İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz'a site eklemek için yapılması gerekenler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X

Xman

Misafir
Ben tam 1 yıldır uğraşıyorum her mneriyi harfiyen uyguladım ama nafile bırakın kabul edilmeyi bir haber bile alamadım :(

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hım,peki bu durumu nereye bildirebiliriz?Yani sonuçta kimsenin tekelinde bir yer değil.Bu editörlerin hepsi birbirini tanıyor mu?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ozenli makale icin tesekkurler Gifted.ib
Yazidaki kurallara uyarak yabanci dildeki sitelerinizi buyuk olasilikla dmoza sokabilirsiniz. Arada bazi curukler olsada Dmoz'un diger bolumlerinde bizimkiler kadar cikarci populasyonu yuksek kategoriler yok.

Dmozun Turkiye ayaginda birkac kisi disinda (bir tanesi forumumuzda) gonullu olarak yapan yonetici yok. Bu yuzden 5 senedir dmoz Turkce kategorisine hic site onermedim. Birkac yil once acilan baslikta yazdigim gibi, bir kac istisna olsada, Dmozun Turkiye ayagi bitmistir. ;)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana ait olmasada,başka tanıdıklarım için dmoz eklettiğim siteler mevcut.Beni şaşırtan,başvurduğum editörlüğün anından reddedilmesi,başvuru formunu özellikle inceleyerek doldurdum.Fakat 2-3 dk sonra red cevabı geldi.O kadar kısa sürede yazdıklarımı kontrol bile edebildiklerini düşünmüyorum.

oflibaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok az site bulunan bir kategori için başvuru yaptım. 5dk sonra red diye cevap glemişti banada:D verdiğim bilgilerin incelenemesi 5dk fazla sürer herhalde

katalogum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden eklenmiyor

Google'un yaptıgı her is takdire sayan herkesin begenisini kazanıyor ama herkesin google destekli dedigi bir dizinde neden bu sekil artık ayyuka cıkan bir duruma müdahale etmiyorlar anlamak zor.hani haberleri yok desek o daha beter komedi :) google...haberi olmayacak...:) o nedenle ates olmayan yerden duman cıkmaz kuralınca bana da isin cılkının cıkma ihtimali yüksek gözüküyor

cogu arkadas editörleri savunan onların lehine yazılar yazıyor..dogrudur hepsini itham edemeyiz bilmeden ama nerde dmoz baslıgı forumlarda hep aynı sikayet..bilmiyorum bilen var mı ben yine de yazayan soyle bir blog acıldı dmozla ilgili orda ki bir baslıgı da yazıyorum arkadas duygularıma tercüman olmus.

http://www.dmozblog.gen.tr/category/webmasterlar-icin/

Arkadasın yazdıgı yazı:

siteni hala eklenmediyse benim gibi, en azından iciniz ferahlasın. Bakın dMOZ türkce blogundan aldıgım bi yazı.duygularıma feci sekilde tercüman olmus

Arkadaşlarım hiç sitem etmeyin …
…Bakın ben sitem ediyorum mu ? 1 yıl uğraştıktan sonra Blog’umu kategoriye eklettirdim. 1 yıl içerisinde kaç kez açıklama yapılmadan bana red cevabı geldi bir bilseniz ? Son 1 yıldırda editörlük için başvuruda bulunuyorum fakat her seferinde reddediliyorum…
Şunu öğrendim ki..
1. Dmoz düşündüğümüz gibi bir yer değil.
2. Editörleri Cumhurbaşkanı gibidir. Yargılanamaz, Dokunulmazlar…
3. Editörleri arasında kötü şeyler yapanlar çıkarsa onlar yine yargılanmaz bir ara alaşağı edilirler yada edilmezler bu yine Cumhurbaşkanının bir üst seviyesindeki kralların fikridir. Onlarda dokunulmaz veya yargılanamazlar.
4. 10 kez de başvursanız 100 kez de başvursanız hiçbir cevap almadan direk reddedilebilirsiniz. Değerlendirme sırasında editör arkadaşımız sinirlidir hanımıyla kavga etmiştir reddedebilir. Yargılanamaz. Reddettiyse doğrudur.
5. Editörler yanlış yapmaz.
6. Editörler profesyonel oldukları kategoride olmaları gerekirken alakasız bir kategoride de olabilir. Yargılanamaz, soru sorulamaz.
7. Editörler üst makamlardan direktif almazlar hepsi iyi niyetlidir hiç kötü birşey düşünmezler üst makamlarda onlara asla kötü demezler.
8. 100 kez değil 1000 kez de başvursanız kale alınmayabilirsiniz. Editör arkadaşın insafına kalmıştır. Sizi kara listesinede almış olabilir.
9. Torpil geçmez. (***)
10. Para kabul edilmez. (***)
11. Editör olmak istediğiniz kategori mesleğinizde olsa 15 senedir o işi yapsanızda reddedilirsiniz bu tamamiyle editör arkadaşımızın ruh haline yada insafına veyahut değerlendirme şartlarına kalmıştır.
12. Sitem yasaktır. Kavga etmek yasaktır. Hiçbir editör hakkında kötü birşey söyleyemezsiniz. Eğer böyle birşey varsa X formunu doldurun reddedilebilir yada editörün hakkından gelinebilir bu sadece Dmoz editörlerine kalmış birşeydir. Siz söyleyin gerisi onlar doğru / yanlış düzeltirler.
13. Boşuna kasmayın arkadaşlar olursa ne ala ne güzel… olmassada yolunuza devam adamları niye kötülüyoruz ki ? Bakın ben hiç isyan ediyor muyum…
14. 10 kez başvurduktan sonra yine kabul edilmezseniz kabuğunuza çekilin yönünüzü dmoz ‘a değilde farklı yerlere çevirin olur böyle şeyler… demekki siz onlara lazım değilsiniz onlarda size lazım olmasın varsın olsun yada olmasın belki editör arkadaş Türkçe’deki -ki ekini yanlış kullanıyorsunuz diye almıyordur bir dahada almayacaktır…
Lütfen arkadaşları daha fazla meşgul edip yormayınız… 100lerce ileti var 1 kuruşta para almıyorlar çoğu internet sayfasına Dmoz editörüyüm diye yazı bile koymazken tepelerindeki editörlerden adamlar başlarını kaldıramazken birde bizimle mi uğraşsınlar ? (Heleki Wolkanca ulen senin ne işin var her yere bir el atmıssın Selamlar ve saygılar )

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteniz kaliteli, özgün bir içerik sunuyorsa eklenir. Sitenizde marez veya illegal birşeyler olmamasına dikkat edin.

Supremelegal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya DMOZ'a iyi para yedirmek lazım. O yüzden önce full en iyi linkleri al en son DMOZ.

X

Xman

Misafir
siteniz kaliteli, özgün bir içerik sunuyorsa eklenir. Sitenizde marez veya illegal birşeyler olmamasına dikkat edin.

Benim sitem 3 yıllık bir site ve yemek tarifleri sitesi içindeki tüm tarifler özgün ve çok kaliteli tarifler, kategorisi gereği sitemde marez veya illegal birşey zaten olamaz ama 15 kere başvurdum hepside sonuçsuz kaldı.

Başvurduğum kategoride bana cevap gelmezken o kategoriye kabul edilmiş öyle uyduruk ve düzmece siteler gördümki artık dmoz hakkında kimse olumlu düşünmemi sağlayamaz..

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
bende ekledim sitemi , 20 25 gün geçti eklediğim bölümün güncelleme tarihi iki kere değişti. Beklemelimiyim, tekrar başvurmalımıyım?

taner_1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkürler arkadaşlar anlatımınız çok işe yaradı birçok siteyi inceledim doğru düzgün anlatım bulamadım sadece burada düzgün bir anlatım bulabildim.Konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
geç onaylanıyor..
teşekkürler bilgielr için...

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
ben türkçe bölüm editörlerine mail attım neden sitem eklenmiyor diye ?
saolsunlar hepsi cevap yazmış 1 veya 2 yıl sürer diye ama sonuç yok hala 2 yıldır uğraşıyom tık yok

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
bende ekledim sitemi , 20 25 gün geçti eklediğim bölümün güncelleme tarihi iki kere değişti. Beklemelimiyim, tekrar başvurmalımıyım?

Biraz daha bekleyip ondan sonra başvurursanız daha sağlıklı olacaktır.

bu kadar abartmayın altı üstü dizin yahu :)

Googlenin arama kriterlerinde bile baz aldığı bir dizin :D

Çok teşekkürler arkadaşlar anlatımınız çok işe yaradı birçok siteyi inceledim doğru düzgün anlatım bulamadım sadece burada düzgün bir anlatım bulabildim.Konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık.

Yardımım dokunmuşsa ne mutlu...

ben türkçe bölüm editörlerine mail attım neden sitem eklenmiyor diye ?
saolsunlar hepsi cevap yazmış 1 veya 2 yıl sürer diye ama sonuç yok hala 2 yıldır uğraşıyom tık yok
Genelde uzun sürüyor biliyorsunuz ama bu kadar uzun sürmüşse tekrardan başvuru yapın derim

God of War

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az önce başvuru yaptım peki başka bir sitem için hemen başvurabilirim değil mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5