İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dispute Çekilmiş Ne Yapacağım Bilmiyorum ?

Teknoparktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Paypal hesabımı yaklaşık 2-3 aydır kullanmıyorum. Bu süre zarfında web işleri ile uğraşan bir arkadaşım var, hesabı o kullanıyordu. Buraya kadar herşey normal. Bu benim hesabı kullanan arkadaşımın tanıdığı rica etmiş paypal hesabım yok bir ödemem gelicek senin hesaba gelsin sendende bozdururuz diye.

Benim arkadaşımda bu tanıdığına hesabı vermiş ve yüklü sayılabilecek bir miktar para hesaba gelmiş ve çekilmiş. Para gelince paypal bozdurulmuş. Haliylede paypal hesabında 0 bakiye kalmış. Bu sıradada parayı gönderen adam dolandırıcıymış ve dispute çekmiş. Şuan hesap aşağıdaki gibi görülüyor; yani eksiye düşmüş bakiye

08076724827440632496.png

İşin kötüsü hesap benim adıma kayıtlı diye şuan ben zor durumdayım. Böyle para transferleri olmuş bitmiş ben en son öğreniyorum. Şimdi bide şöyle bişey yazıyor çözüm merkezinde;

90220830270737816470.png

Birisine soruyorum '' ya bişey olmaz en fazla hesabın kapanır gider '' diyolar, birisine soruyorum '' paypalı dolandırmış gibi görünüyosun paypala borçlusun her türlü o parayı senden alırlar '' diyolar birisine soruyorum '' dert etme paran olduğu zaman atarsın paypala hesabı sıfırlarsın '' diyorlar. Şimdi diyelim parayı ödemeyemedim sonrası ne olur ? Evet kağıt gelir mi polis falan gelir mi ? Yada en fazla hesap kapanır gider mi ?

Yardım edin arkadaşlar :ağla:

Teknoparktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pp sende bırakmaz bence 70$ı , bi telefon et bence pp türkiye'ye...

Paypal Türkiye'de vergi mükellefi değil sanırım. Öyle bişeyler vardı ama ben bilmiyorum tabi tam nedir diye. Paypal.com'a girdim ordan bize ulaşın bölümünden telefon numarasını aldım. Çevirdim ama meşgul çalıyordu. Telefon numarasıda şu;

+353 1 436 9128

Ama yabancı numaramıdır nedir bilmiyorum. Birde birçok kişi başıma aynısı geldi bir problem olmadı. Şuan sende suçsuzsun dispute atan karşı taraf falan gibi diyor ama bakalım ne olucak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi