İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dns problemi?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Amerika lokasyon bir makinadan tr lokasyon bir makinaya geçtim. Taşıma tamalandı tüm ayarlamalar yapıldı. Nsler yine aynı sadece iplerini düzenledim. Fakat sitelere bazen ulaşımda dns bulunamadı hatası veriyor. Kullanıcılardan biri mail atmış 3 gündür giremediğini yazmış. Kapalı olduğu zaman proxy sitelerinden giriş yapabiliyorum. Yani sadece dns problemi var sanırım. Site sıralamarında bir düşüş olmamasına rağmen sitelerde yaklaşık %15-25 arası bir hit kaybı var.
Şu şekilde mailler geliyor:
Kod:
[ipcheck] Problems with dns setup on linux.domainim.com
Kod:
The hostname (linux.*****.net) resolves to .  It should resolve to 77.92.*****.  Please be sure to correct /etc/hosts as well as the 'A' entry in zone file for the domain.

Some are all of these problems can be caused by
/etc/resolv.conf being setup incorrectly.  Please check this file if you
believe everything else is correct.

You may be able to
               automaticly correct this problem by using the ' Add an A entry for your
               hostname ' under ' Dns Functions ' in your Web Host Manager

Bu tip bir sorunla başka karşılaşan var mı? Yada çözüm bulabilen bir arkadaş var mı?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
panel yedeği alarakmı taşıdınız sitelerinizi ? yoksa manuel olarakmı taşıdınız

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam transfers kısmından tamamı taşındı. Manuel değil yani.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
o zaman eski sunucunuzdaki dns serverdeki ayarlar aynen yeni servere gecmiş olabilir tavsiyem dns serveri kaldırıp yeniden sıfır bir dns server kurmanız veya dns serverde onbelleğe alınmış olan eski verileri sıfırlamanız

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5