İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Doğuş Gurubu izni ile Yasal olarak RadyoVoyage Beta Test başladı

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NTV yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda..
NTV bünyesine Yeni katılmış olan "Radyo Voyage " yine doğuş gurubunun bize vermiş olduğu izin ile web üzerinden beta yayınına maskproduction firmasının domaini üzerinde beta yayınına başlamış bulunmaktadır.

Radyo Voyage linkine tıklayarak o güzel müziği dinlemeniz mümkündür.

düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Saygılar
Mask Team

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
nasıl denk geldi bilmiyorum ama sevdiğim iki sanatçıyıda peş peşe çaldılar :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
joy fm i çok dinlerdim lisedeyken garsonluk yaparken akşama kadar çalardı. nerdeyse bütün slow şarkılar artık bilinç altıma yerleşmiş içimden çok rahat eşlik edebiliyorum :).

Siz bu radyonun sadece yayınımı yapıcaksınız radyolarimiz.com mu neydi onun gibi sanırım.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özcan,
şu andaki anlaşmamız dolayısı ile bir beta yayınına başladık.
eğer anlaşmanın diger bacakları da hallolursa Doğuş gurubunun elindeki tüm radyoların yayınıa başlamış olacağız.

şu andaki yayın hakkındaki düşüncelerinizi de lütfen bildirinki hatalarımız yada eksiklerimiz var ise bilelim ve daha beta'da iken düzeltelim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Özcan,
şu andaki anlaşmamız dolayısı ile bir beta yayınına başladık.
eğer anlaşmanın diger bacakları da hallolursa Doğuş gurubunun elindeki tüm radyoların yayınıa başlamış olacağız.

şu andaki yayın hakkındaki düşüncelerinizi de lütfen bildirinki hatalarımız yada eksiklerimiz var ise bilelim ve daha beta'da iken düzeltelim.

ses düzgün geldiği sürece sorun yok :) winamp için m3u dosyasıda eklersiniz heralde. Bağlantısı yavaş olan arkadaşlarda hızı ve ses ile ilgli yorum yaparlar sanırım.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ses düzgün geldiği sürece sorun yok :) winamp için m3u dosyasıda eklersiniz heralde. Bağlantısı yavaş olan arkadaşlarda hızı ve ses ile ilgli yorum yaparlar sanırım.

kişi başına 7-8K /sec ile yayın yaptığımız sürece 256k bağlantısı olan kişiler bile dinleyebilir :D

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle hayırlısı olsun playeri de çok beğendim kendi tasarımınız sanırım. Bende radyo izniyle alakalı bişeyler yazmıştım da son zamanlarda. Siz radyonun web üzerinden yayınının aracısınız sanırım...

Belki konu dışı olacak ama ben bu konuda telif sorunu çıkar diye düşünüyorum. Sorabileceğim en tecrübeli kişiler sizlersiniz bu konuda:
Bir internet radyosu sahibiylede görüştüm telif hakkı sorunu olmuyor mu diye? Oda bu şekilde cevap verdi: "Bizim bi kazancımız yok reklam almıyoruz, vermiyoruz gönüllü olarak yapıyoruz bu camianın işini bize sorun çıkarmıyorlar o yüzden"

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle hayırlısı olsun playeri de çok beğendim kendi tasarımınız sanırım. Bende radyo izniyle alakalı bişeyler yazmıştım da son zamanlarda. Siz radyonun web üzerinden yayınının aracısınız sanırım...

Belki konu dışı olacak ama ben bu konuda telif sorunu çıkar diye düşünüyorum. Sorabileceğim en tecrübeli kişiler sizlersiniz bu konuda:
Bir internet radyosu sahibiylede görüştüm telif hakkı sorunu olmuyor mu diye? Oda bu şekilde cevap verdi: "Bizim bi kazancımız yok reklam almıyoruz, vermiyoruz gönüllü olarak yapıyoruz bu camianın işini bize sorun çıkarmıyorlar o yüzden"

internet üzerinde de olsa bu tür şeylerin telif hakları mevcuttur.
eğer o firma yada kurumdan izin almazsanız tümüyle suç işlemiş olursunuz. kimse kimseye " aman bize iyilik yapıyor" diye göz yummaz emin olabilirsiniz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi adıma ve firmamdaki çalışanlar adına teşekkür ederim arkadaşlar
şu anda gelen mesaj ve mailleri cevaplamakla meşgulüz. ve çok keyifliyiz.
bize test yayında dinleyerek ve düşüncelerini belirterek yardım eden tüm arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Güzel ve başarılı görünüyor yayın. Şarkılar insanı dinlendiriyor. Tanıtım için teşekkürler , başarılar diliyorum.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel ve başarılı görünüyor yayın. Şarkılar insanı dinlendiriyor. Tanıtım için teşekkürler , başarılar diliyorum.

