İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dofollow Sosyal İmleme Siteleri (Arşivlik)

tabuhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu sefer ki paylaşımım yine "Do follow" başlığı altında sosyal imleme sitelerinin (Social Bookmarking Network) en işe yararlarından oluşan bir liste şeklinde olacak. Alt sayfalarınız için Google gözünde oldukça kaliteli sitelerden backlink almak istiyorsanız, bu listeyi dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

dofollow.png

Sosyal imleme sitelerinden konu açıldığında daima -Digg, Delicius, Mixx, Jumptags, Reddit- gibi büyük sükse yapmış imleme sitelerine yer veriliyor. Oysa ki, bu tür imleme sitelerinin anasayfasında sıralanmak Türkçe içerikte oldukça zor ya da belki imkansızdır. Bu açıdan bakacak olursak, bize gerçekten %100'lük bir geri dönüş sağlayan backlinklere ihtiyacımız olacak. Bunun içinde anasayfadan dofollow backlink alabileceğimiz imleme siteleri mevcut iken, ne diye bu popüler imleme sitelerinden kendimize yer edinmeye çalışalım?

Sonuçta içeriğimiz Türkçe olduğu için amacımız tamamen açtığımız sayfalara backlink oluşturmak. Böylece alt sayfalar için hedeflediğimiz arama sorgularında, bu oluşturduğumuz backlinkler sayesinde çok daha iyi yerlere gelerek sitemize Google'dan organik hit çekebiliriz.

Bunu niye anlatıyorum? Temel prensip; imleme sitelerinden kendi sitemize ziyaretçi değil, backlink kaynağı oluşturmak. Benim paylaşıcağım do follow imleme sitelerinin tamamı İngilizce yayın yaptığı için sitemize meraktan girmesiyle çıkması bir olan asılsız ziyaretçilerden başka bir gerçek ziyaretçi uğramayacaktır. Asıl hedef Google'ı kalbinden vurmak!

Buraya kadar herşey tamam ise dilerseniz Dofollow Sosyal İmleme Site Arşivine Giriş yapalım:

http://www.folkd.com/
http://spurl.net/
http://www.kwoff.com/
http://www.mylinkvault.com/
http://tagza.com/

Tamamı 20 adet olan Dofollow Sosyal İmleme Sitelerinin devamı için tıklayınız.

Güzel yorumlarınızı bekliyorum :rolleyes:

Backlink'iniz bol olsun ;)

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
arkadaşım öncelikle emeğin için teşekkür ederim ancak bunların pekte faydasının olacağını düşünmüyorum,backlink mantığı tavsiye ve kefil olma mantığıdır.herkesi öneren,herkese kefil olanın ümit ağdeniz'e kefil olması ne kadar değerli olabilir ki?

tabuhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım öncelikle emeğin için teşekkür ederim ancak bunların pekte faydasının olacağını düşünmüyorum,backlink mantığı tavsiye ve kefil olma mantığıdır.herkesi öneren,herkese kefil olanın ümit ağdeniz'e kefil olması ne kadar değerli olabilir ki?

Merhabalar. Yorum için teşekkür ediyorum.

Ancak alt sayfalarımız için backlink çalışması yapmamız için bu tür sosyal ortamları kullanmamız gerekiyor. Ben demiyorum ki, alt sayfalar için sadece bu yöntemi kullanabiliyoruz...

Daha pek çok yöntemle sitemizin alt sayfalarına kaliteli yerlerden backlink alabiliriz. Bunları da zamanla zaten paylaşım yaparak sizlere uygulamalı göstereceğim. Ama ilk olarak herkesin aktif olarak kullandığı imleme sitelerinin bilinmedik ve dofollow olanlarını paylaşmak istedim. :rolleyes:

DarksPrince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Bu siteler sosyal imleme siteleri olarak görülüyor.

Sitelerin asıl açılma amacı Google en çok hangi webmaster bu tarz sitelere içeriğini ekliyor onu yükselteyim düşüncesinde olacağı için değil.

Bu tarz sitelerin asıl amacı interneti kullanan kullanıcıların beğendikleri içerikleri bu sitelere eklemesinden dolayı Google bu sitenin içeriğini kullanıcılar beğeniyorsa vardır bir hikmeti demesi ve sitenizde daha fazla aktif olmasıyla birlikte içeriklerinizi üst sıraya çıkartmasına dayanıyor.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Hepsini buraya ekleseniz daha güzel olacakmış, çünkü siteniz açılmıyor..

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar sosyal imleme siteleri işinize çok fazla yarar. herkese kefil tabii ki olacaklar, adı üstünde sosyal imleme siteleri.. ayrıca google caffeine mantığı nasıldı ki ? sosyal imleme sitelerine önem vermiyor muydu ? ;)

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni nesil seo , sosyal imlerden ve makale gönderimlerinden geçer ,

cok güzel bilgi paylaşmış arkadaş teşekkür ediyorum.

cemdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam benide ekleyebilirmisiniz listeye :)
Ücretsiz üye olmadan link eklenebiliyor eskiden dofollow'du çok dolunca dofollow yapmadım ama gerekirse yapayım , ayrıca arkadaşların dediğin gibi google'da çok işe yarıyor sosyal imleme siteleri teşekkürler paylaşım için :)
sitem budur... eklerseniz sevinirim :)
www.duvvar.com

hatta konuları otomatik ekleyebilmek için rss çekme motoru bile var sizin yerinize o ekliyor tabi o anlık :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5