İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dns sorunu için (22.03.2007) resmi host firmaları olarak telekoma dava açalım

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar 12 tane müşterimi kaybettim bu gün dns sorunu yüzünden müşterilerimize anlatsak bile dns sorununu anlamak istemiyorlar telekomun sitelerinde açıklama yapılmıyor bu gün büyük çoğumuz ciddi zararlara uğradık resmi host firmalarına birleşip telekoma ortak dava açma talebinde bulunuyorum lütfen katılmak isteyen arkadaşlar yazsın bu konu altına

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimi kime şikayet edicen dava açıcan.

Bursa'da Demirtaş barajı elektrik dağıtım kısmında 1 gece 3 saatlik sorun olduda ne oldu. Elektrikler gitti Trilyonlarca zarar oldu sonuç ? SIFIR

Allah kolaylık versin umarım bir şeyler elde edebilirsin ama sanmıyorum.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
resmi host firması değilim ama serbest çalışan web tasarımcıyım.
benimde başıma üşüştüler.anlattım 2 kişi anladı 10 kişi anlamadı.
büyük firmaların girişimlerini bekliyoruz.elimden bu kadar gelir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
korkulu rüyalarım.

dns problemi diyorum.gene mi diyor adam.

evet kardeşim gene.ben ne yapabilirim.telekom u ara sor diyorum.telekom yok sorun felan diyormuş.

haklı davamızda seni destekliyorum sonuna kadar .

Uzmanium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence dava açmaktansa telekoma destek olalım :) Dns servislerini saglayan sunucuların kurulum ve idaresini gerekli anlasmalar yaparak biz devir alalım. Adamlarda sizde rahat edin..

Bu arada müşteri kaybı için geçmiş olsun.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
"telekom dns sorunu" dediğin nedir tam olarak?

NS değiştiğin site mi açılmıyor sunucuna mı ulaşamıyorsun?

Uzmanium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"telekom dns sorunu" dediğin nedir tam olarak?

NS değiştiğin site mi açılmıyor sunucuna mı ulaşamıyorsun?

4 milyona yaklasan abone sayısından bahsedildiginde ve tahminime gore buyuk bir cogunlugu sadace interneti kullanabilen bu kadar abonenin dnslerin cevap vermemesi durumunda nasil network ayarlarindan dns degistirecegini dusundunuz mu?

Bilgi seviyesi olarak teknik konulara hakim olamayan o kadar cok abone var ki adsl kullanan, buda hosting hizmeti veren arkadaslarin yayin yaptigi sunuculara telekom DNS leri alanadi cozumleme islemi yapamamasindan kaynaklandigini idrak edemiyorlar.

Dns sorunu bu.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onun yerine müşterileri ve bilgisayar kullanıcılarını daha sağlıklı public dns sunucuları kullanmaları konusunda bilinçlendirmek lazım.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Dikkat!
Arkadaslar bir yanlis anlama var herhalde, problem dnslerle ilgili degildi, Problem linklerden birinin kopmasiyla alakaliydi. Makineme trace cektigimde linklerin koptugunu apacik goruyordum. DNS problemi olsaydi IP uzerinden erisim saglanabilirdi halbuki erisim tamamen kesikti. Benim farkettigim TTNET-LEVEL3 linkinin kopmus olmasiydi.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki de hat kopması değildi, amatör telekom elemanlarından birisi router'ın fişini çekmiş olabilir. Hat kopması olsa tamir etmesi aylar alıyordu, bu ise nerden baksan bir hafta sürerdi.

K

Kruis

Misafir
Sorunun ne zaman biteceği hakkında bir bilgisi olan var mı ? Ya da sorun hâla devam ediyor mu?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Belki de hat kopması değildi, amatör telekom elemanlarından birisi router'ın fişini çekmiş olabilir. Hat kopması olsa tamir etmesi aylar alıyordu, bu ise nerden baksan bir hafta sürerdi.

Sonuc olarak DNSle ilgili bir problem yoktu. Ayrica hat ttnet tarafinda degil LEVEL3 tarafinda kopmustu trace sonuclari onu gosteriyordu keske silmeseydim..

apostle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun düzeldi
almanya lokasyonlu siteler açılmıyordu
şimdi sorun yok her zaman olan bir sorun da değil zaten yani dava açmaya gerek yok :D

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
4 milyona yaklasan abone sayısından bahsedildiginde ve tahminime gore buyuk bir cogunlugu sadace interneti kullanabilen bu kadar abonenin dnslerin cevap vermemesi durumunda nasil network ayarlarindan dns degistirecegini dusundunuz mu?

Bilgi seviyesi olarak teknik konulara hakim olamayan o kadar cok abone var ki adsl kullanan, buda hosting hizmeti veren arkadaslarin yayin yaptigi sunuculara telekom DNS leri alanadi cozumleme islemi yapamamasindan kaynaklandigini idrak edemiyorlar.

Dns sorunu bu.

DNS sorunu o değil arkadaşım, yukarıdaki problemde zaten o değil. Zaten yukarıdaki problemler dışında DNS problemi yüzünden sitesine erişemeyenler için birçok çözüm mevcut. Böyle bir problem yaşayan varsa kullandığı kontrol paneli ve işletim sistemini yazsın nasıl daha hızlı DNS güncellemesi yapacağını yazalım

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arladaşlar bu sorun tüm herkesi isyan ettirdi . Ahmette açılan site Mehmet te açılmıyor bu ne salak şeydir anlam veremiyorum.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecen yıl acılmış bir konu.
ttnet demekki hersene martta sorunlu.
bana göre hergun sorunlu artık bi kampanya başlatalım bu böle yürümez. verdigimiz parayla rezil oldugumuz tek ülke türkiye sanırım. gecen ay ttnet müşteri hizmetlerini aradım defalarca telefon faturası 80 ytl geldi normalde 20 ytl geliyordu. bıktırdı artık

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu sorunlar nedeniyle hostumla baya bi kavga edicez gibi site bende açılmıyor, hostçu bizde açılıyor diyor başka bir ilde bulunan arkadaşlara soruyorum kimisi açık kimisi kapalı diyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5