İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DF - 2 Eylül 2011 - Düşecek Domainler Listesi

Yasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
365domain.net
5324.net
6ki.net
ankarakanaltemizleme.org - PR1
corum.us
demokrasielcileri.net
fullfilmler.com
klipciler.com
kucuksirlardizisi.com
mp3muzikler.com
prt.cc
seo-manager.net
ucretsizchat.com
ukez.net
yerli-dizi.com
.
.
.

Özet listedir.
Kaliteli domainlerin tamamını içermez.

Listenin tamamını
burdan görebilirsiniz.

-HakikaT-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir yanlış mı var bunlarda :S ben bir iki tane denedim düşmemiş.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesin düşecek diye birşey yok ki. Ücreti ödenmezse düşecek. Ve 2 Eylül'e gireli 2 saat oldu daha.

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Kesin düşecek diye birşey yok ki. Ücreti ödenmezse düşecek. Ve 2 Eylül'e gireli 2 saat oldu daha.

Bu domainler kesin olarak düşecek, çünkü yenileme süresi diye bir şey kalmadı artık. Firmalar ek olarak nadiren 15 gün daha süre tanırlar domainleri uzatmak için son tarihlerinden itibaren, süresi uzatılmayan domainler ise, son süresi dolmuş tarihten itibaren firma tarafından icann prosedürü olarak, 2012'ye kadar domainleri uzatır. Fakat son tarih + belirli bir gün içinde eğer ödeme gerçekleşmezse, domain son süresinden itibaren ( örnek : 25 mayıs 2011 son tarih ) bu süreye, 75-90 daha ilave edilir ve domaninin düşeceği tarih belirlenir. Bu 75-90 sürecine, 15 gün uzatma süreside dahildir, uzamadığı taktirde bu seçeneğe sahip olur.

bir yanlış mı var bunlarda :S ben bir iki tane denedim düşmemiş.

.info domainler gün içi 12:00 dan itibaren
.org uzantılı domainler ertesi gün saat 17:00 dan itibaren ( siz gün içinde yine aynı saatte kontrol edin eğer 1 saat içinde düşmez ise, ertesi gün belirttiğim gibi kontrolünü sağlayın. )
Ve diğer uzantılara sahip domainlerde, 21:00 - 23:00 arası düşmektedir. Kaliteli domainlerin çoğuna backorder işlemi uygulandığından dolayı, manuel düşüşünü göremezsiniz çoğu zaman.

Özet liste gayet güzel, teşekkürler Yasin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5