İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz

ThornDike

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

www.mircara.com , dmoz ile ilgili son günlerde kafamı kurcalayan birkaç soru var.

Özgün içerik özgün içerik diye herkez söz ediyor fakat bunun tam anlamı nedir?

mesela mIRCAra.com şu şekli ile dmoz'a girebilir mi? Kriterleri tam nelerdir?

Dmoz'a kayıt için sitene ait birçok içeriğin mi olması gerekiyor?

Tek sayfalı siteler dmoz'a girme hakkına sahip değil midir?

...

birçok kişinin aklını kurcalayan sorular belkide,

İyi çalışmalar.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dmoz'da özellikle mirc bölümüne girebilmek için oranın editörü ile birebir konuşmak gerekiyor. saçma sapan spam siteler varken mirchane.com'u kabul etmemişlerdi. üstüne üstlük, site.net/papatya_script.html gibi bir siteye Papatya Script isimi ile link verilmişti ve o sayfa tamamen spamdı, papatya scriptin orjinal sitesi değildi. Bu iki sorunuda çözebilmek için msnden editörü ile görüşmüştüm. Ve benimle gayet iyi konuşmuştu, iki sorunda çözülmüştü.

Bence, dmoz'un şu anki hali içler acısı... (türkçe siteler için, yabancı tarafını bilemiyorum tabi)

ThornDike

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık sanıyorum işler eskisi gibi gitmiyor, gelen PM'e yanıt verebilirsen minnettar kalırım Atay.

Peki, bu takıntılı sorulara diğer üyelerin görüşleri/önerileri neler?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Öyle komik şeyler varki bu dmozda, sitemi ekletiyorum 1 hafta sonra birisi sildiriyor. Editorleride kafaya almışlar anlaşılan..

ThornDike

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle komik şeyler varki bu dmozda, sitemi ekletiyorum 1 hafta sonra birisi sildiriyor. Editorleride kafaya almışlar anlaşılan..

Her bölümde değil fakat bazı bölümlerde üstüne basılabasıla bu tür şeyler söyleniyor, sanırım doğruluk payı var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5