İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dmoz

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün bir sitem için reklam vereceğimi bildirdim ban amesaj atan herkese geri döneceğim. Fakat dikkatimi çekti hiç bir başvurlan sitenin dmoz da kaydı yoktu.
www.dmoz.org kaydı çok önemli bişey neden yapmıyorsunuz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dmoz her siteyi kayıt etmiyor...öyle form doldurup sıra beklemiyon :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
valla kusura bakmasında bu sohbet bölümünün admini buradamı ? Buradaysa iki kfür edecem kendisine.. bitmiş 4 site için 2 aydır başvurum var eklenmedi.. Tasarımı bitmemiş sadece bir kaç yazı olan sitemse şu anda dmoz da? Napmak lazım bilenler söleyebilirmi acaba ?

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cidden bu dmoz editörlerine söyleyecek bi laf bulamıyorum, madem bu işe ayıracak vaktin yok ne diye editör olursun be arkadaş

E

eternity_voyager

Misafir
Çok ilginç bir durum sanırım biraz havaya giriyor editörler, kabul ettikleri ve etmedikleri sitelere bakarsanız çifte standart var kesinlikle..

S

.SErKAn.

Misafir
Kendi menfaatleri için kullanılıyor sanırım jenerik bölümler.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu dmoz un en üst düzeyindeki eleman kim, projeyi başlatan veya başlatanlar kimler bilen varmı? yabancı forumlarda da görüyorum adamlar veryansın ediyorlar çifte standarta

K

Kerasus

Misafir
Dmoz Haziran 1998 de Rich Skrenta tarafından kuruldu. O zamanlar GnuHoo adı altında başlamıştı ve Kasım ayına gelindiginde "Open Directory Project" olarak ismini aldı.
DMOZ kelimeside "Directory Mozilla" dan geliyor. Sistem gönüllülük üzerine kurulu şu an 60.000 den fazla editör ve 4.000.000 dan fazla kayıtlı site var.

B

Baria

Misafir
yok o kadar sürmüyor siz merak etmeyin :) ekliyolar erken katagoriye göre değişiyor tabi

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Dmoz.org a sitenizi sokmak istiyorsanız allaha kalmışsınız demektir.
Ne zaman ne olacağı asla belli olmaz.
Bir sitemin kategorisini değiştirebilmek için çok uğraştım ama olmadı.

Bir tane biraz amatörce bir site yaptım ve dmoza başvurdum. 3 gün sonra eklenmişti.
Tamamen allaha kalmış dmoz, yani şansınıza. Eğer ben editör olsaydım başvuru yaptığım siteyi o kategoriye eklemeyi bırakın asla dmoza almazdım.

Kişilerin bakış açıları ve değerlendirmeleriyle mücadele ediyorsunuz. Zevk, renk mantığı.
Size ak gelen onlara kara gelebilir.

Sadece küçük bir nokta. Başvurduğunuzda sitenizdeki reklam sayısını minumum düzeyde tutun. Abidik gubidik şeyleri çıkartın. Gizli linkler vs. bulundurmayın. Bu şansınızı artırabilir.

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende basvurdum haal bekliyorum bende gitti gidiyorun reklamlari fln var di bunnar etkilermi girmemi
genelde sitemin bi cok yerine koydum

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
programcim' Alıntı:
bende basvurdum haal bekliyorum bende gitti gidiyorun reklamlari fln var di bunnar etkilermi girmemi
genelde sitemin bi cok yerine koydum

Sen editör olsan tamamen kazanca yönelik yapılmış bir siteyi oraya eklermiydin.
Benim mantığıma göre böyle.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5