İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Devren Hosting

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İnternette alan değiştirmem sebebiyle...

Bu zamana kadar hosting hizmeti sağladığım 230 paketi devir ediyorum...

Hizmet büyük bir vps ile verilmektedir...

230 paketin 200'e yakın kısmı firma siteleridir...

Site başına ortalama gelir 30 Dolardır...

Vps Gideri Senelik 850 dolardır...

Bir senelik VPS kazancı 5500 dolardır.

Bir senelik gelirinden aşağı satmayı düşünmüyorum. Minimum teklif 5500 dolardır...

Ciddi olanlar özel mesaj atabilir...

Saygılarımla

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Peki müşterilerin haberi olmayacakmı bu devirden.
Ve devredildiğini öğrendiklerinde devam etmeyi isteyeceklerinin garatisi varmı?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Paketler aylık mı yıllık mı?

Aylık paketlerden gelen aylık net gelir ne?

Haftada toplam kaç mail geliyor destek talepli?

Müşterilerine MSN destek veryor muydun?

Sunucu windows mu linux mu (cpanel, plesk hangisi) Linux ise php mysql versiyonları ne ssl kullanan var mı sunucuda? (private shared)

Bayi hesabı var mıydı?

VPS te kullanılan toplam alan aylık BW ne idi? VPS in kaç mb ram? Çok kaynak kullanan site var mıydı?

VPs yıllık mı ödendi bu müşterileri hali hazırdaki sunuculara taşımak müşterilerini rahatsız eder mi?

Verdiğin fiyat benim için çok astronomik ama bu sorulara cevap verirsen ilerde satamayıp fiyatı düşürdün mü düşünüebilirim... Tabiki umarım istediğin fiyata alıcı çıkar...

Kolay gelsin

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Müşteriler paketlerin değiştiğinden bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum ...

Hatta daha kolayı ben zaten vps'yi veriyorum taşıma ve dns ile uğraşmanıza lüzum yok...

Sunucudaki siteler firma siteleri olduğundan zaten vps iki tane var ben firmaların olduğunu satıyorum onun için yükü fazla değil... Aylık ödemeli 75 YTL lik iki reseller var yani toplam 75 ytl kalanları senelik ödüyor... En küçük paket 30 dolar senelik ödüyor en küçük paketten gelir hesapladım.
Msn destek kesinlikle vermiyorum...
Müşteriler sorun olmadıkça zaten aramaz bilirsiniz...
Linux VPS Cpanel
http://www.newext.net/info.php

Çok kaynak kullanan site yok vps 300 siteyi kaldırır istersen yükseltebilirsin ek ödeme yapıp...

Vps senelik ödeniyor senelik ödemesi 850 dolardır...

Fiyata 5500 dolar olarak bakarsan çok astronomik...
Bir senelik geliri ile satın alıyorum diye düşünürsen çok düşük...

Anladın?

kutver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS Newista.com'dan alındı değil mi? yanlışım varsa beni düzelt kusura bakma sayfalarında VPS satışı bulamadımda.

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kutver' Alıntı:
VPS Newista.com'dan alındı değil mi? yanlışım varsa beni düzelt kusura bakma sayfalarında VPS satışı bulamadımda.

Neden bahsediyorsun ki sen? Vps satışıyla ne alakası var? Yani sadece nereden alındığını buldum der gibisinden bir yazı gibi geldi bana...

Daha ciddi şeyler bekliyorum
Lütfen...

Kimsenin kimseye karşı kendisini, övmek ya da yermek gibi bir sorumluluğu yoktur...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kaç küçük noktayı sormak istedim.
Öncelikle tüm hosting paketlerinin paraları alınmış ise (ödemeleri yapılmış)
ve hosting sisteminizi satın alacak kişinin de 1 senesi beklemesi gerekiyor ise
sizin bundan kazancınız 10k$ ama alacak kişinin kaybı 1 yıllık hat bedeli ve yan ögeleri olacaktır.
bu konuda aydınlatmak istermisiniz (aynı zamanda alıcı gözüylede bakıyorum)
Saygılarımla

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
1 Senelik masraflar ödenmiş olarak size sağlanıyor... Müşterilerinizden alacağınızın bir gideri yoktur

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi sen bir senelik host karını almışsın alacak adam sana o kadar daha verecek. ve 1 sene verdiği paranın dönmesini bekleyecek. bence rakam çok abartılı.

kutver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozyy' Alıntı:
Neden bahsediyorsun ki sen? Vps satışıyla ne alakası var? Yani sadece nereden alındığını buldum der gibisinden bir yazı gibi geldi bana...

