İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dmoz editör olmak

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar dmoz editör olmak için ne gibi özelliklerimizin olması lazım veya olabilirmiyiz şansımız ne kadar sizce :)

B

besiktaslim

Misafir
yozgatlı' Alıntı:
arkadaşlar dmoz editör olmak için ne gibi özelliklerimizin olması lazım veya olabilirmiyiz şansımız ne kadar sizce :)

insan olmak birde el gerekli okadar ...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
hatırlarsanız editörlerden bir tanesi içerde yatmıştı. tabiki türk editör :)

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ve bu olay protesto edildi..

editör olmayan başlıkların altında editör olmak istiyorum diye bir tuş var oraya tıklarsan başvuru formu ve gerekli bilgiyi bulabilirsin.

W

Webmaster_master

Misafir
silenceofdarkness' Alıntı:
ne gibi kriterler istiyorlarki editor olmak için
İngilizcesi bu:

Everyone is welcome to join the ODP. All you need is an interest or passion and a computer. While there are no specific pre-requisites, we seek people who have a genuine interest in building a directory that is free of commercial interests and favoritism. Fairness and objectivity prevail here. Those who still believe the Web should be free and accessible to all, without bias and unnecessary noise, will most enjoy the ODP experience. Potential editors should demonstrate a keen eye for spotting quality and useful sites, attention to detail, and possess good grammar, spelling and communication skills.

Kısacası:
1. Tarafsız olmak
2. İyi gramer ve iletişim becerisine sahip olmak
3. Kaliteli kaynakları diğerlerinden ayırabilmek
4. Detaylara özen göstermek

D

dursunbaba

Misafir
silenceofdarkness' Alıntı:
ne gibi kriterler istiyorlarki editor olmak için
Baska bir topic icin yazmistim bu cevabi burayada copyalıyorum, umarım işinize yarar...

"Dmoz/Turkiyenin su anda gercekten hantal bir sistemi oldugu dogru bircok bolum icin editor alinacak Su anda Turkiye'ye bakan arkadaslardan birisi Turk digeri ise Slovak olmasi lazim bunlara Meta deniyor dmoz icinde yani editor basvurularini bunlar onayliyor. Turkce bolumu icin Turkce olarak form doldurursaniz formunuzun cevaplanmasi aylari bulur cunku Turk meta arkadas su siralar pek dmoz a ugramiyo 1 ayda 1 login oluyor. Eger ingilizce form doldurursaniz daha iyi olur 1-2 haftada cevap alabilirsiniz slovak arkadastan. Bu arada icerde editor oldugunuzda kendi bolumunuzu zenginlestirdiginizde bir ust katagoriye cikiyorsunuz.
Mesela world/turkce/egitim/okullar gibi bir bolum olsun sizde okullarin editoru olun okullar bolumunu zenginlestirdiginizde metalar inceler ve bir ust duzeye gecersiniz yani world/turkce/egitim bundan sonra egitim altindaki tum katagorilere site girisi duzenleme ws.. yapabilirsiniz.
Bu kadar bilgi yeterli olur sanirim merak eden arkadaslara."

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi ingilizce şart.Editörlük başvurularını Türkler okumuyor çünkü benim yazdıgım başvuruda imla hatası var diye kabul etmemişlerdi.
Eger ingilizce yazarsanız en geç bir hafta içinde neticesi belli oluyor alınmamışsanız sebebini yazıyorlar.Türkçe başvuru yapmayın.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yeni bir başvuru yaptım 2 gün içinde tekrar cevap geldi.ohaa falan oldum.
Editör olmak istedigim kategoriye hemen editör yapmazlarmış.En alt kademeden başlayıp, dmoza verdiginiz katkılara bakılıp kademeniz yükseltilir denilmiş.(iyinet forumlarındada öyle yada her forumdada öyle.önce belli bir mesaj sayısına ulaşmak gerek ve foruma birşeyler katmak gerek gibi:)

editör olmak için en alt kategoriden başlamak gerek.güzel ve kaliteli siteler ekledikçe, dmozun O kategorisini zenginleştirdikçe, 3 ayda bir üst kademeye çıkıyorsunuz

Top: World: Türkçe: Bilgisayar: İnternet: Arama
3 ay sonra aşağdaki gibi yada başka alt kategorilere editör yapıyorlar sizi
Top: World: Türkçe: Bilgisayar: İnternet

bir birbucuk sene içindede dmoz türkiyenin genel editörleri arasına katılabilirsiniz.eger sitenizi ekledikten sonra arazi olmazsanız ve ilgilenirseniz bu işlerler gönüllü olarak

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Türkçe başvuru yaptım ve kabul edildim.
DMOZ Meta Editörleri gayet iyi çalışıyor.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu hortlamıs ama hangi bolumun editörüsün TnT
ekletmeye calıstıgım bi kac site var ve editörler ısrarla eklemiyorlar :p

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

+1 - ben oldumda ne oldu basım goge ermedi. Pek cok IYINET uyeside editorluk yapıp bırakmıs durumda. PARASIZ binlerce kişi calısıyor. EN ustttekiler nasipleniyor. Bu yuzden editorlerde para karsılıgı DIZINE ekleme gibi olaylar donmeye basladı - yurtdısındada bu soylentiler var. DMOZ olayı da patlayacak gibi... Gereksiz luzumsuz bi iş. tavsiye etmem.

supper.clup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence editör lük olayına daha profesyonel bir çözüm bulmalılar...türk adam ingilizce yazıyorda 1 haftada sonuc geliyor , ama türkçe yazsa ayları bulur...o zaman ingilizlerde türkçe yazsın ... ne alaka yani madem dünya capına hizmet ediyorlar...ozaman her ülkeye eşit davranmaları lazım...

benim fikrim =)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5