İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz.com Hakkında

NovemberRain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır Dmoz.com 'a sitemi eklemeye çalışıyorum ama birtürlü ekleyemedim. En az 3-4 defa eklemişimdir. Hala neden eklenmediğini anlamış değilim. Sitemde uygunsuz içeriklerde yok.

Mynet'in Rehber bölümünede eklemiştim sitemi onada enaz 4-5 defa ekledim. Hiç bir yanıt alamadım olumlu ya da olumsuz Mynet'e 3-4 defa telefon açtım uyuz olduğum için Rehber bölümünde sorun vardı onu düzelttiler şuan linklerim ekli bu arada Mynet'in Rehber bölümüne linklerinizi ekleyebilirsiniz arkadaşlar.

Dmoz'a gelince bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden teşekkür ederim..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Money talks bullshit walks ..

Para konuşur boğa pisliği yürür :D Paran varsa indexlenirsin

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bu şekilde kestirip atmak ayıptır visitistanbul. Kendi adıma onayladığım hiçbir siteyi para ya da başka birşey karşılığı onaylamadım. Bu yaptığın tüm editörleri zan altında bırakıyor. Şu sıralar dmoz oldukça hızlı ve organize çalışıyor.

NovemberRain; siteniz onaydan geçmemiş olabilir. Hangi kategoriye başvurdunuz ?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla çok olaylar dönüyor, hiçkimsenin artık DMOZ'a güvendiğine inanmıyorum.
O kadar çok olay gördüm ki artık tamamen braktım DMOZ'la uğraşmayı.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bu şekilde kestirip atmak ayıptır visitistanbul. Kendi adıma onayladığım hiçbir siteyi para ya da başka birşey karşılığı onaylamadım. Bu yaptığın tüm editörleri zan altında bırakıyor. Şu sıralar dmoz oldukça hızlı ve organize çalışıyor.

R10 dan alıntı
DMOZ editor is soliciting me for money. Check out the email I received from Daniel Kotarski, editor for the http://dmoz.org/Sports/Fantasy/Football/Commissioner_Tools/ category. His DMOZ username is dankotarski. If you feel he should be reported for abuse after reading this topic, please do it here:

http://report-abuse.dmoz.org/

</SPAN>Quote:I am the editor of the DMOZ category to which your site was submitted. Despite what everyone says, you DO get your site listed faster (and everyone knows how important it is to be listed in DMOZ) by throwing an editor a few bucks (no-one on DMOZ will ever admint to that though). The key is, you need to find the right editor.....

Thanks,
Dan

MyFantasyZone.com

I responded with, "How much does the dmoz listing cost?" and got this response:

Quote:
REMEMBER: THIS IS A ONE-TIME OFFER!!!

Although it is not something the ODP (dmoz) does on an open basis, it's
editors do. You won't read about it anywhere and you can talk to dmoz's
"meta" editors about it - they will only tell you that they "dont condone
such activity and that the culprit will be stripped of his dmoz editorship
rights." (Of course, that's not what really happens). There are no prices
set in stone, it's just whatever you feel it's worth. The more you offer,
the sooner it gets listed. I listed a chart below to give you a general idea
about how much will get you what.

I know how this sounds. But believe me, it's worth it - especially if you
plan to make money from your site. I know because i did the same thing. The
bottom line is, Dmoz editor's are so busy keeping sites updated (and listing
new ones) that they don't have time to review very many sites. It takes alot
of time to review a site and theres alot of editor BS that needs to be done
afterwards. Typically, it takes about an hour to review a site and even
longer to finish the whole process. After it has been approved, no matter
when that is, it takes a few days to be able to search your site on dmoz's
main page and anywhere from 1 day to 60 days to finally get listed in the
Google directory (which is really DMOZ's data).

If you plan on having a popular website, especially if you plan on making
money from it through membership fees or paid advertisements, you absolutely
MUST be listed in dmoz. Being in DMOZ will take your pagerank from 0/10 to
3/10 overnight. Unless you're listed in the ODP, you're site will not be
found very easily, even if you parttake in the Pay-Per-Click campaign such
as google, yahoo or msn. In short, if you're not listed in DMOZ, you're
nobody. That's not just me talking, thats a fact.

Everyone who has suggested a site to dmoz knows that you may wait a VERY
long time to get listed. My site took 2 years to get listed - and that's
typical. I have read posts in google groups where people waited as long as 3
years! Its true, go here to read them:

http://groups.google.com/groups/search?hl=en&q=+dmoz++"waiting"++"2+ye ars%22&qt_s=Search

The work-around is getting in touch with a dmoz editor (me) and suggesting
that they review your site...and making it worth while. Typically, in the
past, people have paid:

To get reviewed:
Within a year: $50.00
Within 6 Months: $75.00
Within 3 Months: $90.00
Within 1 Month: $125.00
Within 2 Weeks: $180.00
Within 1 Week: $225.00
Within 3 Days: $275.00
Within 24 hours: $300.00
ASAP: $350.00

Personally, i believe this to be an incredible deal since Yahoo directory
charges 300.00/yr for a listing and it takes 7 days for them to review your
site.......even then there is no guarantee that you'll get listed and they
STILL keep you $300.00. DMOZ is much more important to be listed in than
yahoo.

If you are interested, you can pay by check or credit card via PayPal. If
you decide you want to get reviewed ASAP, I will start reviewing as soon as
i see the payment go through.

Again, THIS IS A ONE-TIME OFFER so let me know what you want to do (in other
words, dont wait too long).

Thanks,
Dan
Özetle adam ekleyeceği bölümün editorunu bulmuş ve mailleşmişler.Editörde dmozda doğru editörü bulursanız daha kolay dizine eklenirsiniz demiş ve bunun yolu olarak yukarda belirtilen fiyat tarifesini açıklamış.

