İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dikkat!!! Yahoo Sizi İzliyor...

B

Beles_Org

Misafir
DİKKAT İZLENİYORSUNUZ !!!

Yahoo geçtiğimiz aylarda altyapısını yeniledi ve mail hesaplarının limiti 250 MB´a yükseldi. Bu iyi bir gelişme fakat, Internet´te son yıllarda artık iyice aşina olduğumuz "izlenme" yöntemleri de bu hamleyle birlikte yenilendi. Yahoo şimdi "Web Beacons" adı verilen bir yöntemle, gruplara giren ya da Yahoo servislerini kullanan bütün üyelerinin, hangi sitelere gittiğini izleyip veri depoluyor. Amaç, anlaşmalı şirketlere bu istatistikleri verip, "reklam yönlendirme" fonksiyonunu geliştirmek. Fakat bundan rahatsız olan ve izlenmek istemeyenlerin bir seçeneği var. Yahoo en diplere bir yere saklamış bu seçeneği ama isteyen arkadaşlar olabilir diye naklediyorum:

http://privacy.yahoo.com/privacy adresine gidin ve sayfada "Cookies" başlıklı yeri bulun. "Web Beacons" linkine tıklayın, sonra gelen sayfada ikinci paragrafın sonlarına doğru "click here to opt out" linkini bulup tıklayın. Bir süre sonra izlenme programından çıktığınızı belirten bir sayfa gelecek. Hiçbir şey yapmadan bu sayfayı kapatın ya da başka bir
adres yazıp normal sörfünüze devam edin (sakın sayfadaki butona tıklamayın, çünkü işleminiz geri alınır!) Bundan sonra Yahoo, söf sırasında yaptıklarınızı kaydetmeyecek.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
iyi de bence microsoft bunu yıllardır yapıyor.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Yahoo'daki şu uyarıda hiç hoş gelmiyor;

NOTICE: We collect personal information on this site.

(mail.yahoo.com)

C

C_A_K_I_R_1_9_1_7

Misafir
Google Ve Hotmail Gerçekleri

Merhaba Arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!
Yahoonun girdiğimiz siteleri izlemesinden yakınıyorsunuz
ve ~AYKUT arkadaşımız hotmail'i , google'yi de yahoo
ya tercih ettiğini gördüm.Ama belki biliyorsunuzdur.GOOGLE TOOLBAR
yıllardır girdiğimiz siteleri kendi merkezine gönderiyor.
Ayrıca hotmaile gelen maillerboşuna gelmiyor.
Hotmailinde bu işi yaptıgını düşünüyorum. :confused:

SAYGILAR.................

>>>>>>>-------------->>>>>>>>>>CAKIRSOFT<<<<<<<<<<--------------<<<<<<<

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
toolbarı bosverın, esas en buyuk spy olayını gmail (google) yapmakta.
kendınlerıne 2 ay once bu konuyla ilgili dava bile acıldı, cunku google mail iceriklerini botlar dısında google calısanlarıda ınsıyatıflerıne gore okumaktadırlar..
bundan yaklasık olarak 7 once, bır kullanıcı maıl hesabında "w*rez scrıpt" barındırıyor dıye gmaıl hesabı kapatıldı.....

gmail kullanıcıları, aman dikkat derim.

Yahoo iyidir, ıcerıgıne karısmaz....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5