İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz Hakkında...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda okuduğum kadarı ile bir kaç Dmoz editörü arkadaşımız var
Düşündümki;

en azından Dmoz a üye olunurken yada kabul aşamasında nelere dikkat ettiklerini bize en azından fikir vermesi açısından açıklarlarsa,
Dmoz'a üye olmak isteyen arkadaşlarımızda sitelerindeki hataları bulup düzeltme yoluna gidebilirler
böylelikle sitelerini hem daha iyi tanıtmış hemde daha iyi sonuclara ulaşmış olurlar

Saygılarımla

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1) Editörlük Aşaması İçin

Öncelikle Form u Eksiksiz olarak doldurmanız gerekmekte Örneğin: İnternet tecrübeleriniz ilgi alanlarınız editör olmak istediğiniz konu hakkındaki deneyiminizi ve bilgilerinizi yalansız bir şekilde yazın. (Tecrübe Önemlidir.)

Forum u doldururken yazım kurallarına özen gösterin.Kaba kelimeleri kullanmaktan kaçının, bekleyin, sabırlı olun arka arkaya başvurularda bulunmayın Spam olarak değerlendirilir ve değerlendirmeye tabi tutulmaz. Site önerme bölümlerini de eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmekte önereceğiniz sitelerin kategoride eklenmemiş olması ve gerçekten güzel bir tasarım sapmsız bir içeriğe olmasına özen gösterin.

2) Site Başvuruları İçin

Site başvuruları için Site İsmini Uzun tutmamaya özen gösterin. Örneğin: " Yüzlerce Flash oyun Oyna" bu eksi bir puandır. Site İsmini kısa tutmaya özen gösterin. Site Açıklamasını Keywordsler ile doldurmayın "oyun oyun oyna flash oyunlar online oyunlar" gibi bir açıklama olamaz.Sitenizi Tam olarak Anlatan bir açıklama giriniz. Sitenize En Uygun kategoriyi bulun ve oraya gönderin. Çiçek satışı ile ilgili bir sitesi kalkıpta oyunlar bölümüne göndermeyin.Sitenizin kabul görmesi için spam kelime ve spam sayfa bulunmaması gereklidir. İçeriğinin dolu olması gereklidir. Sadece sol menüyü hazırlayıp göndermeyin çünkü site tam olarak incelenmektedir. Sayfanızı gönderdiğinizde sayfanıza ulaşılması gereklidir. ölü linkler göndermeyiniz.Sayfanız hangi dilde ise o dilde gönderimler yapınız.

Hepinize teşekkür ederim.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismozalp' Alıntı:

2) Site Başvuruları İçin

Sitenizin kabul görmesi için spam kelime ve spam sayfa bulunmaması gereklidir. İçeriğinin dolu olması gereklidir. Sadece sol menüyü hazırlayıp göndermeyin çünkü site tam olarak incelenmektedir. Sayfanızı gönderdiğinizde sayfanıza ulaşılması gereklidir. ölü linkler göndermeyiniz.Sayfanız hangi dilde ise o dilde gönderimler yapınız.

Hepinize teşekkür ederim.

ellerine sağlık
bir kaç küçük detay sorabiliriyim ;
öncelikle ne tür bir incelemeye tabi tutuluyor?
örnek : kod yapısı , kırık link, spam kelime, bunları biliyoruz
peki başka etkenler nelerdir? neye göre kıstaslanır yada elenir?

Saygılarımla

Mesaj kirliligi yapmamak için sorumu buraya ekledim:

peki sitemize en uygun kategoriyi nasıl bulacağız?
oyunun haricinde bir örnek rica edebilirmiyiz?

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mask' Alıntı:
ellerine sağlık
bir kaç küçük detay sorabiliriyim ;
öncelikle ne tür bir incelemeye tabi tutuluyor?
örnek : kod yapısı , kırık link, spam kelime, bunları biliyoruz
peki başka etkenler nelerdir? neye göre kıstaslanır yada elenir?

