İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizi sitelerinde adsense neden yasaklandı?

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir diğer webmaster forumunda okuduğuma göre yüksek hiti olan dizi sitelerinde adsense reklamları yasaklanmış hepsi alternatif arıyordu.örneğin www.diziizleyelim.com www.dizivefilm.com ikiside çok hitli ve google reklamları artık sitelerinde görülmüyor.Şahsen ben buna üzüldüm.

Benim merak ettiğim Google dizi sitelerinde adsense yayınlatmıyor ama o videolar sonuçta youtube den alınıyor ve youtube de adsense reklamları mevcut? sizce de çok tezat bi durum oluşmuyor mu? Haksızlık değil mi bu?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Onlar dizileri full izletiği için buda yasalara göre korsana giriyor ilegal olmuyor dizileri kanal sitesinden başka sitede izletmek full yasaktır.

Bu yüzden sanırım google buna ilegal gördü ve legal olmayan içerik olarak belirlediği için reklamlara izin vermiyor.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bildiğim Kadarıyla ;

Amerikada birkaç yapımcı firma, çektikleri dizi-film'leri sitelerinde izletenlere karşı dava açtı ve kazandı, dava sırasında " Reklam kazancı ve Google AdSense " ibareleri geçti, bu da Google AdSense'in telif hakkı olan siteler listesine dizi-film sitelerini eklemesine sebep oldu...

kolay gelsin.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben anlamadıgım dizi sitelerinde reklam yasaklandı diye birşey çıktı ortaya ..Bunun bana resmi link veya kanıtı oldugunu bilen birisi link verirse cok sevinirim.. sanki laf gibi geliyor bana..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten mantıklı olan o. Telif hakkı olan ticari yapımlar nihayetinde.

P-H-P

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dizilerinde telif hakkı var. Ben fragman ve bölüm özetlerini yayınlıyorum herhangi bir sorun yok.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Peki bu durum sadece dizi izleten siteler içinmi geçerli?

Benim sadece tanıtım yaptığım bir dizi sitem var. 1 seneye yakındır adsense sorun çıkarmadı..

Bir sorum daha var, dizilerin tanıtım videolarından (fragman, trailer vs..) sorun çıkarmı?

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bence araştırmadan sitelerinizden adsenseyi kaldırmayın.. Bence yalan bir habere benziyor. Google adsensede özellikle belirtilmiş birşey olmadan boşuna kazançlarınızı baltalamayın.. Sadece dizi sitesinde kullandıgınız adsense hesabı varsa tekrar koyun..

bir kaç kişi banlandı diye ne malum bunlar hile yaparak banlanmadığı tam bir kanıt görene kadar bence kaldırmayın..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar bence araştırmadan sitelerinizden adsenseyi kaldırmayın.. Bence yalan bir habere benziyor. Google adsensede özellikle belirtilmiş birşey olmadan boşuna kazançlarınızı baltalamayın.. Sadece dizi sitesinde kullandıgınız adsense hesabı varsa tekrar koyun..

bir kaç kişi banlandı diye ne malum bunlar hile yaparak banlanmadığı tam bir kanıt görene kadar bence kaldırmayın..

Yakın arkadaşıma mail gönderdiler, olayı da yukarıda anlattım zaten,

Google AdSense Programı, düzenlediği kuralları yurtdışında yaşananlara göre alıyor,

Dizi siteleri uyarılıp, domainler banlanmaya başlamıştır.

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana daha bugün geldi mail mailde lost dizisinin 4 .sezon 14. bölümünün linkini göstererek telif hakkı var dediler o sayfanızda reklamı durdurduk ama adsense hesabınız duruyor dediler yalnız böyle ihlaller yaparsanız hesabınızda kapatılacak dediler, dedim kesin banladım siteye bi baktım reklamlar duruyor kazançta artış olunca uyarı oldugu kanatine vardım, lostla alakalı tüm yazılarımı sildim bi kalemde ( 150 yakın post vardı evlat acısı gibi koydu :D ) bence yabancı dizilerle alakalı sorun oluyor şuan için yerli dizilere yer veriyorum bakalım şimdi ne çıkartacaklar,

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
korsan ve teklif hakkı ama arkadaşlar bugüne kadar sorunsuz şekilde duruyordu.. Şuanda adam akıllı dizi izle diye aratılıp koyulabilir..

sen gidip bir dizi sitesinde dizi ile birlikte film yayınlayan adama tabiki adsense ban gelir ama adam gibi sadece türkiyedeki dizileri yapanlara bakın büyük siteleri takip edin derim ben..

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün lost yüzünden uyarılmıştım demiştim ya bugün banlanmışım :mad:

rugzO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun uyarın içinde teşekkür ederim dostum. Benim merak ettiğim birikmiş olan kazançlarınne oldu onlardamı gitti?

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eywallah saolsın.
kazançlar duruyor hatta bi mail atmıştım umudum yoktu ama yinede şansımı deneyim dedim telif hakkı olan uygulamaları kaldırdım banı kaldırabilirsmisiniz diye ama şu cevap geldi

Netice olarak sayfanızdaki reklam yayınını durdurduk.
AdSense hesabınız etkin kalacaktır. Fakat, program kurallarımızı gözden geçirmenizi (https://www.google.com/adsense/policies) ve tüm sayfalarınızın kurallarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı ciddiyetle tavsiye ederiz.

Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz

ByAsLaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir diğer webmaster forumunda okuduğuma göre yüksek hiti olan dizi sitelerinde adsense reklamları yasaklanmış hepsi alternatif arıyordu.örneğin www.diziizleyelim.com www.dizivefilm.com ikiside çok hitli ve google reklamları artık sitelerinde görülmüyor.Şahsen ben buna üzüldüm.

Benim merak ettiğim Google dizi sitelerinde adsense yayınlatmıyor ama o videolar sonuçta youtube den alınıyor ve youtube de adsense reklamları mevcut? sizce de çok tezat bi durum oluşmuyor mu? Haksızlık değil mi bu?

Hocam konunuzu daha yeni gördüm ve bende az önce açmış olduğum bir konumu sizinle paylaşmak istedim.http://forum.iyinet.com/google-adsense/96874-adsense-gosterimleri.html

Bende de yüksek hitli dizi siteleri var hadi orada göstermiyor geçtik normal sitelerde de göstermiyor.Aceba yeni bir üyelik dahamı almamız gerekiyor adsenseye yada çözümü nasıl?

NarKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense Ban

Ya arkadaslar adsense mp3 olsun telif hakkına giren herseyi banlıor biz sitelerimize ne koyucaz anlamadımki filmin sahibide cıkıp website kurup filmini sitesinde yayınlıcak degil + film bize ait olsa bile adsense bunu nerden anlıcakk sacmalık dupe duz ya adsense kullanmıcaz yada filmö koymucaz sitemize http://wp34.blogspot.com/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5