Daha ciddi şeyler bekliyorum
Lütfen...

Kimsenin kimseye karşı kendisini, övmek ya da yermek gibi bir sorumluluğu yoktur...

Alakası yok eğer alacaksam kendi makinama direk siteleri taşıyamayacağımdan senin VPS'nin hizmetini araştırmak istedim. Sonuç olarak o VPSyi aldırsam senden ben kullanacam dimi nere olduğuda bu tür konuda önemlidir.

askicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha ciddisi bi yıllık gelirine satman bana tuaf geldi msn desteğinin olmadığını söylüyorsun müsterilerinle irtibatın yok ne diye satıyorsunki ozaman koy bi kösede dursun kol değistiriyorsan yine değistir

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bir ürün var adı hosting....
Bir senelik kirası ödenmiş anlıyor musun?
Ve sene içinde alacağın hosting paraları sana artı oluyor?
Daha ne kadar açık yazılır bu?
Alan değiştirmem veya başka birşey beni ilgilendirir... Benim bir ürünüm var ve satıyorum niye sattığım ne amaçladığım kimseyi ilgilendirmez... Bu ürün sana kar getirecek mi evet daha neyi sorguluyorsun?

Bir araba gibi düşün ben bu arabayı kiralıyorum şuan müşterilerde mülkiyetini sana devrediyorum artık kira gelirini sen alacaksın ayrıca ben bu arabanın bir senelik masraflarını karşılamışım....

Burdan yazmayın lütfen ciddi düşünenler özel mesaj atsın olayı bitirelim...
Gerçi burada bunu düşünecek ciddiyet göremiyorum ama...

Eğer benide kim diye araştırmaya kalkarsanız zaten bu yersiz arayışlarınızın boşa olduğunu göreceksiniz. Allah'a şükür bugüne dek hep övgü aldığım işler yaptım ve uzun bir süredir piyasadayım...

Onun için hiç gerek yok....

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
selim61' Alıntı:
peki o zaman neden buraya yazdın ?

Yazılanlar üzerine göremiyorum güzelim...

Eğer giriş tarihlerime bakabiliyorsan benim yaklaşık 1,5 senedir burada yazmadığımı görebilirsin...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozyy' Alıntı:
Yazılanlar üzerine göremiyorum güzelim...

Eğer giriş tarihlerime bakabiliyorsan benim yaklaşık 1,5 senedir burada yazmadığımı görebilirsin...

Öncelikle yazış tarzın ve gayrıciddiyetin çok sakıncalı bir durum yaratıyor.
daha sonrasında söylemlerin çok yuvarlak cümlelerden oluşuyor
sorulanların özetleri şuydu:
1 şu ana kadar aldığın müşterilerinin tümünün parası tahsil edildimi ?
2 eğer tahsilatı yapıldıysa 1 yıl bekleyecek olan adam neden sana 5k ödeme yapsın ?
3 bu gayrıciddiyet ile nasıl o kadar müşteriyi tutmayı başardın ?
Saygılarımla

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alacak kişinin harcayacağı işgücü ve zamanı da etken olarak sayarsak ve %70 geri dönüş kaybı riski göz önünde tutulduğunda devredebileceğin rakam : 1.000 - 1.250 YTL'dir

%70 rakamını nereden çıkarttın, adam hizmetten memnun kalırsa uzatır x y z tarzı bir düşünce ortaya çıkacaktır fekat şu ana dek 3 adet host firması devraldım, hepsinde de geri dönüş kaybı %70 civarlarında oldu.

fiyatı belirlemedeki tek kriter; 75 YTL'lik aylık gelir 12 aylık dersen 900 YTL eder üstüne de 100, 200 birşeyler ekleyince ortaya yukarıdaki gibi bri rakam çıkıyor.

bu şekilde bir hsaplama yapıp daha reel ve elle tutulur bir rakam da karar verirsen sanırım alıcı çıkacaktır.

no : fiyat belirleme konusunda birşeyler yazmaya çalıştım kesinlikle senin fiyatına lafım yok, mal senin ister 50bine ister 50ye satmak sana kalmış.

afiet

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5