İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DİKKAT: Adsensede vakıfbank dolandırıcılığı

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
adszko7.jpg

Az önce bir forumda gezerken yukarıdaki adsense reklamına rastladım.Ben dikkatli birisi olduğum için kanmadım ama butip reklamlara kananlar olabiliyor.O yüzden bu tip reklamlara tenezzül etmemenizi öneriyorum.Reklamdaki urlnin vakıfbankla bir ilişkisi yok.Site aynı vakıfbankın internet bankacılığı giriş ekranı gibi hazırlanmış ama pishing bir site.

Bu tip sahtekarlıklara karşın dikkat etmeniz gereken yerler:

1-Adres satırı www.isim.com veya www.isim.com.tr ile başlamalı. www-isim.com olamaz.
2-Şifre girişi yapılacak adres bir popup tipi pencerede açılır (genelde) ve mutlaka ama mutlaka sayfa sertifika ile korunur.Sertifika ile korunmayan hiçbir sayfaya tek bir harf bile yazmayın.
3-Bankaların siteleri www.banka.com.tr dir.Her zaman com.tr kullanılır.
4-Hiçbir banka anasayfası internet bankacılığına direk giriş alanı değildir.

Çok dikkatli olun.Sonra ah anam vah anam gitti paracıklarım demeyin..Konu hakkında vakıfbankada bir mail göndericem şimdi..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google da haddini aşmaya başladı. Her şeye çözüm buluyorlar da, buna mı bir şey yapamıyorlar? Hayır, hem insanlar mağdur olacak, hem de reklama bizim siteden tıkladığı için suçlu olarak bizi görecek ziyaretçiler. Google bu işgüzarlıkla çok kan kaybedecek.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
googlenin umrunda degilki.. para gelsin yeter.. Google ye reklam verenin hakkını korurum der ama reklam alanın hakkı ne olucak peki.

X

Xman

Misafir
Evet arkadaşlar olay doğrudur gerekli yerlere bildirdim acilen müdahele edilecek, gökhan çok sağolasın birileri mağdur olmadan önleriz inş.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google para için kendisini bile satar hale geldi artık. bi işi ya tam yapsınlar ya hiç yapmasınlar

Eskmania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yuh.Birde siteye girin bakın adam öyle bir yapmış ki bilmeyen biri fark bile etmez.Renkler bile aynı.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Siteye girdim (az önce ) - şimdi kapalı - Vakıfbank müdahale eder sanırım bildirildiğinde - eğer ki ortada dolandırıcılık varsa ( Domain bilgilerine doğru girip girmedği bilinmez ama ) IP takibi yapılabilir. Bu gibiler yüzünden internetimiz gelişmiyor... İşin pisliği yerine güzellikleriyle uğraşmasını öğrenemedik gitti...
GLOBAL sign sertifikasınıda çakmış formun hemen altına...

Alan Adi: WWW-VAKIFBANK.COM
Alan Adi Sahibi Bilgileri - http://whois.domaintools.com/www-vakifbank.com

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nerde olursa olsun özellikle e-postalarda linkin üzerine gelindiğinde Statusbar kısmında adresin doğru olup olmadığını kontrol etmeden tıklamayın.

Çok basit yöntemlerle bu tip tuzaklardan korunmak mümkün. Biraz uyanık olmak yeterlidir kaldı ki net üzerinde banka şübesi kullanan kişilerin internet kullanımı üzerine biraz bilgi sahibi olması gereklidir.

