine , yoksa yazık olur o kadar müşteriye..

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
katılıyorum zaten sadece paraya bakmayacam öncelikle güvenli bir yer olmasına bakacam.

Malesef kısa dönem değil uzun dönem gidecem yoksa 6 ay filan kısa dönem olsa devretmezdim bir şekilde hallederdim ama 15 ay az bir zaman değil.

İlginiz için tekrar teşekkürler

Saygılarımla,

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Güvenirlilik konusunda birşey söyleyemesemde fiyat olarak site mantığıyla hareket edebilirsiniz yani (aylık net gelir*8)=Fiyat

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güvenirlilik konusunda birşey söyleyemesemde fiyat olarak site mantığıyla hareket edebilirsiniz yani (aylık net gelir*8)=Fiyat

Teşekkürler hemen ince bir hesap çıkaracam ben dediğiniz mantıkda.

İlginiz için teşekkürler.

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Henüz ince hesaba giremedim kabaca bir hesap yaptım alt kısımdaki kazanç yıllık dır. alt kısımda yazanların dışında 2-3 ayrı host firmasının resellerleri var (tanınmış firmalar ama isim burdan veremeyecem)

Yıllık Reseller Geliri 6500 YTL
Kampanya Hosting Geliri 500 YTL
Normal Hosting Geliri 1000 YTL

Toplam Domain Sayısı 410 adet
Not : Tüm müşteri domainleri hesapla birlikte devredilecektir sadece panelde kişisel domainlerim var müşterilerle alakası olmayan (10 tane civarı) onlar bana ait.

Domain başına 6 YTL kar ediyoruz. düz hesap 5 YTL dersek 400 domainden 2000 YTL eder.

Toplam ortalama kar = 10.000 YTL

Giderler

Server ödemesi
P46600 Dual Core / 4 GB Ram / 500 GB HDD (2 * 250 GB) / 5000 GB Aylık trafik 340 YTL
Server Almanya Netdirek de barınmaktadır. Aracı firma ise Teknoserver.net dir.
Server doluluk oranı %25 lerde..

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu anda KB.COM.TR den 2500 YTL teklif geldi ve görşmeye başladık.

Yorumlarınız nedir??

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Müşteri sayınız tahmin ettiğimden azmış. Hosting piyasasında kalitesine ve saygınlığına güvendiğim nadir firmalardan birisiniz. Umarım emeğinizin hakkını alarak devredersiniz. Askerden dönünce de sizi yine hosting piyasasında görürüz. Şimdiden hayırlı teskereler.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2.500 YTL ye hazır işi devredeceğine kısa dönem askere gideceksen destek işini güvendiğin bir şirkete ücreti dahilinde outsource et.Dönüşte sıfırdan başlamaktan daha az maliyetli olacağına emin ol. Tabi dönüşte tekrar aynı işi yapacaksan.

Ama işi bırakacaksan 2.000 YTL üstü tüm fiyatlar bana göre iyidir. Çünkü devirden sonra bu hesapların bir kısmı gidecekleri firmadan ayrılacaklardır.

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben diğer arkadaşlarla da görüşüp bilgi veririm başlık altında eğer uygun olursa.
Saygılar,
Mehmet.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müşteri sayınız tahmin ettiğimden azmış. Hosting piyasasında kalitesine ve saygınlığına güvendiğim nadir firmalardan birisiniz. Umarım emeğinizin hakkını alarak devredersiniz. Askerden dönünce de sizi yine hosting piyasasında görürüz. Şimdiden hayırlı teskereler.

düşünceleriniz için teşekkür ederim

Merak etmeyin gönül vazgeçmez bu sevdadan

Saygılarımla,

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence 10,000 ytl den aşağiya satma yazik OLur güvendiğin bir kaç kişiye belli bir pay birak işletsinler hayat.com da çok cüzü bir miktara satildi senin firma da ayni sekilde kaybolmasin

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar

Mikrosistemden Ali bey ile karara bağlandı.

Önden ödeme alındı p.tesi günü noter huzurunda müşteriler devredilecektir.

Herkese hayırlı olması dileğiyle.

İlgilenen herkese teşekkürler

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerinden ziyade amacım müşterileri garantiye almaktı ve bunu aldğıma inanıyorum.

Herkes için hayırlı olsun

İlginiz için teşekkür ederim.

Bilginize,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar devir işlemi için yarın istanbuldayım ilk uçakla, bir aksilikçıkacağını zannetmiyorum Ali bey gerçekten dürüst bir insan

Yarın gün içinde Ali beyin co-location server barındığı dc ye gidip yedekleri yükleyeceğiz bir aksilik çıkmaz ise yarın bu saatlerde işlem tamamlandı mesajını Ali beyin yanında tarım inşallah

İlgilenen herkese çok teşekkürler

Saygılarımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5