İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DHS internet teknolojileri

Since1453

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekten kaliteli ve işinin ehli bir firma.. Çalışmalarınızda başarılar

Shellcode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağolsunlar sormadan sunucuya geri yükleme yapmışlar 10 günlük kayıbım var.Dc değişceğinden de haberimiz yoktu yedek de alamadık.Nolacak şimdi acaba?

DHS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40 Gb disk alanı olan bir sunucuda 35 gb veri yüklü ki bu 1 hafta önceki veriler olduğuna eminiz makine kapandığında 7 günlük veriyi diskinize yazmadığından dolayı bu tarz bir veri kaybı yaşandı.100 den fazla vps arasında sadece sizin kullandığınız makinede veri kaybı yaşadındı.(Beterin Beteri vardır hiç olmazsa disk yanmadı yada taşınırken makineler de donanımsal arıza çıkarmadı )

Datacenter değişimi 1 aydır mail ve msn yolu ile müşterilerimize bildiriliyor datacenter değiştirmeden msn üzerinden bir kaç saat boyunca duyuruda yapıldı .vps müşterisinin yedekleri tamamen müşteriye ait diyerek işin içinden çıkmak bizim için doğru da olsa sizin için olmadığından öncelikle kayıp olan 7 günlük veriniz için üzgünüz ve bu ay size ücretsiz hizmet vereceğimizi sunucu sahibiyle msnden görüşmüştük.
Fakat makinenizdeki gereksiz verileri temizlemez iseniz 1 hafta sonra yine aynı sorun yaşayacağınızıda buradan size belirtiyorum diski full dolu olan makine kapatılırsa yada resetlenirse bu tür sorunlar yaşanır ve bu bizi ilgilendirmez.

Müşteri kendi makinesini kontrol etmek zorunluluğuna sahiptir.
Dip Not : Datacenter değiştirilince müşteriye sorulacak izin alınacak şeklinde bir kural dünyanın hiçbir firmasında yoktur.
Makinelere herhangi bir geri yükleme yapılmadı shutdown yani stop yapıldı.Sunucunuza Günlük yedekleme almış olsaydınız 1 gün önceki yedekleriniz geri yüklenirdi ki bu yine kullanıcı hatasıdır veri yedeklemezseniz sunucuya sorumlusu biz değiliz beyfendi.

Saygılarımla
DHS INTERNET TEKNOLOJILERI
HARUN DURAN

Shellcode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucunuza Günlük yedekleme almış olsaydınız 1 gün önceki yedekleriniz geri yüklenirdi ki bu yine kullanıcı hatasıdır veri yedeklemezseniz sunucuya sorumlusu biz değiliz beyfendi.

Buna sence müşteri olarak ben mecbur muyum?Bunu sizin düşünmeniz gerekmiyor mu?

Senin dediğin şey ölmüş adamın arkasından ölmeseymiş kardeşim demek oluyor.Firma ciddiyetine uygun olduğunu düşünmüyorum bu durumun.

Ayrıca 7 günlük kayıp olduğunu söylüyorsun daha nesini tartışıyoruz ki?

DHS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buna sence müşteri olarak ben mecbur muyum?Bunu sizin düşünmeniz gerekmiyor mu?

Senin dediğin şey ölmüş adamın arkasından ölmeseymiş kardeşim demek oluyor.Firma ciddiyetine uygun olduğunu düşünmüyorum bu durumun.

Ayrıca 7 günlük kayıp olduğunu söylüyorsun daha nesini tartışıyoruz ki?

Arkadaşım Kim olduğunuzu bilmiyorum bir sorununuz varsa ticket açarsınız bizim müşterimiz bile olduğunuzu düşünmüyorum.

Vps & Dedicated hizmetlerininde backup almak firmanın sorumluluğunda değildir aksini söyleyen bir tane firma gösterin.

Bu tür karalama kampanyanıza devam edecekseniz hesap süresi sonunda hesabınızı iptal etmekden başka seçenek bırakmıyorsunuz bize.

Firma olarak haklı olsak bile bir insan olarak kaybınız için üzgünüz ki bu sorun bizi hiç ilgilendirmez yedeğinizi almıyorsanız biz sizin vps sunucunuzdaki yedekleri almak zorunda DEĞİLİZ.

