İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Div ile çerçeveyi ortalama/kesme

S

Seregwethrin

Misafir
Arkadaşlar bildiğiniz gibi div kullanarak içindeki öğeler kesilebiliyor. Örneğin 200px boyuntunda bir table var ise ve küçülmüyorsa (içinde resimler vs olabilir), div ile istersek 100px'lik kısmını göstertebiliriz. Ben bunun biraz daha farklı bir versiyonu için çabalıyorum ama yapamadım. İstediğim şey resimde çok basitçe anlattım.

html1wp5.gif

html2ov4.gif

Gördüğünüz gibi iframe'i div ile kesmek, fakat soldan itibaren değil, sağdan itibaren kesmek istiyorum. iframe üzerinde herhangi bir oynama yapamıyorum bu nedenle div kullanarak yapmak istiyorum. Mümkünmüdür arkadaşlar?

Not: Hatta soldan sağa iframe'i kesmek istersek div içinde kullanacağımız style parametreleri şunlar: style="overflow:hidden; width:200px", ama ortalamak için ne yapabileceğim bilmiyorum...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ortalamak derken metin ortalama diyosanız text-align: center; kullanabilirsiniz. yok kutuyu sayfaya ortalamak istiyorsanız margin: 0px auto; deneyiniz.

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istediğini doğru anladıysam şayet mantık budur:

<div style="Width:200px; overflow:hidden; position:relative;height:25px">
<div style="width:400px;position:absolute;left:-100px;top:0px;background:Red;text-align:center">
CANER BAYRAKTAR ACHILLES ICE SYBERIAN HUSKY
</div>
</div>

ikinci divin lefti, {birinci divin width'i -(eksi) ikincinin widthinin} yarısı olmalı ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5