İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DNS Problemi / Enteresan bir durum

K

Kruis

Misafir
Selam arkadaşlar,

spy1.pozitifbilisim.net
spy2.pozitifbilisim.net

Nameserverlarında olan iki domainim : 91.121.10.65 ip'si üzerinde.

Buraya kadar her şey normal;

Ancak dün'den beri kendini yavaş yavaş gösteren sorunların neticesinde,

SpyGrup.Org adlı domainime şuan giriş olmamakta.Sorun ne SQL hatası ne de sunucu hatası direk DNS'leri uçmush bir havası var.

Fakat imagespy.org domaini de aynı DNS ve aynı sunucu üzerinde ama o gayet sağlıklı çalışıyor.Ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum.Plesk spygrup.org'u aktif ve çalışıyor şeklinde gösteriyor, dosyalar DB her şeyi sağlıklı.

En önemlisi de sorunun ne olduğunu bilememek.Bu konuda sizden yardım almayı uygun buldum

Sizce sorun ne olabilir ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Son günlerde türk telekom dns lerinde sorun var. Eğer 4-5 gün içerisinde dns değişikliği yaptıysan bu hatalar normal.
Sık sık dns ler eskiye dönüyor. www.dnsstuff.com adresinden domainini sorgulatıp sorun olup olmadığına bakmalısın.

K

Kruis

Misafir
Son günlerde türk telekom dns lerinde sorun var. Eğer 4-5 gün içerisinde dns değişikliği yaptıysan bu hatalar normal.
Sık sık dns ler eskiye dönüyor. www.dnsstuff.com adresinden domainini sorgulatıp sorun olup olmadığına bakmalısın.

ERROR. One or more of your DNS servers are missing A records (per NS records that may be cached). As a result, they cannot be used. The problem hostnames are:

spy2.pozitifbilisim.net. has no A record. spy1.pozitifbilisim.net. has no A record.

------------------------

A timeout occurred getting the NS records from your nameservers! None of your nameservers responded fast enough. They are probably down or unreachable. I can't continue since your nameservers aren't responding. If you have a Watchguard Firebox, it's due to a bug in their DNS Proxy, which must be disabled (31 Jul 2006 UPDATE: several years after being informed of this, there is a rumor that there is a fix that allows the Watchguard DNS proxy to work).

-------------------------

Bu sonuçlara karşın ne yapmalıyım peki / error veren kısımlar bunlar.

Ilginiz için teşekkürler.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
pozitifbilisim.net
ns1.lekeforum.com. [91.121.63.12]

Sen sanırım kendine ns oluşturmamışsın. Eğer bu domainler aynı server üzerindeyse ns1.lekeforum.com bu adrese yönlendirirsen siten açılır.

K

Kruis

Misafir
spy1.pozitifbilisim.net adlı name server'a : 91.121.10.65 ip'si atanmış durumda.

Imagespy.org da aynı nameserverda fakat o ping'e cevap veriyor.

Ilginiz için tekrar teşekkürler.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
http://www.dnsstuff.com/tools/dnsreport.ch?domain=Imagespy.org
ns2.fiberroute.com. [91.121.10.65 (NO GLUE)] [*U]
ns1.fiberroute.com. [72.232.50.186 (NO GLUE)] [US

Aynı ns de değiller. Senin yanlışın var.

Searching for spy1.pozitifbilisim.net A record at f.root-servers.net Got referral to C.GTLD-SERVERS.net. [took 63 ms]
Searching for spy1.pozitifbilisim.net A record at C.GTLD-SERVERS.net. Got referral to ns2.lekeforum.com. [took 7 ms]
Searching for spy1.pozitifbilisim.net A record at ns2.lekeforum.com. Timed out. Trying again.
Searching for spy1.pozitifbilisim.net A record at ns2.lekeforum.com. Timed out. Trying again.
Searching for spy1.pozitifbilisim.net A record at ns1.lekeforum.com. Timed out. Trying again.

K

Kruis

Misafir
Disconnect, teşekkür ederim ilgin için.

Yeni bir nameserver arayışına giriyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
pozitifbilisim -> X
ns.pozitifbilisim -> Y

gibi iki farkli fiziksel adrese atandığı için, X serverı üzerinde pozitifbilisim adına ns1 ve ns2'yi atadığın IP adresleriyle birlikte A kayıt açman gerekiyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aynı problem bendede var
yeni sunucu aldım. nameserver yarattım 4 gün önce
dns ler bir gidiyor bir geliyor. yarım saatte bir açılıp kapanıyor
bende çözemedim olayı

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pleskten domainne girip dns kısmına yeni dns ekle diyip A kayıt ekliyorsunuz. ns ve ip yazıp kaydı ekleyin arkadaşlar sorun kalkacaktır.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet sunucu admini plesk ten yaptı sanırım bunu şimdi
evet düzeldi sorun

( yani öyle görünüyor. inşallah uçmaz yine :)

tşk ler

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazdığın sitede illegal içerik var silmeni tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5