İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Digg.com (Sizce kim tarafından alınacak) Anket

Sizce Digg.com'u kim satın alacak ??

• Kullanılan toplam oy
    29

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Biliyorsunuz bu sıralar çok gözde (Social Bookmarking) diye tabir ettiğimiz bir site ve Google çok yakın takipcisi ..
Sizce kim satın alacak...???
Yahoo yu koymadım biliyorsunuz onun deli.cio.us u var...

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
beni neden eklemedin oraya visit ?:)

uko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Param olsa alırdım. Digg'i çok seviyorum. Ama Google'a yakışır bence

acidmax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft alırsa sonunu hayırlı görmüyorum, Google ise bir işe girdi mi hakkını veriyor. Google alsın :)

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın alması daha büyük ihtimal. Özellikle facebook'u (hisselerini) elinden kaçırdıktan sonra digg'i kaçırmak istemeyecektir. Alıp iGoogle ile bütünleştirmesi mümkün. Msn'in böyle bir hazırlığı zaten yok.
Google aslında almadan önce kendi alternatifini de hazırlıyor, sonra bütünleştiriyor. Facebook için de aynısını yapmayı planlamıştı ama msn kendisinden önce davrandı.

BlackCode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın gözü var diye okumuştum. Ama Digg kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun Amerika'dan olduğunu düşürsek, AOL'nin satın alıp yerelleştirerek içine etme ihtimali de var. Öyle bişey olursa server göçerten Digg trafiğine elveda demek mümkün. AOL için şöyle bi senaryo da var ki bu tam işimize yarayacak türden: Digg'i satın alır, Truveo gibi bütün social bookmarking sitelerini barından bir sistem yapar, biz wmlere API sunar :)

Microsoft'un şu an için Yahoo planları var, her ne kadar geri adım atılmış görünsede, dediğim gibi görünen kısmı... :) Digg'i şu an düşüneceklerini sanmıyorum. Yahoo'ya gelince, Digg'i alma gibi bir girişimi yüksek ihtimalle olmaz çünkü kendi social bookmarking servislerini (Yahoo Buzz) açtılar. Kesinlikle almaz denebilir mi, denemez çünkü ben Yahoo olsam Digg'i satın kendi sistemimi ona entegre ederdim.

Genel düşüncem ise şu: Digg'i satın alan internette dengeyi kendi lehine çevirir.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Google'ın gözü var diye okumuştum. Ama Digg kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun Amerika'dan olduğunu düşürsek, AOL'nin satın alıp yerelleştirerek içine etme ihtimali de var. Öyle bişey olursa server göçerten Digg trafiğine elveda demek mümkün. AOL için şöyle bi senaryo da var ki bu tam işimize yarayacak türden: Digg'i satın alır, Truveo gibi bütün social bookmarking sitelerini barından bir sistem yapar, biz wmlere API sunar :)

Microsoft'un şu an için Yahoo planları var, her ne kadar geri adım atılmış görünsede, dediğim gibi görünen kısmı... :) Digg'i şu an düşüneceklerini sanmıyorum. Yahoo'ya gelince, Digg'i alma gibi bir girişimi yüksek ihtimalle olmaz çünkü kendi social bookmarking servislerini (Yahoo Buzz) açtılar. Kesinlikle almaz denebilir mi, denemez çünkü ben Yahoo olsam Digg'i satın kendi sistemimi ona entegre ederdim.

Genel düşüncem ise şu: Digg'i satın alan internette dengeyi kendi lehine çevirir.

Sonucuna katılıyorum digg gerçekten dengeleri değiştirecek türden bir kuruluş..
Yorumlarınız için teşekkürler..

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten en hayırlısı google ın alması olur. webmasterlar için ve internetin gelişmesi için elinden gelenin en iyisini yapan bi şirket

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ama bu alımlar resmen bir tekelleşmeyi meydana getirecektir.. Googlenin almasını istemem.ZAten siteye reklamveren google, birde sahibi olursa vay halimize..

acidmax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru diyorsun, tekelleşme hoş birşey değil. öyleyse biz aramızda para toplayıp Digg'i satın alalım :)

Şaka bir yana, hani olmaz ama yine de bir Türk firmasının bu siteyi almasını çok isterdim.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Doğru diyorsun, tekelleşme hoş birşey değil. öyleyse biz aramızda para toplayıp Digg'i satın alalım :)

Şaka bir yana, hani olmaz ama yine de bir Türk firmasının bu siteyi almasını çok isterdim.

Evet bende isterdim bunu..
Alabilecek durumda da çok firma var ama ..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet isteseler alacak çok yer var, mynet bence takiptedir, parası çok onların.. Acaba nokta ' nın gücü yetermi ki ?

visitistanbul sende alabilirsin aslında :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5