İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizi projesi için yazılımcı ortak aranıyor

serhan.devrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar projeyi uzun süre önce yazı olarak hazırladım.
1 Yıldır diğer projeler yüzünden askıdaydı artık sıra bu projeye geldi fakat tek
başıma geliştirme konusunda yetersizim, bundan dolayı bende bir yazılımcı ortak bulmaya karar verdim (projenin hızlı ve daha profesyönel bir şekilde
hayata geçmesi için)).
(Dizi izleme ve sosyal dizi platform'u).

proje detaylarından bahsetmeden biraz anlatayım. Piyasadaki dizi izleme sitelerinden farklı olacak kesinlikle, markalaşma üzerine bir yapı düşünüyorum.
Site kısmen ücretsiz olacak, beta ve geliştirme sürümü olacak beta aşamasında olacaklar; genel izleme sitelerinden farksız, feedback ve sistemin
tanıtılması ziyaretçi cevresi yükseltilmesi(1 yılın belli bir kısmında site yayında idi ve hatrı sayılır ziyaretçilerimiz var şuan kapalı durumda.) ve
geliştirme aşamasında feedbacklerin dönüşlerine bakılarak ve kendi projemizden kopmadan geliştirmeye devam edilip belli zaman aralığında yeni
özelliklerin site'ye eklenmesi yapılacak ve geliştirmeler bitene kadar sürekli güncellenecek ve geliştirilecek.

yazılımcı da aradığım özellikler;
PHP bilgisi iyi olan, kendine güvenen (daha önce tek başına proje geliştirmiş),
PHP Framework kullanmış ya da kullanabilecek,
HTML5/CSS3 hakim,
istanbul da olursa buluşur görüşürüz olmasada internet üzernden görüşürüz,
proje(ler) için bolca zaman ayırabilecek,
samimi ilişki kurabilen ve görev bilincini bilen.

Günde 2-3 saatini projeye ayırabilecek ortak yazılımcı arıyorum.
Projenin maddi dönüşü kısa vadede çok fazla olmayacaktır. bütçe görüşmesini özel olarak görüşürsek daha sağlıklı olur.

benim yapacağım işlerdende bahsedeyim; sitenin genel reklam işleri ile ilgilenecem, siteye içerik ekleme kısmını başlangıçta tamamen kendim ilgileniyor
olacam (içerik ekleme yapan bir arkadaşım daha var), daha önceki açtığımız site için 500+ dizi upload etmiştim onların aktarımını da tekrar yapacağım,
ayriyetten html/css kısmında yardımım dokunur, php alanında profesyönel değilim elimden geldiğince o konuda da yardımım olacak.

yazılımcı ortak bulup projeyi hayata geçirmemiz gerekiyor, yayınlandıktan sonraki aşamalarda içerik ekleme kısmında daha sıkı çalışacağız.

herhangi bir masraf yapmanıza gerek yok, projenin geliştirilmesinde öncülük etmeniz gerekiyor. Bu işin başında veya sonunda hiç bir şekilde "dış kapının
mandalı" olmayackalar. başından sonuna beraber yürüyeceğiz.

Sorularınız varsa ö.m. ulaşabilirisiniz, ortaklık teklifini düşünürseniz kendinizi tanıtan bir yazı ile ö.m. atarsanız sevinirim.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bu tur sitelerin yasa disi oldugunun farkindasinizdir. Buyuk hic bir reklam agi sitenize reklam vermeyecektir. Icerik sahipleri tarafindan sikayet edilirse, hapse atilma riskiniz bile var. Daha duzgun projeler uzerinde calismanizi oneririm. Bunun hirsizliktan bir farki yok. Ha gibip adamlarin cebinden paralarini calmissiniz ha urettikleri urunleri calmissiniz ayni sey.

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam hevesinizi kırmak istemem ama piyasada yığınla dizi film sitesi var. Hepsi aynı şeyleri söylüyor. Hemen hemen Hepside aynı mantıkla yola çıktılar. Diğerlerinden farklı olacağız diye yola çıktılar. Sonra bir kısmı botla çektiler. Bir kısmı elle indirip rendrleyip attılar. Bazıları sıkı çalışıp ciddi para harcayıp markaştı. Bazıları çöp siteler listesine girdi. Yılı dolunca kapattı. Bazılarıda botlarla hit çekip kandırmaca hitleri gösterip backlink satışı yaparak yoluna devam etmeye çalıştı. :D Her yıl 10 larca 100 lerce tema yapıldı. Film siteleri yapılıp satıldı. Bazıları da kendileri kurdu. Döngü hep aynı gidiyor :D Bazıları imkansız sanıp sürekli beklemeye alır bekler. Bazıları biranda heves edip 2 günde kurar. Genelde iyi php bilenler tek başına açıyor. ücretli editör tutup daha fazla kazanıyor. :D Kurmak imkansız değil. İmkansız olan tek şey piyasada aylık 10k -20k kazanan dizi/film siteleriyle rekabet etmek. Adamlarda ücretli editör var. Düzenli çalıştıkları seo ekibi var. Düzenli çalıştıkça pr li backlink siteleri var. Yeni çıkan sinema veya yeni bölümlere seoculara seo yaptırıp üstte çıkıyorlar. O film daha çıkmadan İlk sayfada yerlerini alıyorlar. Adamlar aylık 20k kazanıyor. 5k masraf yapsalar yine kârdalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5