İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dışarıya site hazırlamak mı, siteyi yönetmek mi daha karlı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
uzun zamandır bunu düşünüyorum ve siteyi kendime yapıp yönetmenin çok daha karlı olduğu kanısındayım.

misal, bir oyun scripti dışarıya yapsam, alacağım en fazla 600$. halbu ki scripti yapıp siteyi kendim yönetsem her ay reklam gelirlerinden gelecek parayla 600$ 'ı pek kısa zamanda çıkartabilirim.

bu sebeple artık dışarıya pek bir iş yapmıyorum, anlamsız geliyor bana.

sizlerin bu konuda fikirleriniz neler?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tabii ki kendin yapmak daha karlı. Sadece kar açısından düşünürsen tabi, sonuçta dışarıya yapınca da müşteri sana 1 veriyorsa 3 kazanmayı düşünerek yapıyor. Ama bu işin bakımı ve uğraşı da ek bir uğraş, iş sadece hazırlamayla bitmiyor.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence aç bir site ve scriptlerini pazarla, isteyen parasını oder alır , domaine görede şifrelersen , ne ala..gelsin moneyler:p

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi keresinde, birinden, script kiralama diye bişey duymuştum.
Yani vatandaş kesinlikle satmıyo, kiralıyo... ?
Bu konuda bilgisi olan varmı. ( biraz konuyla alakasız oldu galiba :) )

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay, kendi adıma konuşacak olursam artık dışarı herhangi bir yazılım üretmiyorum. Kendi kişisel projelerimin üzerinde yoğunlaştım.
Web programlama veya yazılım ürünleri bana sürekli ekmek yedireceğinin kanaatinde değilim. Ekmek, peynir satar gibi bu ürünleri satamam. Ama Kişisel projelerim bana düzenli olarak bana ödeme getirmektedir.
Oranlama yaparsam %80 ağırlığım kendi özel işlerime diyebilirim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
evet sanırım herkesle hem fikir durumdaymışım.

mywedding: bir ara dediğin gibi birşey yapmayı planlamıştım ama piyasada bol miktarda ücretsiz script var, para vererek ücretli script alıcak kişi sayısı çok az. ücret verecek olan kişide, kendine özel bir script yaptırmayı daha mantıklı buluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5