Eskmania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
barındıran LINESIS WEB HOSTING INTERNET sanırım.hangi cüretle barındırıyorlar hayret.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Zamanınız ve paranız varsa şunu yapın zengin olun. İlgili siteye Google reklamı üzerinden gidip dolandırılın. Temiz ve log tutan bir pc yanınızda 2-3 geçmişi temiz gerçek şahit olsun. Sonra bir avukat tutup Google, Linesis ve dolandırıcı adına milyon dolarlık maddi manevi tazminat talebinde bulunun. Evet burası Türkiye bu işler zor ama inatla üzerine gidilirse bu para alınır. Türkiye mahkemeleri yetmezse AİHM var.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamanınız ve paranız varsa şunu yapın zengin olun. İlgili siteye Google reklamı üzerinden gidip dolandırılın. Temiz ve log tutan bir pc yanınızda 2-3 geçmişi temiz gerçek şahit olsun. Sonra bir avukat tutup Google, Linesis ve dolandırıcı adına milyon dolarlık maddi manevi tazminat talebinde bulunun. Evet burası Türkiye bu işler zor ama inatla üzerine gidilirse bu para alınır. Türkiye mahkemeleri yetmezse AİHM var.

Google'a değil ama kullandığınız bankaya tazminat açabilirsiniz yeterli güvenlik önlemi almadığını beyan ederek.

Google'ın sityelerin nasıl kaullanılacağından sorumlu değildir, hostlarda. Parayı basar istediğin domaini alırsın istediğin şekilde kullanabilirsin. Yasalara uygun olmayan durumlarda suçlu duruma düşersiniz.

X

Xman

Misafir
Bankaya tazminatmı ben şimdi gidiyim intermette senin adınla dolandırıcılık yapiyim ve sana tazminat açılsın ne kadar mantıklı sence... ortaya bi laf atarken akıl ve mantık çerçevesinde yazalım lütfen.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bankaya tazminatmı ben şimdi gidiyim intermette senin adınla dolandırıcılık yapiyim ve sana tazminat açılsın ne kadar mantıklı sence... ortaya bi laf atarken akıl ve mantık çerçevesinde yazalım lütfen.

Akıl ve matıklı olsaydınız ne demek istediğimi anlayabilirdiniz.

Bir bankasın internet şübesini kullanan müşteri aynı yolla dolandırılırsa bunda bankanında kusuru vardır çünkü sinternet şübesi yeterli güvenliğe sahip değildir.

Burada kafadan konuşmuyoruz, bunun örnekleri de var duymadıysaız biraz araştırma yapın lütfen.

cuhadar

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
biraz şifre mifre gireyim de umutlansın çocuk :D

bu arada site açılmadı

X

Xman

Misafir
Ben yıllardır bu iş üzerine çalışıyorum ve ihtisasımda internet bankacılığı, bankalar güvenlik için milyon dolarlar harcıyor kimse çıkıpta banka yeterli güvenlik önlemi almadı diye dava falan kazanamaz birde açtıgı davanın masraflarını öder insanlara yanlış bilgi vermeyelim. Sözleşmede açıkça yazar madde madde sen kullanıcı olarak dikkatli davranmıyorsan mahkeme seni hatalı bulur, vakıfbak sözleşmesinde işlem yapılacak sayfa açıkça yazılmıştır www.vakifbank.com.tr olarak sen giderde yukardaki adresten işlem yaparsan ve dolandırılırsan sonrada dediğin gibi dava açarsan dolandırıldığının üstüne birde mahkeme masrafı öder oturursun ;)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Şimdi forum-iyinet.com diye bir site açsa lamerin biri
formu neredeyse birebir kopyalasa ve deseki "mesaj içeriğini görmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir!".
Bir kaç yere reklam verse, link değişimi vs.
Sonra sen gelip bu siteye giriş yapsan ve şifrelerini kaptırsan
suçlu kim olur?

Ne kadar suçlarsın yeterli güvenliği sağlayamıyor diye iyinet'i?
Ne kadar suçlarsın link değişimi yaptığı yeri?
Peki ya sen suçsuz mu olursun?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde ifade etmek istediğim bu;
Google'a hiç bir şey yapamazsınız, bankalara tazminat davası açabilirsiniz ancak mutlaka kazanırsınız diye yazmadım ama kazananda var.

Tıkladığın yeri bildiğin sürece kimsenin canı yanmaz. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi