İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoza başvururken hangi mail adresi kullanılmalı?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Dmoza blogumu kaydettirmek için en az 6-7 defa başvurdum ama ne gelen var ne giden.Dmoza kayıt olurken kullanılan mail adresi ne olmalı? Ücretsiz mesela [email protected] mu olmalı yoksa [email protected] mu olmalı? Kendi sitemizin domainine ait mail adresimi kullanmalıyız yoksa ücretsiz mail adreside olsa olurmu? Benim hostum yok sadece domainim var o yüzden domainimin maili yok.Başka bir ücretli domainin maili ile kendi blogumun linkiyle başvursam kabul edilirmi? Çünkü bakıyorum bazı kişilerin maillerine cevap geliyomuş bana ne gelen var ne giden.Kullanılan maille sitenin domaini aynı olmalı diye bi kural olduğunu sanmıyorum çünkü blogspotlarda kayıtlı dmozda..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teorik olarak kesinlikle farketmemeli.
Ama pratikte nedir, ne değildir bilemiyorum. Hiç dikkat etmedim bu tip bi ayrıntıya.

HoRTLoCk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin adresini kullanın ancak okadar önemli değil önemli olan sitenizin künye hakkımızda iletişim vs gibi geniş içeriğe sahip olması gereklidir.

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gökhan blog için dmoz kaydı istiyorsan boşuna uğraşma derim sitende shoutboxtan başka ilgi çekici bişey görmedim darılma yani

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
gökhan blog için dmoz kaydı istiyorsan boşuna uğraşma derim sitende shoutboxtan başka ilgi çekici bişey görmedim darılma yani

Blogumda shoutbox yokki.İlgi çekici derken? Dmoz editörlerine çocuk parkı falanmı kurmam lazım? Günlük 3000 kişinin ilgisini çektiğine göre sorun dmozda.

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ipod var orda anla işte ona demiştim..

dikkatimi şu çekti

"Copyright 2007-2008. Gökhan Blog. Tüm Hakları Saklıdır. Alıntı Yapılmadan Önce İzin Alınmalıdır"

sitendeki yazıların %de 99 alıntı olurken nasıl yazabildin bunu..dmoz luk bir site değil senin site boşuna kasma gökhan:D

Blogumda shoutbox yokki.İlgi çekici derken? Dmoz editörlerine çocuk parkı falanmı kurmam lazım? Günlük 3000 kişinin ilgisini çektiğine göre sorun dmozda.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bi tanıdık editör falan yokmu?
Artık başvurmaktan gına geldi.Geri cevap verme zahmetine bile katlanmıyolar.En azından şu yüzden kabul etmedik falan deseler bizde sorunu anlarız ama ha dmoza başvuru yapıyorum ha duvara konuşuyorum hiç farketmiyor.

mirturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para ile kabul edilebildiğiniz bölümler var mı bilmiyorum ancak pek çok editör içeride özveri ile görev yapıyor. Kaldı ki bu soru çok saçma. Mail adresine göre site alımı yapılmamaktadır. Sitenizin içeriği, tasarımı ziyaretçileri çekecek düzeyde olmalı. En önemli konu başka sitelerden (ç)alıntı yapmayın. Yasadışı içerik barındırmayın. Misal dizi sitenizde video yayınlamak dmzo'a girmenize engel teşkil eder. Lütfen sitenizin başlığını yazarken saçma sapan kelimeler kullanmayın. Sitenizi tanımlarken internetin en büyük forumu!, en iyi forumu, alemin en kral sitesi gibi öznel(subjektif) şekilde yazmayın. En önemli konulardan siteniz için doğru kategoriye başvurun. Arama motoru optimizasyonu bölümüne Servis ve taşımaclık sitesi, marez içerikli forum sitesi, p0rn0 içerikli sitelerle başvurmayın. Bunları yazıyorum çünkü bunlar varolan şeyler.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dmoz'a kayıt olurken mail farkı olmaz.Ancak hotmail vb. mail sistemlerinde,mail geri bildirimlerinde bazı sorunlar çıkabileceği için en sağlıklısı Gmail kullanmaktır.

Sitenin kayıt olmaması konusuna gelince,bana göre sitenin kabul edilmemesinin tek nedeni,hiç bir farklı özelliğinin bulunmamasıdır.Şöyle düşünebilirsin,benim blog adresimin diğer 1 milyon blog adresinden ne farkı var?İçeriği kendim yazıyorum diyebilirsin fakat birçok kimse zaten kendi yazıyor.Buda senin blog adresini diğerlerinden farklı kılmaya yetmiyor.Benim önerim çok farklı bir tema kullanmandır.Hatta sadece sana ait olan bir tema yaptırman gayet mantıklı...

Yani kısaca dmoz özgünlük ister.Diyeceksin ki oraya kayıt olan siteler daha kötüler,editörlerin hatası dmoz'a mal edilemez.Yani tanıdık,tanımadık bir şekilde o siteler kendilerini kayıt ettirmişler.Fakat normal yollar ile (tanıdıksız) kayıt olmak istiyorsan.Diğer blogları aç ve kendi blog adresini onlardan farklı kılmaya uğraş ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5