İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dmoz ve sandbox ?

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
* 750 günlük bir site için link almayı düşünüyorum.
* Alacağım linklerin hemen hemen her birisi farklı İp den olacak,
* Tahminimce bir aydan sonra link sayısı 2000 kadar olacak,
* Sitenin mevcut durumda backlinki ise,
470 farklı ip den olmak üzere
toplam 1200 backlinki var,
Site ayrıca dmozda indexli, bu ani link çıkışı siteye sandboxa sokar mı sokmaz mı biraz kafamı gıdıkladı doğrusu.
Bir makalede dmoza giren sitenin sandboxtan etkilenmeyeceğini okumuştum.
Ne dersiniz sandboxa girermiyim.

NOT : GOOGLE bomb önemli değil, pr olsada olur olmasada

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok riski bir durumla karşı karşıyayım yani,
naapsam acaba ?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bAdlove konu dışı kusura bakma ama o kadar linki nasıl aldıgını anlatırsan sevinirim ;)

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bAdlove konu dışı kusura bakma ama o kadar linki nasıl aldıgını anlatırsan sevinirim ;)

Çok kolay para = güç :)
ebay.com sitesine girip text link olarak aratırsan o sitede zaman zaman bu hizmeti veren siteleri ismi saklı olmak koşuluyla bulabilirsin.
biraz para herşeyi hallediyor ;)

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 tane backlink cok fazla.. 750 günlük bir site. ben olsam riske atmazdım kendimi.. aynı problem yakın bir dostumdada var.. 1 senelik domain'e 1000 e yakın backlink aldı ve geçen gün sandbox'a girdi. kara kara düşünüyor şimdi :) keske almasaydım diye..

yinede karar sizin..

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 link alacağına kaliteli az sayıda link alsan daha etkili olur riskinde olmaz.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
sitenin düzenide sandbox acısından cok önemli mesela sitemin hiti cok güzeldi dmoz'a eklendi sandbox'a girdi. Başka sitemdede sandbox'ta idi dmoz'a eklendi sandboxtan cıktı. Siteyi görmeden net birşey söylemek zor ama sitenin dmozda olması sandbox etkisi için cok önemli degil sanırım.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox ta olan bir siteden link alıyorsanız .. ve sizde bunun sandbox da oldugunu bilmiyorsanız :) kurunun yanında yaş ta gidiyor mu böyle .

zaten google webmaster guide da bile çok sayıda link alan sitelerin google cezası alacağı yazılmış . neden rutin bir şekilde backlinklerin kendisinin artmasını beklemiyorda böyle 2000 tane link ile birden çıkış yapmak istiyoruz .

Panzehir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
2000 link çok fazla hemen sandbox dmozda ekli oldugum halde 1500 farkli ipden backlink aldım ve özgün içerik attığım halde sandboxdayım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5