İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz ve site önerileri

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Evet aklıma takılan bir konu var sizinle de paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 3 kere dmoz a bir sitemi ekledim.Daha doğrusu ben öneride bulundum ama her seferinde red edildi.

Denediğim site whmdestek.com .
Aslında bunu bir deneme olarak görüyorum.Dmoz işleyişini biraz da görmek istiyorum.

Lakin 3 kere eklenmesine yani önerilmesine rağmen kabul edilmedi.Eklenen kategorinin şu anda moderatoru yok.Bilmiyorum işleyiş nasıl oluyor ama kabul etmiyorlar bir türlü.

anasayfanın pr4,forum sayfasının pr3 ve bir çok altsayfasının pr ı olan tamamen özgün içeriğe sahip alanında tek olan bir site eklenmezse biz oraya girmek için ne gibi şartlara sahip olmalıyız ?

Örneğin bir şiir sitesi ekleniyor da böyle bir kaynak sitesi neden eklenmiyor ?

Dmoz işleyişinde torpiliniz olması lazım diyorlar buna inanmamak da biraz düç oluyor bu noktada.

Bir çok diğer siteyi eklemeden önce bu siteyi bile kabul etmiyorlarsa diğerlerini neden kabul etsinler .

İnsanın aklına acaba yazıyı açıklamayı mı beğenmediler sorusu geliyor ama her seferinde farklı şekilde girildiği için bu soru da cevaplanıyor.

Diyelim ki yanlış veya eksik bir bilgi girildi.
Bir dmoz editoru çok değerli bir siteyi gördüğü zaman eksik bir yeri varsa düzeltip bu siteyi eklemelidir değil mi ?

Bilmiyorum biraz düşünceliyim dmoz konusunda.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ee baktın kategoride görevli editör yok editör başvurusu yap işte

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hasana katılıyorum bu noktada yaklaşık 3 tane alanında özgün içerikler barındıran site kabul edilmedi daha doğrusu sitemin birine bakılmış kabul görmemiş 2 tanesine bakılmamış bile(reflerden görüyorum) dmoz bu denli olmamalı Türk editorlerin bu noktada yönetime tepki göstermeleri gerekir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sitemizi kabul etmiyorlar.
Editor diye başvursak neler yaparlar :)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHMDestek, sitenle istediğin kadar özgün yapsan bile (zaten öyle) eklenememe ihtimalin var ama kategoride bir moderatör olsa ve onu tanırsan o zaman alakasız tamamen fake içerikle dahi cuk diye girersin.
orası da TC Devlet daireleri gibi işliyor çoktandır. o yüzden ben adını bile unuttum oranın :)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hem site hem editör başvurusu yaptığınızda, sitenizi dmoza ekletmek için editör olamazsınız gibisinden bir maille reddediyorlar.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Açık dizin projesi editörü olarak sormak istiyorum, reddedildiğini nereden biliyorsunuz? size reddedildi yada kabul edildi diye bir mail yada uyarı gelmiyorki :)

Ayrıca kategoride editör yoksa kabul edilmemesi çok normal, tavsiyem editörü olan benzer bir kategoriye sitenizi yollayın, başka türlü sitenizin yayınlanması çok zor.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dmoz u bu kadar tepenize koyarsanız olacağı budur

ben bir kere başvurdum editörlük için adamlar bana kendi sitelerini eklemek için başvuruyorsun o yüzden kabul etmiyoruz dediler

sildim dmozu defterden :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Burada da yazılmışı, çizilmişi var > Bkz...
DMOZun inandırıcılığı bitti ama geçerliliği bitmedi...
Sanırız alternatifi yok bu dizinin...

HoST13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam güzel bir başvuru yap kesin kabul ederler. daha sonra kendi siteni 10 snde eklersin.

Ben Wade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün başvuru yaptım bugün başvurumun kabul edildiği yönünde mail aldım ve şuan bir dmoz editörüyüm. Dmoz hakkında aşırı önyargılı davranılıyor ancak başvuru formunuzu düzenli bir şekilde yaparsanız eminim siz de kabul edilirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5