Saygılarımla

Yukarıda da bahsetmiştim mesela bir başvuru geliyor. giriyorum siteye aksiyon oyunları macera oyunları falan yazıyor tıklıyorum 4 tane oyun bakıyorum 3 tane oyun var. Sayfanın tasarımı kötü Kullandığı script ve site tasarımı diğerleriyle aynı Sadece kalabalık yaratıyor. Başvurulan sitelerin oyun amaçlı olmasına dikkat ediyoruz. Kendi kategorim için konuşuyorum; mesela bir oyun sayfasında bakıyorum onlarca eg-zotik içerikli resim, aşırı reklam ve çok sayıda popup reklam görünce bu siteyi beklemeye alıyoruz. eğer ki değişim gözlenirse kategoriye ekliyoruz. ayrıca sitenin tanıtım bölümünde ve keywords bölümünde de fazla kelime olmamasına özen gösteriyorum.

Saygılar

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler
en azından editörlerin bakış açısını öğrenmiş olduk.
Yani toparlamak gerekirse aslıda birazda editörün (sakın yanlış anlaşılmasın ASLA herhangi birşey ima etmek için yazmadım sadece tespit) düşünceleri önem taşıyor.

peki onaylanmayan sitelere yada onaylanan sitelere herhangi bir email bilgisi gönderiliyormu ?

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu dediğinizi inanın ki bende tam olarak bilmiyorum fakat kabul edilmeme sebebini yazıyoruz not olarak bunlar mail ile bildiriliyormu bilemiyorum.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismozalp' Alıntı:
Bu dediğinizi inanın ki bende tam olarak bilmiyorum fakat kabul edilmeme sebebini yazıyoruz not olarak bunlar mail ile bildiriliyormu bilemiyorum.

verdigin tüm bilgiler için teşekkürler
Saygılarımla

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gereksiz mesajları siliyorum, yararlı bir konu olduğu için kapatmıyorum. bilgi verilmeye devam edilirse sevinirim. konuyu bir daha saptırmamanızı rica ediyorum bu arada.

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismozalp' Alıntı:

Öncelikle Form u Eksiksiz olarak doldurmanız gerekmekte Örneğin: İnternet tecrübeleriniz ilgi alanlarınız editör olmak istediğiniz konu hakkındaki deneyiminizi ve bilgilerinizi yalansız bir şekilde yazın. (Tecrübe Önemlidir.)

Forum u doldururken yazım kurallarına özen gösterin.Kaba kelimeleri kullanmaktan kaçının, bekleyin, sabırlı olun arka arkaya başvurularda bulunmayın Spam olarak değerlendirilir ve değerlendirmeye tabi tutulmaz. Site önerme bölümlerini de eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmekte önereceğiniz sitelerin kategoride eklenmemiş olması ve gerçekten güzel bir tasarım sapmsız bir içeriğe olmasına özen gösterin.
.

belki 100 defa doldurdum, habire bad password uyarisi verdi.. 100 defa degişik karakterli random, txt,sıra sayıları denedim hic birini kabul etmedi..

Acaba editor alınmıyormu artık ?

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba Justice Orada bad password hatası veriyorsa şifreni ya sadece harf giriyorsun yada sadece rakam giriyorsun. form u 1 kez doldurun üst üste 5 6 kez posatalamayın eğer ki editörlük başvurunuz kabul edilmezse daha sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biliyorum, fakat olmuyor hicbir sekilde :) forumu basdan dolduruyum her yaptıgımda fakat ne fayda..

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dmoz un editörleri uyuyor mu ya ..yada uyuma numarasımı yapıyorlar kasıtlı!...
kaç kez denedim olması bir türlü eklemiyorlar oyun sitemi...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Mask' Alıntı:
peki onaylanmayan sitelere yada onaylanan sitelere herhangi bir email bilgisi gönderiliyormu ?

Hayır, onaylanana yada onaylanmayan hiçbir sitemle alakalı dmozdan bana mail gelmedi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5