Radyoda çalan şarkıların seçimi radyo Voyage çalışanlarına aittir.
bende 10 dakka önce kendilerine teşekkür ettim. gerçekten kod yazarken bi yandan dinlenebilecek bir yayınları var.

internete aktarma işinde ekibimin deli gibi çalışmasının büyük katkısı var.
hepsine teşekkür ederim.
dinlediginiz ve düşüncelerinizi paylaştığınız için size de ayriyetten teşekkür ederiz.
umarım sağlıklı bir şekilde sizlere ulaşabilir bu radyolar.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Radyoda çalan şarkıların seçimi radyo Voyage çalışanlarına aittir.
bende 10 dakka önce kendilerine teşekkür ettim. gerçekten kod yazarken bi yandan dinlenebilecek bir yayınları var.

internete aktarma işinde ekibimin deli gibi çalışmasının büyük katkısı var.
hepsine teşekkür ederim.
dinlediginiz ve düşüncelerinizi paylaştığınız için size de ayriyetten teşekkür ederiz.
umarım sağlıklı bir şekilde sizlere ulaşabilir bu radyolar.

NTV Radyo-da mevcut ya. Siz bu kanallar kısmına NTV Radyoyu ekleseniz , tıklandığında kaynak olarak anlaştıkları kurumdan çekse yayını bunda herhangi bir yasa ihlali var mı ?

Biraz konu dışı kusura bakmayın.Yalnız merak ettiğim bir konu.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NTV Radyo-da mevcut ya. Siz bu kanallar kısmına NTV Radyoyu ekleseniz , tıklandığında kaynak olarak anlaştıkları kurumdan çekse yayını bunda herhangi bir yasa ihlali var mı ?

Biraz konu dışı kusura bakmayın.Yalnız merak ettiğim bir konu.

Merhaba ,
aslında pek de konu dışı degil,
çünki bir çok kişinin merak ettigi bir konudur bu.
Bize NTV çalışanlarının söylediği kadarı ile ;
eğer kurum yada birimler ile anlaşma sağlanmaz ise antiyasal yayın yapmaktan hakkınızda yasal işlem başlatabiliyorlar.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba ,
aslında pek de konu dışı degil,
çünki bir çok kişinin merak ettigi bir konudur bu.
Bize NTV çalışanlarının söylediği kadarı ile ;
eğer kurum yada birimler ile anlaşma sağlanmaz ise antiyasal yayın yapmaktan hakkınızda yasal işlem başlatabiliyorlar.

Şöyle bir mantık yürütebilirmiyiz. Siz şu anda yukarıda adı geçen radyo için anlaştınız. Sizin sitenizde "radyo yayınını sitende yayınla" gibi bir ibare var. Bu ibareden yola çıkarak yayım yapıyoruz. Bu konuda yasal bir işlem oluyor mu?

Kısacası demek istediğim. Siz NTV ile anlaşma yaptınız. Örnek verirsek ben bu yayını sitemde yayımlayacağım bu durumda sizin servisinizi kullanacağız misal. Burada sizden mi izin alacağız yoksa NTV-den mi?

Bir alan adım var. Basit bir proje olarak değerlendirilebilir bu tür bir şey yapabilirsek diye soruyorum..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle bir mantık yürütebilirmiyiz. Siz şu anda yukarıda adı geçen radyo için anlaştınız. Sizin sitenizde "radyo yayınını sitende yayınla" gibi bir ibare var. Bu ibareden yola çıkarak yayım yapıyoruz. Bu konuda yasal bir işlem oluyor mu?

Kısacası demek istediğim. Siz NTV ile anlaşma yaptınız. Örnek verirsek ben bu yayını sitemde yayımlayacağım bu durumda sizin servisinizi kullanacağız misal. Burada sizden mi izin alacağız yoksa NTV-den mi?

Bir alan adım var. Basit bir proje olarak değerlendirilebilir bu tür bir şey yapabilirsek diye soruyorum..

bilgim dahilinde olan açıklamaları yazabilirim buraya;
Eğer NTV bana derse ki , yayını sizin üzerinizden çeşitli yerlere dağıtabilirsiniz. yine oranın izni olmak kaydı ile sizinle bu yayını paylaşabiliriz.
aksi halde NTV nin kendisinden almak zorunda kalırsınız.

şuanda bize verilen izin sadece Radyo voyage'ın bizim domainimiz altında beta testi yaplması üzerinedir.
umarım daha ilerdeki projelerinde bu söylediginiz şıkkıda kabul ettiririz siz ve sizin gibi düşünen kişilere de bu hizmeti sağlayabiliriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5