Not:Sözü geçen editor DMOZ'a şikayet edilmiş ve editörlükten çıkarılmıştır.Ancak birçok editörün özellikle seo şirketleri ile bu tip pazarlıklar yaptıkları iddia edilmektedir.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

İçlerinide elbet sizin gibi iyiler de vardır .. Sizi rencide ettim ise özür dilerim..

NovemberRain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

World: Türkçe: Bilgisayar: İnternet: Sohbet: Java

World: Türkçe: Bilgisayar: İnternet: Sohbet

Sitem diğer kategorilere nazaran sohbet ağırlıklı olduğu için Sohbet'e eklemiştim ama hiç bir yanıt gelmedi. Sanırım birkaç kategoriye daha eklemiştim. 2-3 hafta sonra ama ondan da bir sonuç alamadım.

www.Turkwebi.com webim. Sizde webde bir anormallik varmı?

NovemberRain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eskiden dmoz mu vardi?

Aslında çokta takmıyorum hocam Mynet'in Rehber'i için çok uğraşmıştım 3-4 defa telefon açtım Mynet'e sonunda Rehber'deki sorunu giderdiler Dmoz'ada eklim dedim yanıt alamayınca sizlere bi danışayım dedim. belki başka bir yolu vardır diye:)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Aslında çokta takmıyorum hocam Mynet'in Rehber'i için çok uğraşmıştım 3-4 defa telefon açtım Mynet'e sonunda Rehber'deki sorunu giderdiler Dmoz'ada eklim dedim yanıt alamayınca sizlere bi danışayım dedim. belki başka bir yolu vardır diye:)

Boşver ya Dmoz seni kaybetti :D o yansın haline

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
NovemberRain,

Sohbet kategorisi benim kategorilerim arasında. Şu an bekleyen hiçbir başvuru bulunmuyor. Logları inceledim. Herhangi bir işlem görünmüyor bu site ile ilgili. Tekrar DMOZ başvurusunda bulunurken yapacağınız en büyük hata birden çok dizine başvurmanızdır. Bu durumda sistem sizi otomatik olarak işaretler. Bu işareti gören hiçbir editör bu siteyi onaylamaz. Ayrıca senin yerinde olsam sohbet kategorisine değil de sitene uygun olan başka daha kapsamlı bir kategori arardım. Sen bunu sohbete göndersen dahi ben portallarla ilgili bir kategoriye yönlendireceğim. Gereksiz zaman kaybı yaşamış olacaksınız. Şunu tekrarlıyorum. Sadece tek bir kategoriye başvurun. Ve o siteniz için en doğru kategori olsun. Başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği her yerde defalarca yayınlanmış. Burada tekrar yazmama gerek yok.

visitistanbul,

Gönderdiğin yazı gerçek bir şey ise buna inanmak istemiyorum doğrusu. Ve umarım doğru değildir. İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Boğazından hak edilmemiş kazanç geçmesine razı olanlar her nerede olurlarsa olsunlar bunu sağlıyorlar demek ki.

NovemberRain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NovemberRain,

Sohbet kategorisi benim kategorilerim arasında. Şu an bekleyen hiçbir başvuru bulunmuyor. Logları inceledim. Herhangi bir işlem görünmüyor bu site ile ilgili. Tekrar DMOZ başvurusunda bulunurken yapacağınız en büyük hata birden çok dizine başvurmanızdır. Bu durumda sistem sizi otomatik olarak işaretler. Bu işareti gören hiçbir editör bu siteyi onaylamaz. Ayrıca senin yerinde olsam sohbet kategorisine değil de sitene uygun olan başka daha kapsamlı bir kategori arardım. Sen bunu sohbete göndersen dahi ben portallarla ilgili bir kategoriye yönlendireceğim. Gereksiz zaman kaybı yaşamış olacaksınız. Şunu tekrarlıyorum. Sadece tek bir kategoriye başvurun. Ve o siteniz için en doğru kategori olsun. Başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği her yerde defalarca yayınlanmış. Burada tekrar yazmama gerek yok.

visitistanbul,

Gönderdiğin yazı gerçek bir şey ise buna inanmak istemiyorum doğrusu. Ve umarım doğru değildir. İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Boğazından hak edilmemiş kazanç geçmesine razı olanlar her nerede olurlarsa olsunlar bunu sağlıyorlar demek ki.

Arkadaşım merhaba, şimdi daha uygun daha genel bir kategoriye kayıt edeceğim. Açıklamaları okuyup ona göre eklemiştim ama dediğini gibi 2-3 hafta içinde kabul edilmediği için tekrar eklediğimden olmuş olabilir bu.

Tekrar teşekkürler.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
visitistanbul,

Malesef kötü bir durum ...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Ne yazikki özellikle Türkiyeden yapılan başvuruların %90 oranında bu sorun var neden çünkü bir çok editör yetersiz bir çok editör şansa editör olmuş bir çogu para ile site ekliyor bir çogu link degisimi yapmazsan sitene kendi sitesinin linkini eklemessen eklemiyor. Bir çoguda ben editörüm diye ortalıkta geziyor sitemi eklermisin dedigimizde kem küm şey.. diyor.

Yani dmoz hiç iyi yolda degil.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın DincerAydogdu
sitemi 1 aydan fazla bir süre önce dmoz'a kayıt etmek icin formu doldurdum ve gönderdim ama olumlu yada olumsuz bir sonuç alamadım. Sohbet/Java kısmına eklemistim henüz bir bilgi gelmedi. ilgilenme şansınız varmı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5