İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dns veya Hosting ile ilgili bir Sorun

cyberalone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba. Ben bir dc server aldım. Domainime altnameserver ler oluşturdum ns1.xxx.com ns2.xxx.com diye. Fakat domain yönlenmiyor. Sanırsam makinadan bir ayar gerekiyor. Kullandığım sistem pleks. Ne yapmam gerekiyor?

iyi günler.

kseones

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba bende aynı sorun ile uğraşıyorum
vps aldım ama pakette sadece 1 ip adresi var bende iki nameserver ı da aynı ip ye yönlendirdim ama domaini aldığım şirket ikisinede aynı ip yi veremeyeceğimi söyledi
ama sorunun çözümü için kimse yarım etmedi bakalım ne olacak
belki benim sorunum sanada yardımcı olur http://forum.iyinet.com/kontrol-panelleri/93174-plesk-nameserver-problemi.html

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ns leri olusturup ip e yonlendirdikden sonra domainlerinizden en az birini olurturmus olduğunuz ns lere yonlendirin ve pleskin hic bir ayarı ile oynamayın kendisi yonlenecektir. dns guncellemelerinin gec yapıldığını varsayarsak bu normal bir durumdur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5