Tekrar ediyorum yaptığınız şey öncelikle firmamızın hizmet sözleşmesine aykırı bana sözleşmede uygulamam gereken kuralları yaptırmayın.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
vps kullanmak telli araba kullanmaya benzemiyor. yedekleri sizin düşünmeniz gerekliydi. dhs nin bu konudaki sorumluluğu sınırlıdır. kaldıki panelden istediğiniz şekilde zamanlama hazırlayarak yedekleme yapıyorsunuz. bunu akıl edemiyorsanız vps size ağır gelmiş olmalı...bence siz bir hosting alın.
çünkü vps müşteri olarak yedek konusunda mecbursunuz...

Shellcode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müşteri memnuniyeti denen şeyden haberiniz var mı?

Senin o firma dediğin yerler nereler bilmiyorum ama benim eski çalıştığım yerlerde böyle bir sözcük vardı..

Özür dileyeceğinize neler diyorsunz.1 Hafta kayıp diyorsun kendi ağızınla,sonra gelmiş şöyle böyle diyip kurallardan bahsediyorsun.

Pardon da ne kuralı?

Burada bu tartışmaya sizinle girmem bile gereksizmiş bunu anladım

Saygılar..

Mustafa Yıldırım

Shellcode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vps kullanmak telli araba kullanmaya benzemiyor. yedekleri sizin düşünmeniz gerekliydi. dhs nin bu konudaki sorumluluğu sınırlıdır. kaldıki panelden istediğiniz şekilde zamanlama hazırlayarak yedekleme yapıyorsunuz. bunu akıl edemiyorsanız vps size ağır gelmiş olmalı...bence siz bir hosting alın.
çünkü vps müşteri olarak yedek konusunda mecbursunuz...

Sen çok film izlemişsin sanırım?

Firmanın kalkıpda yedek alsaydın hergun demesi "Siz bana güvenmeyin yedeğinizi hergün alın" demektir.Madem felsefeyi bu kadar seviyorsun edebiyata da katkın olsun biraz.

DHS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müşteri memnuniyeti denen şeyden haberiniz var mı?

Senin o firma dediğin yerler nereler bilmiyorum ama benim eski çalıştığım yerlerde böyle bir sözcük vardı..

Özür dileyeceğinize neler diyorsunz.1 Hafta kayıp diyorsun kendi ağızınla,sonra gelmiş şöyle böyle diyip kurallardan bahsediyorsun.

Pardon da ne kuralı?

Burada bu tartışmaya sizinle girmem bile gereksizmiş bunu anladım

Saygılar..

Mustafa Yıldırım

Asıl benim girmem gereksiz miş gidin müşteri temsilciniz ile görüşün siz bizim müştermiz bile değilsiniz Müşterimizin müşterisi gelip bize hesap soramaz..

Benim bu saatden sonra daha fazla yapacak birşeyim kalmadı makine kapatılmıştır.Müşteri temsilciniz ile görüşürsünüz.
Bir sorunu varsa gelip bize söyler siz kimsiniz ne sıfatla gelip dhs i yargılayabiliyorsunuz.
Gerekli Konuşma zaten vps sahibi Atakan ATADIL ile yapıldı.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Asıl benim girmem gereksiz miş gidin müşteri temsilciniz ile görüşün siz bizim müştermiz bile değilsiniz Müşterimizin müşterisi gelip bize hesap soramaz..

Benim bu saatden sonra daha fazla yapacak birşeyim kalmadı makine kapatılmıştır.Müşteri temsilciniz ile görüşürsünüz.
Bir sorunu varsa gelip bize söyler siz kimsiniz ne sıfatla gelip dhs i yargılayabiliyorsunuz.

bu konuları yazmana bile gerek yok
aynı olaylar bizimde başımıza geliyor..
müşterimin müşterisi bana gelip yedek sorabiliyor
o senin işin değil.
senin muhattabın müşterindir..
müşterinin müşterisi değil.

yedek ile ilgili problemi olan kişi bağli olduğu kişi ile muhattab olur..
ana sağlayıcı ile değil..
bazı şeyleri artık benimseyin..

GokYuzu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bu Atakan ATADİL bana bir ulaşırsa sevinirim Arzu ATADİL ile ilgili görüşeceğim kendisiyle.!

DHS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerli İyinet ailesi,
Firmamızın ofis adresi ve telefon numaraları yenilenmiştir.
Tüm iyinet ailesini yeni ofisimize bekleriz.

Saygılarımla;
DHS İNTERNET TEKNOLOJİLERİ
Genel Koordinatör
Harun DURAN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5