İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz Etkisi

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Arama motorları eskiden olduğu kadar dmoz a önem gösteriyormu yoksa o etki artık kalktımı?

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandboxla dmozun bir alakası yok pr5 olan bir sitede sandboxxa girebilir gerekli kriterleri sağlamazsa.Sebebini bulmaya çalışmalısınız sandboxa girişinizin

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okan23, domaini başkasından aldığım için epey araştırsamda bulamadım, bekleriz sorun değil :p
disconnect, bende zaten ümitsizim o yüzden 'belki' diye yazmıştım ;)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yaaa iyi bölümlere eklenen etkisini cabuk görüyo alt bölümlere eklenenler yaya yaya (bu benim görüşüm)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dmozun faydasını somut olarak görmek mümkün. kendim üzerimde örnekleme yapmam ama buna emin olabilirsiniz.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi kazanıyorsanız senelik 300 doları feda edip pr7 yahoo nun dizininden link alabilirsiniz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
dmozu önemli kılan google ın kullanması ve backlink arttırması.
ama dmoz nihayetinde bir dizin...
ing. siteniz var ise direk etkisini görürsünüz ama bizde tek başına sıralama yerlerini değiştirecek kadar etkili değil.
bence olmazsa olmaz da değil..
Mehmet: dizin paralı değil, bedava :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Galiba arkadaş öyle birşeyle karşılaşmıştı daha önceki aylarda bu konu hakkında bir serzenişi vardı, tam hatırlamıyorum :cool:

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
böyle birşeyle karşılaşan var ise attıralım hemen o editörü.
ama varmışlarla, duyduklarla olmaz..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Dmoz ekli sitelerimde hiç dmoz dan backlink görmedim. Google dizinindende görmedim.
Dizini kullanan birkaç siteden backlink var. Onlarından pr değerleri düşük olduğu için pek etkili değil.
pigeon nun da dediği gibi sanırım ingilizce ve üst kategoride yer alan sitelerle backlink almak mümkün.

Bazen aynı kelime grubunda yarıştığım sitelerle kıyaslamalar yapıyorum, dizine eklenmemiş siteleri daha üst sıralarda görebiliyorum.
Ve bence kelimeye göre yapılan link değişimleri dmoza eklenmekten daha avantajlı.

LoNeLY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki google dmoz daki eklenen siteleri ne kadar zamanda bir güncelliyor? dmoza eklenmişim fakat google un dizin sayfasında kendi sitemi bulamadım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5