İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dikkat!!!

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar 3-4 gün önce sitemin içersindeki bir klasöre 1000 lerce html sayfa ve hersayfanın içersinde yüzlerce uygun-değilgrafik kelimelerden oluşan dosyalar indirilmiş toplam 60 MB' lık bu dosyalar FTP min içinde 3-4 gün kalmış, Log dosyalarını incelerken karşılaştım, sitenin googledeki indexi 1200 lerden 2400 lere çıkmış yani yarısı bu spam sayfalardan gelmiş, tamamı bir rus sitesine yönleniyor. hostum bu tip saldırılara karşı güvenli bir host ama bir şekilde içeri sızmışlar, Bilindiği üzere rus hekerlar Türk sitelerini hedef alıyor. Site sahibi arkadaşlara tavsiyem Yedeğinizi almayı unutmayın ve loglarınızı mutlaka günlük kontrol edin ayrıca ana dizinine yerleşmek yerine ana dizindeki bir klasörün içersine yerleştiriyorlar ve uzun süre farkedemiyorsunuz, klasörlerinizin içinide bir kontrol edin, " tmp " adında bir klasör kullanıyorlar. Bilginiz olsun istedim, umarım başınıza gelmez.

Bu arada alexada 3 milyon geriledim ya tesadüf yada bunun bi etkiside olmuş olabilir, umarım Banlanmam :(

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne gerek varki böyle şeylere.Herkes kendi işine baksın.Dünya da her milletten böyle aptal insanlar var.Millete zarar vermekden zevk alıyorlar.Acaba kendisinin yaptığını , başkasının kendisine yapmasını istermiydi ?

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla gecende benım 777 ızınlı klasörüme IRC sistemini upload etmişler botnet saldırısına ugradım neyseki fark ettım 24saat sonrasında sildim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5